Ostatni dzień przygotowań do pogrzebu królowej Elżbiety. Harmonogram wydarzeń na niedzielę

Autor:
momo//rzw
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Wielka Brytania przygotowuje się do pogrzebu królowej Elżbiety II, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek. Niedziela to 10. dzień uroczystości, podczas których Brytyjczycy oddają hołd zmarłej monarchini. Przedstawiamy harmonogram wydarzeń zaplanowanych na dziś w związku ze śmiercią brytyjskiej królowej i objęciem tronu przez jej syna króla Karola III.

Niedziela jest ostatnim pełnym dniem, w którym można oddać hołd zmarłej monarchini przy trumnie z jej ciałem, która wystawiona została w Westminster Hall w Pałacu Westminsterskim. Wejście do niego zostanie zamknięte w poniedziałek, w dniu pogrzebu, o 6.30 polskiego czasu. Przed północą z soboty na niedzielę szacowany czas oczekiwania wynosił 14 godzin.

W niedzielne południe prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką oddadzą hołd zmarłej królowej Elżbiecie II w Pałacu Westminsterskim. Prezydent RP wpisze się następnie do księgi kondolencyjnej w Lancaster House. O godzinie 15 polski przywódca spotka się na Downing Street z brytyjską premier Liz Truss.

O godzinie 18 odbędzie się przyjęcie wydane przez króla Karola III dla głów państw i szefów rządów w Pałacu Buckingham. Wśród zaproszonych jest prezydent RP wraz z pierwszą damą.

O godzinie 20 (21 czasu polskiego) pamięć królowej Elżbiety II zostanie w Wielkiej Brytanii uczczona minutą ciszy.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo//rzw

Źródło: PAP, tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości