TVN24 | Świat

Zwabił policjantów do domu, jednego postrzelił. Władze publikują nagranie

TVN24 | Świat

Autor:
ft\mtom
Źródło:
Reuters, New York Times

Uzbrojony mężczyzna otworzył ogień do funkcjonariuszy, którzy odpowiedzieli na wezwanie do jednego z budynków mieszkalnych na nowojorskim Brooklynie. W ataku ranny został jeden z policjantów. Według władz napastnik sam miał zadzwonić wcześniej na numer alarmowy. Nagranie z kamery osobistej jednego z policjantów opublikował Departament Policji Nowego Jorku. 

Do ataku na policjantów doszło w niedzielę wieczorem na Brooklynie. Na nagraniu widać, jak jeden ze stojących na klatce schodowej mundurowych rozmawia z mężczyzną. Gdy człowiek ten potwierdził, że to on wezwał policję, funkcjonariusz zbliżył się do niego.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Gdy policjant wszedł po schodach, spostrzegł, że mężczyzna jest uzbrojony. - Odłóż broń – krzyknął funkcjonariusz, jednak napastnik oddał strzał. Policjanci natychmiast odpowiedzieli ogniem.

Jak donosi "New York Times", postrzelony w klatkę piersiową został jeden z policjantów. Pocisk trafił w kamizelkę kuloodporną. Funkcjonariusza przewieziono do pobliskiego szpitala. Jego stan zdrowia jest stabilny.

Według nowojorskiego dziennika napastnik zabarykadował się w pokoju z dwoma innymi osobami. Został zatrzymany i przewieziony do aresztu. Sam nie odniósł obrażeń.

Fala przestępstw w Nowym Jorku

"NYT" zwrócił uwagę, że od początku pandemii COVID-19 w Nowym Jorku wzrosła liczba przestępstw z użyciem broni palnej. W 2020 roku odnotowano 1531 takich incydentów, co oznacza, że ich liczba podwoiła się względem roku 2019. W tym samym okresie o 44 procent wzrosła także liczba morderstw, których w ubiegłym roku odnotowano 462.

W 2020 roku funkcjonariusze zatrzymali ponad 4,2 tysiąca osób, które nielegalnie posiadały broń. Oznacza to wzrost o około 30 procent w porównaniu z rokiem 2019.

Autor:ft\mtom

Źródło: Reuters, New York Times