Świat

Mieszkaniec Władywostoku doniósł na sąsiadkę. "Jadła polskie gęsi"

Świat

ShutterstockW Tatarstanie trzy węgierskie gęsi zostały bezlitośnie rozjechane buldożerem

Popierający politykę Kremla, czujny mieszkaniec Władywostoku doniósł miejscowej policji, że jego sąsiadka i jej bliscy "spożywają zakazaną w Rosji importowaną żywność". Chodziło o gęś, która prawdopodobnie pochodziła z Polski. Miejscowe media zachęcają obywateli, by informowali policję o wwożeniu objętego kontrsankcjami jedzenia i podają numery infolinii Prokuratury Generalnej.

51-letni mieszkaniec Władywostoku na dalekim wschodzie Rosji doniósł na swoją sąsiadkę, którą podejrzewał o jedzenie nielegalnie importowanych, polskich gęsi. Polskie produkty spożywcze, zarówno pochodzenia zwierzęcego, jak i owoce czy warzywa, są w Rosji zakazane.

Polskie gęsi, holenderskie papierosy

21 sierpnia mężczyzna przesłał do redakcji lokalnego portalu vl.ru zdjęcie zgłoszenia, które wysłał na policję. W tym samym czasie doniósł, że sąsiedzi z drugiej strony korytarza palą papierosy "prawdopodobnie pochodzenia holenderskiego", które przywieźli z niedawnego wyjazdu.

Mężczyzna popiera politykę Władimira Putina i niszczenie zakazanych produktów, dlatego zachęca wszystkich, by informowali o nielegalnie przywożonych do Rosji produktach z UE i państw, które nałożyły na Rosję sankcje po aneksji Krymu.

Redakcja portalu vl.ru przypomina czytelnikom, że mogą zgłaszać podejrzenia wwiezienia i sprzedaży objętych sankcjami zachodnich produktów (nie ma słowa o kontrsankcjach i aneksie półwyspu krymskiego w marcu 2014 roku) na numer infolinii w Prokuraturze Generalnej FR i oddziałowi agencji Rospotriebnadzor w Kraju Nadmorskim. Agencja ta zajmuje się monitorowaniem i likwidacją zakazanych produktów.

Gęsi pod buldożerem

Gęsi stały się jednymi z pierwszych ofiar walki z zakazanymi w Rosji produktami. W sklepie spożywczym w jednej z miejscowości w Tatarstanie znaleziono trzy zamrożone tuszki węgierskich gęsi. Policjanci w obecności świadków zabrali tuszki na "poligon odpadów komunalnych", na którym zostały zniszczone buldożerem.

Prowadzący ten akt inspektor został ukarany naganą, ponieważ gęsi należało spalić.

Autor: asz/r / Źródło: rosbalt.ru

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości