TVN24 | Świat

Migranci z Afganistanu zatrzymani pod Sofią

TVN24 | Świat

Autor:
asty,
karol
Źródło:
PAP

Ministerstwo spraw wewnętrznych Bułgarii poinformowało o zatrzymaniu w okolicy stolicy kraju Sofii kilkudziesięciu migrantów. Według danych resortu spraw wewnętrznych od lipca ponad połowa nielegalnych migrantów przekraczających granicę Bułgarii to Afgańczycy.

Kilkudziesięciu migrantów zatrzymano w ciągu ostatniej doby w okolicach stolicy Bułgarii, Sofii - poinformowało MSW w poniedziałek. W okolicach miasta Ichtiman zatrzymano grupę 28 Afgańczyków. Przekazali, że przewieziono ich ciężarówką od granicy z Turcją, którą przekroczyli nielegalnie.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Drugą, liczącą 20 osób grupę odkryto podczas rutynowej inspekcji policji w przemysłowej dzielnicy Sofii. Chodzi również o Afgańczyków w wieku około 20-25 lat. MSW podaje, że co weekend w Sofii dochodzi do zatrzymania do najmniej 30-40 migrantów.

Bułgaria planuje wysłania wojska na granicę z Turcją

Według danych resortu spraw wewnętrznych od lipca ponad połowa nielegalnych migrantów przekraczających granicę Bułgarii to Afgańczycy. W lipcu w kraju zatrzymano 1 375 nielegalnych migrantów, czterokrotnie więcej w porównaniu z analogicznym miesiącem 2020 r.

Bułgarskie władze przygotowują się do wysłania oddziałów policji granicznej i wojska na granicę z Turcją - chodzi o ponad 1000 osób. Do realizacji tej decyzji potrzebne są jednak dodatkowe środki finansowe, których dotąd nie zatwierdził parlament.

Autor:asty, karol

Źródło: PAP