Pieniądze

Pieniądze

Dane klientów banku wystawione na sprzedaż. Szybka reakcja banku

Dane tysiąca klientów mBanku zostały opublikowane w internecie. Ma to być tylko próbka posiadanych informacji - "sprzedawca" oferuje zakup danych nawet stu tysięcy klientów banku. Osoby, których sprawa dotyczy oraz organy ścigania zostały już powiadomione o zdarzeniu - zapewnia bank.

Stopy procentowe bez zmian

Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie nadal 1,50 procent w skali rocznej.

300 złotych dla dzieci, ale pieniądze same nie przyjdą. Wszystko, co musisz wiedzieć

W tym roku ma ruszyć program "Dobry start", który zakłada wypłatę 300 złotych na dziecko z przeznaczeniem na wyprawkę szkolną. Świadczenie przysługuje od pierwszej klasy szkoły podstawowej do ukończenia 20 lat, jeśli kończy się je przed rozpoczęciem roku szkolnego. By otrzymać pieniądze należy złożyć wniosek do urzędu gminy lub miasta w miejscu zamieszkania. O szczegółach w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS mówił Robert Stanilewicz.

Posłowie pożyczają z sejmowej kasy. Kwoty liczone w milionach

W poprzedniej kadencji Sejmu blisko 250 posłów pożyczyło z sejmowej kasy prawie dziewięć milionów złotych. W obecnej kadencji tempo zadłużenia wcale nie słabnie. Tylko przez pierwsze trzy miesiące bieżącego roku posłowie zadłużyli się w Sejmie na ponad milion złotych.

Święto mistrzów biznesu. Polak powalczy w finale konkursu

Piotr Krupa, prezes zarządzającej wierzytelnościami firmy Kruk, już 13 czerwca powalczy w Monte Carlo w finale konkursu EY Przedsiębiorca Roku. - Piotr ma osobowość, założył firmę sam, wiele rzeczy się udało, liczymy na niego - powiedział w programie "Bilans" w TVN24 BiS Bartłomiej Smolarek, partner w Dziale Doradztwa Transakcyjnego EY. Do 29 czerwca można wysyłać natomiast zgłoszenia do udziału w kolejnej, już 16., polskiej edycji międzynarodowego konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Laureaci zostaną wyróżnieni w trzech kategoriach: Produkcja i Usługi, Nowe Technologie/Innowacyjność oraz Nowy Biznes.

Związkowcy licytują wysoko w sprawie pensji minimalnej. "To się ludziom należy"

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych przebiło Solidarność w propozycji wysokości minimalnego wynagrodzenia w przyszłym roku. OPZZ chce by było to niemal 2,4 tysiąca złotych (obecnie to 2,1 tysiąca złotych), a Solidarność - niemal 2,3 tysiąca złotych. - Słyszymy i widzimy: jest wzrost gospodarczy, jest wzrost PKB, więc nie widzimy żadnych przeciwwskazań. Ponadto wydajność pracy rośnie dużo szybciej niż wzrost wynagrodzeń, więc tak naprawdę uczciwie to się ludziom należy - mówił w programie "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS Andrzej Radzikowski z OPZZ. Prof. Witold Orłowski, główny ekonomista PwC, wskazywał, że podwyżki wynagrodzeń są konieczne, ale jednocześnie trzeba zwrócić uwagę, że płaca minimalna w Polsce kształtuje się obecnie na poziomie 50 procent mediany wynagrodzeń. - Nie uważam, żeby to była zła relacja i należało ją zmieniać - ocenił ekonomista.

Nowa opłata na kolei. "Tak czy inaczej ucierpi pasażer"

Polskie Koleje Państwowe chcą pobierać od przewoźników tak zwaną opłatę dworcową. Państwowa spółka prowadzi już w tej sprawie negocjacje z firmami, jednak część z nich zgłasza zastrzeżenia do nowej daniny. "To kolejna próba przerzucania kosztów złego zarządzania nieruchomościami PKP na barki przewoźników" - podkreślił w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich Bogusław Godlewski. Jak ostrzega, w przypadku wejścia nowej opłaty będzie ona miała wpływ "na ceny biletów lub na liczbę połączeń".