Świat

Czarnecki: nie będzie delegacji PE na pogrzebie Niemcowa

Świat


Europoseł Ryszard Czarnecki na konferencji prasowej w Warszawie oznajmił, że nie będzie oficjalnej delegacji Parlamentu Europejskiego na pogrzeb Borysa Niemcowa. Wiceprzewodniczący PE zasugerował, że jest to efekt postępowania władz rosyjskich, które niedawno odmówiły wjazdu dwóm przedstawicielom PE do tego kraju.

- Jutro będzie pogrzeb pana Borysa Niemcowa. Na tym pogrzebie nie będzie delegacji PE - powiedział polski eurodeputowany.

Bez delegacji PE w Moskwie

- Po tym, co stało się całkiem niedawno, gdy władze Federacji Rosyjskiej odmówiły wjazdu na teren tego państwa dwojgu znaczącym politykom z PE: po pierwsze przewodniczącej frakcji Zielonych, niemieckiej europosłance Rebece Harms i stałemu sprawozdawcy ds. Rosji w PE Gabrielowi Landsberkis, na tym pogrzebie nie będzie delegacji Parlamentu Europejskiego - doprecyzował, sugerując, że parlamentarzyści z Brukseli nie zamierzają odwiedzać obecnie Rosji.

Wiadomo tymczasem, że na pogrzeb wybiera się delegacja polskich parlamentarzystów na czele marszałka Senatu Bogdana Borusewicza.

Pogrzeb Niemcowa odbędzie się we wtorek na Cmentarzu Trojekurowskim w Moskwie. Poprzedzi go cywilna uroczystość żałobna w moskiewskim Centrum Andrieja Sacharowa.

Zabójstwo Borysa Niemcowa

Autor: adso\mtom / Źródło: tvn24

Tagi:
Raporty: