Ze świata

Ze świata

Przepisy klimatyczne dłużej dla Polski. Jest zgoda Sejmu

Sejm zgodził się w piątek na ratyfikowanie przez prezydenta tzw. poprawki dauhańskiej, która przedłuży okres obowiązywania w Polsce Protokołu z Kioto do 2020 roku. Protokuł dotyczączt redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Chiny mogą wywołać globalną recesję. Ponad 50 proc. szans

Analitycy Citigroup wysyłają sygnał alarmowy na temat ryzyka dla światowej gospodarki. W opublikowanej właśnie analizie główny ekonomista nowojorskiego banku Willem Buiter podkreśla, że jest 55 proc. szans na to, że świat w ciągu najbliższych kilku lat świat będzie się musiał zmierzyć z globalną recesją.

Dokumenty w TVN24 Biznes i Świat

W weekend w TVN24 Biznes i Świat wybierzemy się w podróż do metropolii przyszłości, sprawdzimy, jak żyje się w Rio, a także zapytamy, jak to jest "W lawinie danych".

Syriza prowadzi w sondażach. Do wyborów jeszcze kilka dni

Radykalnie lewicowa Syriza ma 5 punktów procentowych przewagi nad konserwatywną Nową Demokracją (ND) przed wyznaczonymi na 20 września wyborami parlamentarnymi w Grecji - wynika z sondażu opublikowanego w piątek przez dziennik "Efimerida ton Syndakton".

Koniec na wpół feudalnego systemu pracy w Katarze

Rząd Kataru zatwierdził zmianę tamtejszego na wpół feudalnego systemu wykorzystywania cudzoziemskiej siły roboczej zwanego kafala, potępionego przez obrońców praw człowieka i wiele państw - wynika z czwartkowego komunikatu miejscowej agencji prasowej QNA.

Dell stawia na Chiny. Szykuje się gigantyczna inwestycja

W ciągu najbliższych pięciu lat Dell zainwestuje w Chinach 125 mld dolarów - poinformował w czwartek dyrektor generalny firmy Michael Dell. Zdaniem przedstawicieli trzeciego, co do wielkości producenta komputerów na świecie, inwestycja przełoży się na 175 mld dol. chińskiego importu i eksportu oraz pozwoli na utrzymanie ponad miliona miejsc pracy w Chinach.

Pijany mężczyzna zaatakował robota

60-letni mężczyzna, najwyraźniej pod wpływem alkoholu, dokonał fizycznej napaści na człekoksztatnego robota, by wyładować na nim niezadowolenie z jakości obsługi w punkcie telefonii komórkowej w mieście Kanagawa niedaleko Tokio - doniosły japońskie media.

Juncker proponuje wspólny skarb strefy euro i ostrzega Grecję

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zaproponował w środę, w dorocznym wystąpieniu o stanie UE, powołanie odpowiednika ministerstwa finansów dla wszystkich krajów strefy euro. Ostrzegł też Grecję przed uchylaniem się od realizacji zobowiązań wobec pożyczkodawców.

Klienci banku na ulicach. Policja użyła gazu

Funkcjonariusze policji użyli gazu pieprzowego przeciwko klientom banku BES, którzy w środę protestują na ulicach Lizbony. Manifestanci domagają się zwrotu środków zdeponowanych w papierach wartościowych upadającego banku.

Cimoszewicz: problem uchodźców musi być rozwiązany i nikt tego nie zrobi za nas

Problem musi być rozwiązany i nikt za nas, Europejczyków tego nie zrobi. Wyjściem nie jest natychmiastowe odesłanie tych ludzi, bo nie ma dokąd ich odsyłać. Oni muszą przynajmniej na jakiś czas pozostać w Europie - ocenił w TVN24 Biznes i Świat Włodzimierz Cimoszewicz. - Decyzja o obowiązkowym przyjęciu uchodźców może doprowadzić do pewnych konfliktów w Unii, ale z drugiej strony dobrowolność też nie jest dobrym wyjściem - dodał. Senator Włodzimierz Cimoszewicz był gościem TVN24 BiŚ podczas XXV Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Dymisje w United Airlines. W tle śledztwo

Dyrektor generalny i prezes zarządu United Airlines, Jeff Smisek zrezygnował z pełnionej funkcji. Oprócz niego z linii lotniczych odchodzi dwóch wysokich rangą menedżerów. Amerykańskie media spekulują, że jest to efekt trwającego śledztwa w sprawie powiązań United Airlines z prezesem portów lotniczych w Nowym Jorku i New Jersey.

Kłopoty znanej marki. Quiksilver ogłasza bankructwo

Quiksilver złożył wniosek o upadłość - informuje Bloomberg. Wszystko przez słabe wyniki finansowe znanej marki, która tylko w tym roku straciła 79 proc. swojej wartości. Wniosek o upadłość przewiduje, że kontrola nad firmą trafi w ręce pożyczkodawcy - funduszu Oaktree Capital Managment. Będzie on próbował zrestrukturyzować przedsiębiorstwo.

Strajk pilotów Lufthansy. Odwołane loty z Polski

Strajk pilotów Lufthansy uderza w polskich pasażerów. Ze względu na protest odwołano wszystkie jutrzejsze loty tego przewoźnika z Warszawy do Frankfurtu oraz z Frankfurtu do Warszawy, a także część lotów z Monachium do Warszawy.

Miliony euro dla Węgier. W związku z falą uchodźców

Komisja Europejska przydzieliła we wtorek Węgrom 4 mln euro wsparcia w związku z napływem imigrantów i uchodźców do tego kraju. Pieniądze mają być przeznaczone na poprawę infrastruktury dla migrantów, dodatkowy personel i wyposażenie ośrodków.

Chiny wysyłają kolejne sygnały. Spadki w handlu zagranicznym

Chiński handel zagraniczny szósty miesiąc z rzędu był w sierpniu mniejszy w porównaniu z rokiem poprzednim - wynika z danych opublikowanych we wtorek. To zdaniem analityków potwierdza, że druga największa gospodarka świata powoli słabnie. Niemniej spadek handlu okazał się mniejszy, niż prognozowali analitycy.

Oszczędzaj, dziel się i wydawaj. Pięć zasad, które mogą uczynić z Twojego dziecka bogacza

Niektórzy eksperci uważają, że im wcześniej dziecko zacznie uczyć się rozsądnego gospodarowania pieniędzmi tym lepiej. Można się zgadzać z takim podejściem lub nie. Warto jednak zastanowić się co zrobić, aby w przyszłości nasze dziecko miało większe szanse na to, by żyć na wysokim poziomie. Serwis "Business Insider" podpowiada, jakie zasady należy wpajać naszym pociechom.

Piloci Lufthansy znów strajkują

Piloci niemieckiej Lufthansy będą strajkować nie tylko dziś, lecz także w środę - poinformował w poniedziałek wieczorem ich związek zawodowy Cockpit. To już 13. strajk od kwietnia ubiegłego roku.

Blokady, jajka, petardy. Rolnicy protestowali w Brukseli

Tysiące rolników, głównie producentów wieprzowiny i mleka, protestowało w poniedziałek w Brukseli, domagając się interwencji na rynku w celu podniesienia cen. Rolnicy blokowali główne instytucje europejskie ciągnikami. Policja użyła gazu łzawiącego.

Bruksela przeznaczy 500 mln euro na wsparcie dla rolników

Komisja Europejska poinformowała, że przeznaczy 500 mln euro na wsparcie dla producentów zmagających się z trudną sytuacją na rynkach rolnych. Przywrócony ma być program dopłat do przechowywania wieprzowiny, a także zwiększona elastyczność dotycząca płatności.