TVN24 | Świat

Dyrektor Moderny: w drugiej połowie przyszłego roku świat powinien wrócić do normalności

TVN24 | Świat

Autor:
mart\mtom
Źródło:
PAP
Matyja: odpowiedzialność za rozmiar czwartej fali spoczywa na niezaszczepionych
Matyja: odpowiedzialność za rozmiar czwartej fali spoczywa na niezaszczepionychTVN24
wideo 2/21
TVN24Matyja: odpowiedzialność za rozmiar czwartej fali spoczywa na niezaszczepionych

Stephane Bancel, dyrektor generalny firmy Moderna, twierdzi, że do połowy 2022 roku szczepionka przeciw COVID-19 powinna być dostępna dla wszystkich ludzi na świecie. W rozmowie z dziennikiem "Neue Zuercher Zeitung" dodał, że w drugiej połowie przyszłego roku świat powinien wrócić do normalności.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Biorąc pod uwagę, jak przez ostatnie pół roku rosły moce produkcyjne, to do połowy 2022 roku na świecie powinno być dostępnych wystarczająco wiele dawek, by zaszczepić każdego człowieka - zaznaczył Stephane Bancel, dyrektor generalny firmy Moderna w rozmowie z "Neue Zuercher Zeitung".

Bancel: będzie podobnie jak teraz z grypą

Dyrektor Moderny ma nadzieję, że w ciągu roku świat powinien wrócić do normalnego życia. Jego zdaniem przez rozprzestrzenianie się bardziej zaraźliwego wariantu Delta niedługo każdy będzie miał kontakt z koronawirusem. - Ostatecznie będzie podobnie jak teraz z grypą. Będziesz mógł się zaszczepić i spokojnie przejść zimę. Albo tego nie zrobisz, ryzykując zachorowanie albo nawet hospitalizację - powiedział Bancel w wywiadzie dla szwajcarskiego dziennika.

Szef amerykańskiej firmy zapewnił, że w wystarczającej ilości dostępne będą również dawki przypominające szczepionki, które - jego zdaniem - zdecydowanie powinny przyjąć osoby, które zostały zaszczepione najwcześniej.

Bancel przekazał, że firma pracuje nad nową wersją przypominającej dawki szczepionki, która będzie dostępna w 2022 roku. Preparat powstaje w oparciu o badania nad nowymi wariantami koronawirusa, a jego cena pozostanie taka sama jak w tym roku - zapewnił szef Moderny.

Autor:mart\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: