Muzułmańska panna młoda złożyła hołd ofiarom zamachu w Sydney

TwitterPanna młoda składa ślubny bukiet na placu, gdzie doszło do oblężenia restauracji

Muzułmanka Manal Kassem przerwała swój ślub, by pojechać w miejsce, gdzie mieszkańcy Sydney oddają hołd zakładnikom zabitym w kawiarni w centrum miasta. Gdy kobieta składała tam swój ślubny bukiet, zebrany tłum bił jej brawo.

Manal Kassem jest muzułmanką, która mieszka na przedmieściach Sydney. W weekend brała ślub. Ślubna sesja zdjęciowa zaplanowana była właśnie w centrum miasta.

Złożony bukiet

Po tragedii, która rozegrała się w kawiarni na Martin Place, miasto pogrążyło się w żałobie. 23-letnia Manal Kassem zdecydowała, że w tej sytuacji odwoła sesję.

Przybyła jednak wraz z mężem Mahmodem Homaisim w miejsce, gdzie mieszkańcy składają tysiące kwiatów i innych pamiątek w hołdzie zakładnikom zabitym w czasie okupacji kawiarni przez terrorystę, także muzułmanina.

Ubrana w suknię ślubną, welon i biały hidżab, do leżących już bukietów dołożyła swój, ślubny. W tym momencie zebrany dookoła tłum oklaskiwał pannę młodą, która w tak ważnym dla siebie dniu pamiętała o tragicznym losie nieznanych jej osób.

Wzruszeni ludzie fotografowali tę scenę, a zdjęcia zamieścili w portalach społecznościowych.

Meet Manal Kassem... ...an Australian Muslim bride placing her bridal bouquet at the #MartinPlace Memorial. pic.twitter.com/jlbA60PQRi— Mariam Veiszadeh (@MariamVeiszadeh) grudzień 21, 2014

Muslim bride lays her wedding bouquet at #MartinPlaceSiege Site. Very touching pic.twitter.com/9oVzuV40Ry— Moe Ali (@Makbulldog) grudzień 21, 2014

Wsparcie

Wobec nastrojów antyislamskich, które nasiliły się po wydarzeniach w Cafe Lindt, wielu Australijczyków za pośrednictwem Twittera okazuje wsparcie muzułmanom. Oferując swoje towarzystwo tym członkom 500-tysięcznej muzułmańskiej społeczności, którzy obawiając się linczu, powstrzymują się przed pojawianiem w miejscach publicznych. W kilka godzin po tragedii hasła #IllRideWithYou czy I'll Ride With You ("pojadę z tobą" - red.) użyto ponad 90 tys. razy.

Tragiczny szturm

Tragiczne wydarzenia, jakie rozegrały się w Sydney, wstrząsnęły nie tylko Australią, ale całym światem. 50-letni uchodźca z Iranu przez 16 godzin okupował kawiarniię na Martin Place w Sydney. Napastnik wziął 17 zakładników. Kilkoro z nich zmusił do trzymaniu w oknie kawiarni flagi z islamskim wyznaniem wiary.

Szturm policji na kawiarnię został przeprowadzony po godz. 2 nad ranem we wtorek (16 grudnia) czasu miejscowego. Przed rozpoczęciem akcji policji z budynku uciekło kilka przetrzymywanych w nim osób.

Wśród ofiar śmiertelnych znalazła się prawniczka, która według relacji świadków osłoniła swoim ciałem koleżankę w zaawansowanej ciąży, a także menedżer restauracji - jak twierdzą świadkowie, próbował on rozbroić napastnika. Terrorysta zginął podczas szturmu policji.

Autor: kl//rzw / Źródło: Twitter

Źródło zdjęcia głównego: Twitter

Pozostałe wiadomości