TVN24 | Świat

Świadectwa szczepień i obowiązkowe maseczki w teatrach na Broadwayu

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP

Większość teatrów na Broadwayu otworzy swe podwoje we wrześniu lub październiku. Publiczność będzie musiała przedstawiać świadectwo szczepienia przeciwko koronawirusowi i nosić maseczki ochronne. Takie wymogi ogłosiła w piątek Broadway League.

Po trwającej od marca 2020 roku przerwie spowodowanej wybuchem pandemii COVID-19 prezentowany na Broadwayu jest obecnie tylko show Bruce'a Springsteena. Na środę zaplanowano premierę "Pass Over" Antoinette Chinonye Nwandu. Większość teatrów otworzy swe podwoje we wrześniu lub październiku.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Zaświadczenie o szczepieniu lub negatywny wynik testu w teatrach

Jak informuje Broadway League, w nowym sezonie zapewne pojawią się wyjątki od restrykcji przeciwepidemicznych obowiązujących w teatrach. Obejmą one dzieci poniżej 12. roku życia, które nie kwalifikują się jeszcze do szczepień oraz osoby z chorobą lub mające przekonania religijne, które uniemożliwiają szczepienie. Widzowie ci będą musieli udowodnić, że mają negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Wymóg noszenia maseczek dla publiczności nie obowiązuje tylko w miejscach wydzielonych w teatrach na konsumpcję. - Ponieważ szczepienia okazały się najskuteczniejszym sposobem na zachowanie zdrowia i ograniczenie przenoszenia choroby, cieszę się, że właściciele teatrów zdecydowali się na wprowadzenie tych zabezpieczeń we wszystkich naszych broadwayowskich teatrach – mówiła, cytowana przez telewizję ABC szefowa Broadway League Charlotte St. Martin.

Artyści z obowiązkiem szczepień, widzowie z zakazem wchodzenia za kulisy

W czwartek reprezentujący prawie 52 tysiące aktorów i kierowników sceny związek Actors' Equity Association zarządził obowiązek pełnego szczepienia przeciw COVID-19 dla artystów i innych pracowników teatrów.

Członkowie zespołów, którzy nie są zaszczepieni, w tym osoby poniżej 12. roku życia, muszą nosić maski, zachować dystans społeczny, gdy jest to możliwe i poddawać się testom co najmniej dwa razy w tygodniu.

Widzowie nie będą mogli wchodzić za kulisy, gromadzić się przy wejściu na scenę i muszą siedzieć w odległości co najmniej trzech metrów od niej.

Autor:asty/kab

Źródło: PAP