Protesty w Armenii

29 kwietnia 2018

Przedterminowe wybory parlamentarne w Armenii

W Armenii rozpoczęły się w niedzielę przedterminowe wybory parlamentarne. Do ich rozpisania dążył Nikol Paszynian, który w maju po serii masowych protestów, określanych jako armeńska aksamitna rewolucja, stanął na czele rządu w Erywaniu.

Wielotysięczna demonstracja w Armenii. Sto dni rządów Paszyniana

Kilkadziesiąt tysięcy osób zgromadziło się w piątek w centrum stolicy Armenii, Erywania, na znak poparcia dla premiera Nikola Paszyniana. W piątek mija sto dni, od kiedy Paszynian doszedł do władzy na fali demonstracji pod hasłami walki z korupcją i kumoterstwem.

Nowy premier Armenii spotkał się z Putinem w Soczi

Rosja uważa Armenię za najbliższego partnera i sojusznika w regionie w sferze gospodarki i bezpieczeństwa - zapewnił w poniedziałek prezydent Władimir Putin na spotkaniu z Nikolem Paszynianem, premierem Armenii wyniesionym do władzy przez antyrządowe protesty.

Putin gratuluje, Unia gotowa do współpracy

Prezydent Rosji Władimir Putin pogratulował we wtorek Nikolowi Paszynianowi wyboru przez parlament na stanowisko premiera Armenii, wyrażając nadzieję na wzmocnienie stosunków między obu krajami.

Finał długiego kryzysu. Lider opozycji wybrany na premiera

Lider armeńskiej opozycji i przywódca wielotygodniowych masowych protestów został wybrany przez parlament na premiera. Kandydaturę Nikola Paszyniana częściowo poparła rządząca Partia Republikańska (RPA). Ta sama, przeciw której Paszynian wyprowadził na ulice tłumy ludzi.

Tłumy nadal na ulicach. W parlamencie debata

Tysiące demonstrantów zebrały się we wtorek w Erywaniu przed głosowaniem w parlamencie nad powołaniem nowego premiera. Lider opozycji Nikol Paszynian, jedyny kandydat na ten urząd, oskarżył rządzącą partię republikańską o chęć pokrzyżowania wyboru jego osoby.