TVN24 | Świat

Prezydent Syrii zaniemówił podczas wystąpienia w parlamencie

TVN24 | Świat

Autor:
pp/ks
Źródło:
PAP

Pałac prezydencki w Damaszku poinformował w środę, że prezydent Syrii Baszar al-Asad zaniemówił na kilka minut z powodu spadku ciśnienia krwi podczas wygłaszania przemówienia w parlamencie. Po chwili dokończył wystąpienie i wrócił do normalnej pracy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Jak zauważa agencja AP, nie wiadomo, by 54-letni Baszar al-Asad miał jakiekolwiek problemy zdrowotne. Pałac prezydencki w Damaszku przekazał, że podczas wystąpienia w parlamencie zaniemówił z powodu spadku ciśnienia krwi. Po kilku minutach dokończył wystąpienie.

Wcześniej w środę państwowe media syryjskie podały, że przemówienie miało dotyczyć wyborów parlamentarnych, które odbyły się w zeszłym miesiącu.

W wyborach parlamentarnych nie uczestniczyły miliony Syryjczyków

Opozycja syryjska i Stany Zjednoczone potępiły przeprowadzenie wyborów w kraju będącym w stanie wojny od 2011 roku, gdy większość przeciwników politycznych reżimu żyje na wygnaniu czy na obszarach będących poza kontrolą władz w Damaszku. W głosowaniu nie uczestniczyły miliony Syryjczyków poza granicami kraju.

CZYTAJ WIĘCEJ O WYBORACH PARLAMENTARNYCH W SYRII >>>

Państwowe media syryjskie nie wspominają o stanie zdrowia Asada. Jego kraj pogrążony jest w zapaści gospodarczej przez wojnę, w której zginęły setki tysięcy ludzi a miliony zostały zmuszone opuścić swoje domy.

Autor:pp/ks

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości