Rynki

Rynki

Wzrosty na Wall Street. Główne indeksy w górę

Środowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami najważniejszych indeksów. Inwestorzy poznali lepszy od oczekiwań odczyt indeksu ISM, określającego aktywność w sektorze usługowym w USA.

Funt brytyjski słabnie. "To niekorzystne dla Polaków"

Funt brytyjski jest najtańszy wobec euro od dwóch lat. - Euro w kontekście Brexitu będzie się umacniać. Czeka nas jeszcze kilkuprocentowe umocnienie euro - mówił w TVN24 BiS Marek Wołos, główny ekonomista Athena Investments i dodał, że funt osłabił się również względem złotego. - Nie są to jeszcze rekordy. To niekorzystne dla Polaków, którzy pracują i zarabiają pieniądze w Wielkiej Brytanii - dodał.

Jeździsz autem na gaz? Wkrótce możesz mieć spory problem z tankowaniem

Projekt zmian w Prawie energetycznym, autorstwa posłów PiS, może zagrozić dużej części branży LPG - uważa Konrad Młynkiewicz z Kancelarii Sadkowski i Wspólnicy. Chodzi o wynikający z projektowanych regulacji obowiązek złożenia wysokiego zabezpieczenia majątkowego przez przedsiębiorstwa wytwarzające paliwa płynne LPG oraz obracające nimi za granicą.

Ceny ropy w dół. Inwestorzy szukają bezpiecznych przystani

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają, mimo przewidywań o dalszym spadku jej zapasów w Stanach. Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na sierpień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 46,15 USD, po zniżce o 45 centów.

Spadki na Wall Street. Ropa tanieje

We wtorek amerykańskie giełdy traciły, podobnie jak inne światowe parkiety, oprócz londyńskiego, który zanotował lekki wzrost. Mocno traci ropa, umacniają się obligacje na rynkach bazowych.

Minister: bez wyliczeń bałbym się globalnej ustawy frankowej

Dopóki KNF nie przedstawi wiarygodnych wyliczeń o skutkach tzw. ustawy frankowej, bałbym się uchwalić "globalną" ustawę, bo nie możemy brać odpowiedzialności za sektor bankowy. Bez obliczeń można przyjąć ustawę bardzo okrojoną - mówi minister Henryk Kowalczyk.

Najgorszy kwartał dla złotego od pięciu lat. Ale mogło być gorzej

Początek "brexitowego" szału, który rozpoczął się od piątkowej nocy i trwał do końca dnia, był dla naszej waluty niezbyt przychylny. Polski złoty osłabił się najbardziej od pięciu miesięcy w szczytowym momencie dnia, tracąc 4,62 proc. w stosunku do euro, 8,67 proc. w stosunku do dolara amerykańskiego oraz 7,71 proc. w stosunku do franka szwajcarskiego.

Dobra passa na Wall Street. Inwestorzy nie obawiają się Brexitu

Czwartek na nowojorskich giełdach przyniósł umiarkowane wzrosty. Konsekwencje brytyjskiego referendum o wyjściu z UE budzą wciąż niepokój, ale Wall Street zdaje się podzielać ostrożny optymizm giełd w Europie wierzących, że skutki Brexitu nie będą katastrofą.

ARP, TF Silesia i JSW uzgodniły warunki nabycia koksowni Victoria

Agencja Rozwoju Przemysłu, Towarzystwo Finansowe Silesia oraz Jastrzębska Spółka Węglowa uzgodniły kluczowe warunki do umowy inwestycyjnej (tzw. Term Sheet) zakupu należących do grupy JSW Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria – podała w czwartek ARP.

Agencja Moody's ostrzega. Polskie cele energetyczne zagrożone

Ustawa wiatrakowa utrudni rozwój odnawialnych źródeł energii - alarmuje Moody's. W ocenie agencji zahamowanie rozwoju farm wiatrowych może spowodować trudności w osiągnięciu przez Polskę celu 15 proc. energii z OZE do 2020 roku. A to ważne zobowiązanie Warszawy w ramach unijnego pakietu energetyczno-klimatycznego.

Dzień na rynkach. Na Zachodzie ponad 1-procentowe wzrosty

W zachodniej Europie ponad 1-procentowe wzrosty giełdowych indeksów. Na rynkach nadal dominują spekulacje, że banki centralne na świecie podejmą działania, aby ograniczyć skutki spadków na rynkach wywołanych Brexitem - informują maklerzy.

Cena ropy wspina się. To po-Brexitowe wahania

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną o ponad 1 procent. Spadają zapasy surowca w USA - w ubiegłym tygodniu zmniejszyły się o ponad 3,8 mln baryłek - podają maklerzy.

"Polska musi być niezależna energetycznie"

Polska musi być niezależna energetycznie i powinna osiągnąć ten cel jak najniższym kosztem - napisali analitycy Instytutu Jagiellońskiego w raporcie dotyczącym przyszłości polskiej energetyki.

Tauron uruchamia drugą ścianę wydobywczą w kopalni Brzeszcze

W należącym do Tauronu zakładzie górniczym Brzeszcze uruchamiana jest druga ściana wydobywcza – podał w poniedziałek koncern. To inwestycja mająca podnieść efektywność tej kopalni i – w zamierzeniu - prowadzić ją do osiągnięcia rentowności w 2017 r.

Słaba giełda, złoty w dół. Brexit zbiera żniwo

Po południu w poniedziałek główne indeksy na stołecznym parkiecie nadal spadały. Polska waluta po Brexicie nadal traci wobec euro, franka szwajcarskiego i dolara USA. Złoty umacnia się za to wobec brytyjskiego funta.

Dwa duże banki ustępują w sprawie kredytów frankowych

Ujemne odsetki będą pomniejszać raty klientów banków BPH oraz Pekao SA. Banki dobrowolnie zobowiązały się do zmiany praktyk związanych z obliczaniem oprocentowania kredytów we frankach szwajcarskich - podał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Już dawno paliwo na wakacje nie było tak tanie

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku powiększają spadki. To nadal wpływ czwartkowej decyzji Brytyjczyków, którzy wybrali Brexit - podają maklerzy. Niższa cena ropy dla kierowców oznacza mniejsze wydatki na stacjach paliw, z tego powodu tegoroczne wakacje powinny być jednymi z tańszych.