Sklep wycofuje produkt ze sprzedaży. "Może wybuchnąć"

TVN24 Biznes

Niedziele handlowe w 2020 rokutvn24
wideo 2/3

Sieć Carrefour Polska poinformowała o wycofaniu z rynku produktu, który może stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa. Chodzi o odkurzacz bezworkowy marki Klindo.

Informację w tej sprawie wywieszono w sklepach Carrefour oraz opublikowano na stronie internetowej sieci. Komunikat zamieszczono również na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Carrefour wycofuje produkt

"Przedsiębiorca Carrefour Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że bateria w odkurzaczach, może wybuchnąć, co może skutkować obrażeniami lub zniszczeniem mienia" - czytamy w komunikacie UOKiK-u.

Chodzi o odkurzacze Klindo KVCM222P-18, o kodzie kreskowym: 3615005680415. Zwrot dotyczy wyłącznie wariantu z otwartą rączką.

ZOBACZ KOMUNIKAT

Sieć prosi klientów o natychmiastowe zaprzestanie używania oraz ładowania odkurzacza i jego zwrot do dowolnego supermarketu lub hipermarketu Carrefour w celu uzyskania zwrotu gotówki.

Konsumenci, którzy chcą uzyskać dodatkowe informacje, są proszone o kontakt z infolinią Carrefour pod numerem telefonu 801 200 000.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock