TVN24 | Świat

Koncert charytatywny "Save Ukraine - #StopWar" po raz drugi. Jednocześnie w Kijowie i Berlinie

TVN24 | Świat

Autor:
akw/kab
Źródło:
tvn24.pl
Koncert charytatywny "Save Ukraine - #StopWar" odbędzie się jednocześnie w Kijowie i Berlinie
Koncert charytatywny "Save Ukraine - #StopWar" odbędzie się jednocześnie w Kijowie i BerlinieTVN24
wideo 2/11
TVN24Koncert charytatywny "Save Ukraine - #StopWar" jednocześnie w Kijowie i Berlinie

W najbliższą niedzielę 29 maja, jednocześnie w Berlinie i w Kijowie, odbędzie się koncert charytatywny wspierający Ukrainę "Save Ukraine - #StopWar". Transmisja w TVN24.

Ukraińska telewizja 1+1, przy wsparciu rządu i ukraińskiego publicznego nadawcy organizuje kolejny koncert charytatywny "Save Ukraine – #StopWar" ("Ratujmy Ukrainę" - #Zatrzymajmy wojnę). Pierwszy koncert odbył się w Warszawie pod koniec marca, był transmitowany przez ponad trzydziestu nadawców.

Dwugodzinna transmisja z koncertu będzie dostępna w około dwudziestu europejskich krajach, w tym na antenie TVN24. Start o godzinie 20.

Koncert można będzie oglądać na żywo także w TVN24 GO - w kanałach TVN24 i 1+1 (bez tłumaczenia).

Kto weźmie udział

W niedzielę na scenie wystąpią ukraińskie gwiazdy, między innymi Max Barskih, Beissoul & Einius, MONATIK, Antytila, ONUKA, The Hardkiss oraz zwycięzcy tegorocznej Eurowizji Kalush Orchestra, a także liderzy polityczni, dyplomaci, działacze społeczni, sportowcy i wolontariusze.

Głos zabiorą między innymi: Wołodymyr oraz Olena Zełenscy, brytyjski premier Boris Johnson, austriacki kanclerz Karl Hehammer, premier Holandii Mark Rutte, Wołodymyr i Witalij Kliczko, Madonna, Cher, Bono, matka Elona Muska - Maye Musk, ukraińska tenisistka i brązowa medalistka igrzysk olimpijskich z Tokio Elina Switolina, czy mistrzyni świata w judo Daria Biłodid.

Widzowie będą mogli zobaczyć także klipy wideo pokazujące aktualne życie w Ukrainie oraz historie obrońców kraju. Scena w Berlinie stanie w pobliżu Bramy Brandenburskiej.

Słonecznik z plakatu promującego koncert autorstwa ukraińskiego artysty Daniela SkrypnykaMateriały prasowe

Na co dochód

Środki zebrane w trakcie koncertu zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla placówek udzielających pomocy medycznej rannym na wojnie, w tym zakup sprzętu chirurgicznego. Darowizny zostaną automatycznie przekazane na konto Narodowego Banku Ukrainy.

Ukraińcy mierzą się z rosyjską zbrojną agresją już ponad trzy miesiące. Przez ten czas Rosjanom nie udało się między innymi opanować serca kraju - Kijowa.

Autor:akw/kab

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Materiały prasowe

Pozostałe wiadomości