TVN24 | Świat

Koronawirus we Włoszech. Przepustki covidowe będą obowiązywać również w pociągach

TVN24 | Świat

Autor:
dg,
karol
Źródło:
PAP

Od 1 września we Włoszech osoby podróżujące pociągami dużych prędkości i Intercity będą musiały okazać przepustkę Covid-19. W sobotę na stacjach kolejowych w kraju rozpoczęła się kampania informacyjna na temat nowych przepisów.

Tzw. Green Pass trzeba będzie pokazać wraz z biletem w czasie kontroli. Taką przepustkę wystawia się na podstawie szczepienia przeciw Covid-19, wyleczenia lub negatywnego wyniku testu z ostatnich 48 godzin.

Na mocy przepisów pasażer podróżujący bez takiej przepustki będzie musiał wysiąść na najbliższej stacji, a do tego czasu przebywać w specjalnie wyizolowanym miejscu.

Obecnie przepustka covidowa wymagana jest przy wstępie do lokali gastronomicznych w zamkniętych pomieszczeniach, kin, teatrów, muzeów i zabytków, na basen, do siłowni, parków rozrywki, na imprezy sportowe i targowe.

Będzie ona też wymagana podczas podróży samolotem, autobusem dalekobieżnym, statkiem i promem.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Koronawirus we Włoszech

Najnowsze dane o przebiegu epidemii we Włoszech z soboty to 54 zgony na Covid-19 i 6860 nowych zakażeń koronawirusem, wykrytych w prawie 300 tysiącach testów.

Łączna liczba zgonów wzrosła do 129 056.

Obecnie w szpitalach przebywa ponad 4600 osób, w tym 511 na oddziałach intensywnej terapii.

Instytut Służby Zdrowia odnotował wyraźny wzrost liczby zakażeń w regionach, w których zaszczepiono najmniej osób, czyli na Sycylii i Sardynii oraz w Toskanii.

Autor:dg, karol

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: