Doniesienia o wybuchu w rosyjskim składzie amunicji w obwodzie donieckim

Autor:
ft//now
Źródło:
Nexta, PAP

W miejscowości Śnieżne, w kontrolowanej przez Rosjan części obwodu donieckiego, miało dość do wybuchu w rosyjskim składzie amunicji. Nagrania, które mają przedstawiać moment eksplozji, publikowane są w mediach społecznościowych. 

Nagranie, które ukazywać ma moment wybuchu, opublikowane zostało między innymi na Twitterze przez serwis Nexta.

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl >>>

Śnieżne to kilkudziesięciotysięczne miasto na wschód od Doniecka, w kontrolowanej przez Rosjan części obwodu donieckiego.

Atak na rosyjską bazę wojskową

W niedzielę lojalny wobec władz w Kijowie mer okupowanego przez Rosjan Melitopola Iwan Fedorow poinformował, że w nocy z soboty na niedzielę siły ukraińskie zniszczyły rosyjską bazę wojskową w tym mieście, w obwodzie zaporoskim.

Fedorow, którego cytuje agencja Interfax-Ukraina, relacjonował, że siły ukraińskie "oddały ponad 30 strzałów o godz. 3 w nocy i 5 rano [godz. 2 w nocy i 4 rano czasu polskiego - przyp. red.]", których celem była baza. Zapewnił, że nie jest prawdą, iż ostrzał dotknął dzielnice mieszkalne.

Zdaniem amerykańskiego think tanku Instytutu Badań nad Wojną (ISW) Ukraińcy mogli dokonać ataku przy pomocy wyrzutni wieloprowadnicowych HIMARS.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft//now

Źródło: Nexta, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mapy Google, Twitter/Nexta

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości