TVN24 | Świat

Rosja organizuje największe ćwiczenia wojskowe w tym roku

TVN24 | Świat

Autor:
mart\mtom
Źródło:
PAP
Ćwiczenia Słowiańskie Braterstwo 2019
Ćwiczenia Słowiańskie Braterstwo 2019 mil.ru
wideo 2/2
mil.ruĆwiczenia Słowiańskie Braterstwo 2019

Rosja organizuje strategiczne manewry dowódczo-sztabowe Kaukaz-2020. Wezmą w nich udział żołnierze z sześciu krajów - poinformowało w niedzielę rosyjskie ministerstwo obrony.

W ćwiczeniach Kaukaz 2020 uczestniczyć będą kontyngenty wojskowe z Rosji, Armenii, Białorusi, Chin, Birmy i Pakistanu. Przedstawiciele Azerbejdżanu, Indonezji, Iranu, Kazachstanu, Tadżykistanu i Sri Lanki planują uczestniczyć w manewrach w charakterze obserwatorów. Organizatorem manewrów dowódczo-sztabowych jest Rosja, a odbędą się one w dniach 21-26 września.

W sumie, jak poinformowało ministerstwo obrony, około 80 tysięcy żołnierzy będzie ćwiczyć głównie na obiektach poligonowych obwodu astrachańskiego. Na wodach Morza Czarnego i Kaspijskiego sprawdzać swoje umiejętności będzie Flota Czarnomorska i Flotylla Kaspijska z udziałem okrętów sił morskich Iranu.

Ćwiczenia rosyjskiej armiimil.ru

Według resortu w praktycznych działaniach wojskowych zaangażowanych będzie do 250 czołgów, do 450 wozów bojowych piechoty i transporterów opancerzonych oraz do 200 sztuk systemów artyleryjskich i systemów rakiet wielokrotnego startu.

Ministerstwo podkreśliło, że głównym celem manewrów będzie sprawdzenie gotowości południowego okręgu wojskowego do udziału w konflikcie zbrojnym i przeciwdziałaniu terroryzmowi. Moskwa chce także przetestować gotowość rosyjskich sił zbrojnych i państw partnerskich do ochrony interesów narodowych.

Kaukaz-2020 to największe ćwiczenia z udziałem rosyjskich sił zbrojnych w tym roku. Rosja organizuje je z udziałem żołnierzy państw, które są jej partnerami w Szanghajskiej Organizacji Współpracy i tworzonej przez państwa poradzieckie Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ODKB).

Autor:mart\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: mil.ru