Wołodymyr Zełenski: rozmawiałem z dowódcami armii o dalszym wyzwalaniu terytoriów

Autor:
mjz//now
Źródło:
PAP
Zełenski: ogłoszenie mobilizacji to znak, że rosyjska armia się rozpadła
Zełenski: ogłoszenie mobilizacji to znak, że rosyjska armia się rozpadła
Telegram/V_Zelenskiy_official
Telegram/V_Zelenskiy_officialZełenski: ogłoszenie mobilizacji to znak, że rosyjska armia się rozpadła

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że spotkał się z dowódcami wojskowymi, by przedyskutować "dalszy plan wyzwolenia" terytoriów Ukrainy okupowanych przez Rosjan i możliwe dalsze zamiary Moskwy w związku z trwającą inwazją. "Kontrolujemy sytuację" - zapewnił w opublikowanym przez jego urząd komunikacie.

"Wysłuchaliśmy raportów dowódców wojsk na kierunkach operacyjnych. Rozpatrzyliśmy dalszy plan wyzwolenia naszych terytoriów. Przeanalizowaliśmy możliwe działania przeciwnika w najbliższej perspektywie" - poinformował Zełenski w komunikacie opublikowanym w piątek na oficjalnych stronach prezydenta Ukrainy w mediach społecznościowych.

Wołodymyr ZełenskiTelegram/V_Zelenskiy_official

"Kontrolujemy sytuację"

Zełenski dodał, że tematem zebrania było wyposażenie w uzbrojenie i amunicję oddziałów ukraińskich w miejscach najostrzejszych walk. "Kontrolujemy sytuację" - zapewnił.

Spotkanie odbyło się w czasie, gdy władze Rosji zapowiadają aneksję okupowanych terytoriów na południu i wschodzie Ukrainy. Kreml ma ogłosić w piątek włączenie do Rosji okupowanych części czterech obwodów Ukrainy: donieckiego, ługańskiego, zaporoskiego i chersońskiego. USA, Unia Europejska, NATO i wiele państw Europy oznajmiło już, że nie uzna tej zbrojnej aneksji.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Telegram/V_Zelenskiy_official

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości