TVN24 | Świat

Pete Buttigieg, sekretarz transportu USA, razem z mężem adoptowali dwójkę dzieci

TVN24 | Świat

Autor:
ads/kab
Źródło:
Reuters

Pete Buttigieg, sekretarz transportu USA opublikował zdjęcie, na którym razem z mężem trzymają na rękach dwójkę adoptowanych dzieci. Z radością witamy w naszej rodzinie Penelope Rose i Josepha Augusta Buttigiega" - napisał w mediach społecznościowych.

Pete Buttigieg zanim zaangażował się w politykę, służył w wojsku. Brał udział między innymi w misji w Afganistanie. W 2020 roku ubiegał się o nominację Partii Demokratycznej w wyborach na prezydenta USA. Ostatecznie ustąpił Joe Bidenowi. Buttigieg w 2021 roku został sekretarzem transportu w administracji Bidena. Jest pierwszą zadeklarowaną osobą LGBT na stanowisku na tym poziomie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Pete Buttigieg z mężem adoptowali dwójkę dzieci

W sobotę opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie ze szpitala. Widać na nim jego i jego męża Chastena. Mężczyźni siedzą na szpitalnym łóżku i trzymają na rękach dwoje niemowląt.

"Razem z Chastenem jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wszystkie życzenia, odkąd po raz pierwszy podzieliliśmy się wiadomością, że zostajemy rodzicami. Z radością witamy w naszej rodzinie Penelope Rose i Josepha Augusta Buttigiega" - napisał sekretarz transportu.

Pete Buttigieg służył w Afganistaniepeteforamerica.com

Autor:ads/kab

Źródło: Reuters