Rosyjskie S-300 dla Iranu

21 kwietnia 2015

"Zabiję każdego, kto zabił mego brata!"

Trwające od trzech dni antyrządowe protesty objęły swym zasięgiem w sobotę stolicę kraju, Teheran, gdzie doszło do starć z policją, największych od 2009 r., gdy na ulice wyszli przeciwnicy reelekcji prezydenta Mahmuda Ahmadinedżada - pisze agencja Reutera. Pojawiają się też informacje o pierwszych ofiarach śmiertelnych.

Iran pochwalił się rakietami od Rosjan

Iran zaprezentował część pozyskanego od Rosjan systemu obrony powietrznej S-300. Sprzęt zademonstrowano w Teheranie podczas defilady zorganizowanej z okazji Narodowego Dnia Armii.

"Putin wstrzymał dostawy S-300 do Iranu". W tle Izrael

Sierpień lub wrzesień to termin dostawy pierwszej partii rakiet S-300. Rosyjska firma Rostec wtedy zamierza wysłać transport do Iranu - poinformował szef konsorcjum Siergiej Szemiezow cytowany przez agencję Ria Nowosti. Według jednej z kuwejckich gazet tymczasem, realizację dostaw ma osobiście wstrzymywać Władimir Putin.

Niekończąca się opowieść o rosyjskich rakietach

Iran negocjuje z Rosją zakup unowocześnionej wersji pocisków rakietowych ziemia-powietrze S-300 - poinformowało irańskie ministerstwo spraw zagranicznych. Podkreślono, że ten typ uzbrojenia zaspokaja potrzeby sił zbrojnych Iranu. Temat kontraktu ciąży na stosunkach obu krajów od 2007 roku, a od kwietnia 2015 roku cyklicznie co kilka miesięcy ogłaszana jest jego finalizacja. Bez efektów.

Minister obrony przywiózł "specjalne przesłanie" od Putina

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu przybył w niedzielę z niespodziewaną wizytą do Teheranu izostał przyjęty przez prezydenta Hasana Rowhaniego - poinformowały irańskie media. Rozmowy miały dotyczyć Syrii i zacieśnienia współpracy militarnej.

Rakiety, samoloty, czołgi. Rosyjski skok na irańskie petrodolary

- Jeszcze w tym roku zostanie podpisany kontrakt na dostawę myśliwców Su-30 do Iranu - twierdzi agencja RIA Nowosti, powołując się na anonimowe źródło w rosyjskim przemyśle zbrojeniowym. Według doniesień Irańczycy mają być też zainteresowani czołgami T-90, a pierwsze systemy przeciwlotnicze S-300 dotrą do nich już w tym tygodniu.

Ruszyła dostawa rosyjskich rakiet S-300 do Iranu

Ambasador Iranu w Rosji powiedział w poniedziałek, że Moskwa rozpoczęła procedurę dostaw dla Teheranu rakietowych systemów obrony przeciwlotniczej S-300 - piszą agencje, powołując się na wypowiedź ambasadora, którego cytuje prywatna irańska agencja Tasnim.

Rosyjskie rakiety dla Iranu. Kontrakt podpisany

Po latach opóźnień i problemów, Iran podpisał z Rosją kontrakt na dostawę systemów przeciwlotniczych S-300. Potwierdził to szef państwowego koncernu Rostec Sergiej Czemezow. Rosyjski producent zapewnia, że jest w stanie dostarczyć broń do Iranu w 18 miesięcy.