Odliczanie do tego lotu trwało niemal dekadę. Zostały godziny

Źródło:
NASA, tvn24.pl
Astronauci przygotowują się do misji SpaceX DM-2
Astronauci przygotowują się do misji SpaceX DM-2NASA
wideo 2/4
Astronauci przygotowują się do misji SpaceX DM-2NASA

27 maja NASA napisze nowy rozdział w swojej historii. Wyśle w kosmos amerykańskich astronautów, z amerykańskiej ziemi, na pokładzie amerykańskiego statku. Będzie to pierwszy taki lot od niemal 10 lat. Do startu, który będą oglądały miliony par oczu na całym świecie, zostały już tylko godziny. Zobacz go razem z nami w TVN24 GO. Początek programu specjalnego w środę o godzinie 21:30.

MISJA NASA I SPACEX. ZOBACZ SERWIS SPECJALNY TVN24.PL >>>

Start rakiety Space X zaplanowano na środę 27 maja, na godzinę 22.33 polskiego czasu. Na pokład statku kosmicznego Dragon wejdą dwaj astronauci - Bob Behnken i Doug Hurley. Przygotowywali się do tego od lat, podobnie jak cała NASA. Celem podróży będzie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS).

Obejrzyj start razem z nami

Na godzinę przed historycznym startem, o 21:30, w TVN24 GO na kanale GO1 rozpocznie się program specjalny. Zobacz na żywo ostatnie przygotowania do lotu i moment startu rakiety Falcon 9, dowiedz się więcej o misji i poznaj komentarze ekspertów.

Gośćmi Michała Sznajdera będą między innymi: Karol Wójcicki, popularyzator nauki, dziennikarz naukowy Tomasz Rożek, Weronika Śliwa, kierownik planetarium Centrum Nauki Kopernik, popularyzator nauki i astronom Jerzy Rafalski i Piotr Stanisławski (autor bloga crazynauka.pl).

WEJDŹ DO TVN24 GO >>>

Obejrzyj start razem z nami w TVN24 GO

Misja SpaceX Demo-2

SpaceX Demo-2 będzie pierwszą załogową misją NASA z terenu Stanów Zjednoczonych od czasu zakończenia programu wahadłowców w 2011 roku. Ich wycofanie ze służby pozbawiło USA własnych środków transportowania astronautów i zaopatrzenia. Amerykanie musieli polegać na Rosjanach, bo wymiana załogi na ISS przez niemal 10 lat była realizowana wyłącznie za pomocą rosyjskich statków Sojuz.

Widok na startującą rakietę Sojuz z Międzynarodowej Stacji KosmicznejChristina Koch/NASA

Misja zaplanowana na 27 maja będzie niezwykła z jeszcze jednego powodu. Będzie pierwszym w historii załogowym lotem realizowanym przez komercyjnego operatora - firmę SpaceX. Co prawda przedsiębiorstwo Elona Muska wielokrotnie wcześniej wykonywało loty zaopatrzeniowe na ISS, ale tym razem stawką jest życie i zdrowie astronautów NASA, których trzeba bezpiecznie dostarczyć na orbitę, a potem sprowadzić na Ziemię.

OGLĄDAJ TVN24 W APLIKACJI TVN24 GO >>>

Start, lot, dokowanie

Statek Crew Dragon zbudowany przez SpaceX wyniesie w przestrzeń kosmiczną rakieta Falcon 9. Wystartuje z kompleksu startowego 39 (Launch Complex 39), czyli platform startowych w Centrum Kosmicznym im. Johna F. Kennedy’ego na przylądku Canaveral w Stanach Zjednoczonych.

Widok na kompleks startowy 39 w Centrum Kosmicznym im. Johna F. Kennedy’ego na przylądku Canaveral w Stanach ZjednoczonychNASA

Osiągnie prędkość około 27 350 kilometrów na godzinę. Po wejściu na orbitę załoga i kontrola misji SpaceX sprawdzą, czy statek działa zgodnie z założeniami. Będą testować między innymi system kontroli środowiska, wyświetlacze i system sterowania oraz silniki manewrowe. Po około 19 godzinach lotu załoga znajdzie się w pozycji do dokowania z ISS. Statek jest zaprojektowany do autonomicznego dokowania, ale astronauci na jego pokładzie i ze stacji ISS będą monitorować podejście i w razie potrzeby przejmą kontrolę nad statkiem.

Statek kosmiczny Dragon (bez załogi) zbliża się do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) aby przeprowadzić manewr dokowania SpaceX, NASA

Po udanym zadokowaniu Behnken i Hurley staną się członkami załogi Expedition 63. Oprócz przeprowadzania badań i innych zadań wraz z załogą stacji kosmicznej (obecnie Amerykanin i dwóch Rosjan) przeprowadzą testy kapsuły.

Misję SpaceX Demo-2 poprzedził udany test bezzałogowy Demo-1, którego start odbył się 2 marca 2019 roku. 19 stycznia 2020 roku przeprowadzony został awaryjny test ewakuacji kapsuły Crew Dragon z dwoma manekinami na pokładzie.

Statek kosmiczny Dragon opracowany przez prywatną amerykańską firmę SpaceXNASA

Poza kwestiami technicznymi, w starcie potencjalnie może przeszkodzić pogoda. W przeciwieństwie do lotów zaopatrzeniowych, podczas misji załogowych warunki pogodowe mają większy wpływ na pozwolenie na start. Dobra pogoda konieczna jest nie tylko w miejscu startu, ale również na trasie lotu rakiety, gdzie może dojść do uruchomienia systemu ewakuacji na wypadek jej awarii. Warunki pogodowe muszą być też odpowiednie w razie potrzeby powrotu na Ziemię tuż po dotarciu na orbitę. W przypadku tej misji zapasową datą startu jest obecnie 30 maja.

Misja ma potrwać od jednego do czterech miesięcy. Ograniczeniem mogą być panele słoneczne zasilające statek, których wydajność maleje podczas pobytu w przestrzeni kosmicznej. Ich stan będzie jednak na bieżąco analizowany i między innymi na tej podstawie będzie podjęta decyzja co do długości misji.

Doświadczeni astronauci

Douglas Hurley oraz Robert Behnken zostali wybrani do tej misji ze względu na ich obszerne doświadczenie pilotażowe i udział we wcześniejszych misjach załogowych.

Douglas Hurley jest pilotem myśliwców i pilotem testowym w Korpusie Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych. W 2000 roku został astronautą NASA. Brał udział w dwóch misjach - misji STS-127 w 2009 roku oraz w ostatniej misji programu wahadłowców - STS-135 - w 2011 roku. Podczas misji Demo-2 będzie pełnił rolę dowódcy i będzie odpowiedzialny między innymi za start i lądowanie statku.

Robert Behnken został astronautą NASA w 2000 roku. Brał udział w dwóch misjach wahadłowców - STS-123 w 2008 roku oraz STS-130 w 2010 roku. Sześciokrotnie brał udział w spacerach kosmicznych, przebywając poza statkiem kosmicznym łącznie ponad 37 godzin. Podczas misji będzie pełnił rolę pilota i będzie odpowiedzialny między innymi za dokowanie i odłączanie statku od ISS.

Załogą zapasową będą Michael Hopkins oraz Victor Glover.

Pierwszy taki lot po przerwie

Katastrofa promu Columbia 1 lutego 2003 roku diametralnie odmieniła obraz amerykańskiego programu załogowych lotów kosmicznych. Powracający z misji STS-107 wahadłowiec rozpadł się kilkanaście minut przed planowanym lądowaniem. Zginęła siedmioosobowa załoga, a naturalne w takiej sytuacji poszukiwanie winnych doprowadziło do wycofania ze służby całej floty promów kosmicznych. Zarządzono 29-miesięczną przerwę w lotach wahadłowców i dogłębną analizę dotychczasowych priorytetów NASA. Administracja rządowa, środowisko naukowców i opinia publiczna poddały publicznej dyskusji przyszłość programu lotów kosmicznych.

TRZY DEKADY ERY WAHADŁOWCÓW. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Początek misji statku Columbia, która zakończyła się druga katastrofą w historii programu Space Shuttle NASA

W 2004 roku prezydent George Bush ogłosił nową wizję eksploracji kosmosu. Zgodnie z jej założeniami wahadłowce miały wznowić loty w najkrótszym możliwym terminie, nie później jednak niż do końca 2010 roku. Wtedy zastąpić je miały nowo zaprojektowane pojazdy załogowe.

Szczątki promu kosmicznego ColumbiaNASA

Pierwotny termin wyłączenia programu STS okazał się jednak nierealny. W roku 2010 z powodu opóźnienia komercyjnego programu Systemu Komercyjnego Transportu Orbitalnego (COTS), niezbędne okazało się wykonanie jeszcze jednego lotu do ISS. Został on zatwierdzony w kwietniu 2011 jako misja STS-135, realizowana w lipcu 2011 przez prom Atlantis.

Był to ostatni raz, kiedy Amerykanie polecieli w kosmos z własnego terytorium, amerykańskim statkiem. Aż do 27 maja 2020 roku.

Astronauci przygotowują się do misji SpaceX DM-2
Astronauci przygotowują się do misji SpaceX DM-2Pod koniec maja rozpocznie się nowa era załogowych lotów kosmicznych. NASA po dziewięciu latach wystrzeli na Międzynarodową stację Kosmiczną (ISS) astronautów w ramach programu NASA Commercial Crew Program.NASA

Autorka/Autor:Anna Węgorowska

Źródło: NASA, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: NASA

Pozostałe wiadomości

Wejście Ukrainy do Unii Europejskiej mogłoby stworzyć konieczność zwiększenia budżetu Wspólnoty nawet o 20 procent - powiedział unijny komisarz do spraw budżetu i administracji Johannes Hahn. Scenariusz ten zakładałby utrzymanie pomocy dla rolnictwa i wsparcia strukturalnego w Unii Europejskiej. Zdaniem komisarza jednak "najmniejszym zmartwieniem jest strona finansowa".

Rachunek za akces Ukrainy do Unii Europejskiej. "Brzmi to gigantycznie"

Rachunek za akces Ukrainy do Unii Europejskiej. "Brzmi to gigantycznie"

Źródło:
PAP

Mariusz Kamiński wypiera pewne fakty ze swojej świadomości. Pewnie te, które są dla niego najbardziej niewygodne - tak były poseł Michał Wypij skomentował w "Tak jest" w TVN24 zeznania Mariusza Kamińskiego przed sejmową komisją śledczą do spraw wyborów kopertowych. Odnosząc się do sporu dotyczącego obecności byłego premiera Mateusza Morawieckiego w słynnym spotkaniu w jego willi przy ulicy Parkowej, powiedział, że "jeżeli ktoś zna prawdę, a o niej nie mówi, to jest po prostu tchórzem".

Wypij: jeżeli ktoś zna prawdę, a o niej nie mówi, to jest po prostu tchórzem

Wypij: jeżeli ktoś zna prawdę, a o niej nie mówi, to jest po prostu tchórzem

Źródło:
TVN24

Zdrada stanu. To jest prawdziwy powód aresztowania wiceministra obrony Timura Iwanowa - podały niezależne rosyjskie media. Jak pisze portal The Moscow Times, Iwanow był "prawą ręką" ministra Siergieja Szojgu, a sprawa ta jest dla szefa resortu obrony "potężnym ciosem". Komitet Śledczy Rosji poinformował we wtorek, że wiceminister Iwanow, który pełnił tę funkcję od ośmiu lat, został zatrzymany pod zarzutem przyjmowania łapówek.

Trzęsienie ziemi na Kremlu. Szojgu "otrzymał potężny cios", jego człowiek aresztowany

Trzęsienie ziemi na Kremlu. Szojgu "otrzymał potężny cios", jego człowiek aresztowany

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, The Moscow Times, Lenta, Ważnyje Istorii

Czy Andrzej Duda po zakończeniu prezydentury mógłby zostać liderem prawicy w Polsce? Ponad połowa uczestników sondażu SW Research dla rp.pl odpowiedziała "nie". Zdania w tej kwestii nie ma 25 proc. ankietowanych. Kto szczególnie negatywnie ocenia perspektywę objęcia przez obecnego prezydenta roli lidera prawicy?

Andrzej Duda liderem prawicy? Nowy sondaż

Andrzej Duda liderem prawicy? Nowy sondaż

Źródło:
Rzeczpospolita, tvn24.pl

Policjanci z Ochoty pokazali zdjęcia pacjenta jednego z warszawskich szpitali. Proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości starszego mężczyzny, który nie miał przy sobie dokumentów.

Trafił do szpitala, nie wiadomo, kim jest

Trafił do szpitala, nie wiadomo, kim jest

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prezydent USA Joe Biden poinformował, że podpisał ustawę, na mocy której Stany Zjednoczone przeznaczą niemal 61 miliardów dolarów na pakiet pomocowy dla Ukrainy. Zapowiedział, że "dosłownie w ciągu kilku godzin" USA zaczną wysyłać sprzęt na Ukrainę. W skład pierwszego pakietu wejdą różne rodzaje pocisków i wozy opancerzone.

Pomoc USA dla Ukrainy. Jest decyzja prezydenta Bidena

Pomoc USA dla Ukrainy. Jest decyzja prezydenta Bidena

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Polacy spędzają w pracy ponad 40 godzin tygodniowo, co jest jednym z najwyższych wyników spośród krajów Unii Europejskiej. Dłużej pracują jedynie Grecy, a na drugim końcu listy znaleźli się Holendrzy. Z kolei jeśli chodzi o równowagę między pracą a życiem, to Polska jest w ogonku zestawienia.

Zapracowany jak Polak. Jesteśmy w czołówce europejskiego rankingu

Zapracowany jak Polak. Jesteśmy w czołówce europejskiego rankingu

Źródło:
PAP

Wstrzymano poszukiwania wojskowego nurka, który zaginął podczas ćwiczeń wojskowych w okolicach wyjścia z portu w Gdańsku. Akcja ma być wznowiona w czwartek rano. Zaginiony to żołnierz jednostki wojskowej GROM z zespołu B, który zlokalizowany jest w Gdańsku na Westerplatte.

Zaginiony nurek z GROM-u. Poszukiwania przerwano

Zaginiony nurek z GROM-u. Poszukiwania przerwano

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz podał się do dymisji. Decyzja jest związana z jego startem do europarlamentu. - Bardzo polubiłem to ministerstwo, przeżyłem tam bardzo dużo emocjonalnych chwil, ale jest dobrze uporządkowane i mam nadzieję, że mój następca będzie się tam czuł jeszcze lepiej - powiedział Sienkiewicz w rozmowie z reporterem TVN24.

Minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz podał się do dymisji

Minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz podał się do dymisji

Źródło:
tvn24.pl, TVN24

17-latek zauważył na chodniku w Lesznie (Wielkopolska) stojącego w samej piżamie i kapciach starszego mężczyznę. Oddał mu swoje buty i kurtkę i zaprowadził go do komisariatu policji. Okazało się, że senior był ofiarą domowej przemocy - został pobity przez syna i wyrzucony z domu.

Syn wyrzucił starszego mężczyznę z domu. 17-latek oddał mu swoje buty i kurtkę

Syn wyrzucił starszego mężczyznę z domu. 17-latek oddał mu swoje buty i kurtkę

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Prokurator generalny Adam Bodnar przedstawił w Sejmie informację o kontroli operacyjnej w Polsce, między innymi przy użyciu Pegasusa. Powiedział, że publiczne zeznania osób, które były nim inwigilowane, są dla niego "wstrząsające i przygnębiające". Dodał, że to jest "sprawa, która uderza w samo sedno demokracji". Po jego wystąpieniu odbyła się debata.

Bodnar w Sejmie o Pegasusie. "Wstrząśnięty i przygnębiony"

Bodnar w Sejmie o Pegasusie. "Wstrząśnięty i przygnębiony"

Źródło:
TVN24, PAP

Jewgienija Gucul, przywódczyni autonomicznego regionu na południu Mołdawii, Gagauzji, może stanąć przed sądem. Mołdawska prokuratura poinformowała o zakończeniu dochodzenia w jej sprawie. Zarzuty dotyczą między innymi finansowania prorosyjskiej partii Sor - podał portal NewsMaker.

"Systematycznie wwoziła pieniądze". Zwolenniczka Putina z zarzutami

"Systematycznie wwoziła pieniądze". Zwolenniczka Putina z zarzutami

Źródło:
NewsMaker, tvn24.pl

Nadchodzące dni będą dość pochmurne, poza tym pojawią się opady deszczu. Niebawem czeka nas jednak zmiana pogody. Zrobi się słonecznie, a temperatura wzrośnie miejscami do 26 stopni Celsjusza.

Wiemy, kiedy nastąpi zmiana pogody

Wiemy, kiedy nastąpi zmiana pogody

Źródło:
tvnmeteo.pl

Australijska policja apeluje o pomoc w znalezieniu Orpheusa Pledgera - aktora znanego z takich seriali jak "Zatoka serc" czy "Sąsiedzi". Sąd wydał nakaz aresztowania po tym, jak 30-latek nie stawił się na rozprawie w związku z napaścią na kobietę, podają lokalne media.

Obława na znanego aktora. Policja apeluje o pomoc

Obława na znanego aktora. Policja apeluje o pomoc

Źródło:
ABC, Sydney Morning Herald, tvn24.pl

Filipiny zmagają się z ekstremalną falą upałów. W prowincji Cavite temperatura wynosiła miejscami 37,1 st. C, a ta odczuwalna była dużo wyższa.

Ekstremalna fala upałów. "Jest tak gorąco, że nie można oddychać"

Ekstremalna fala upałów. "Jest tak gorąco, że nie można oddychać"

Źródło:
phys.org, PAP, AFP

Po głośnej imprezie w hotelu poselskim Łukasz Mejza tłumaczył z mównicy sejmowej, że w nocy bronił "tradycji polegających na wspólnym, chóralnym śpiewaniu". A w rozmowie z TVN24 tłumaczył się całodniową pracą w sejmowych komisjach i na posiedzeniach. Sprawdziliśmy więc aktywność parlamentarną tego posła PiS. Nie jest to długa analiza.

Mejza tłumaczy nocną imprezę: "skoro się pracuje cały dzień....". Jak on pracuje?

Mejza tłumaczy nocną imprezę: "skoro się pracuje cały dzień....". Jak on pracuje?

Źródło:
Konkret24

Orlen spisał na straty ogromne środki. To efekt wypłacenia około 400 milionów dolarów bez zabezpieczenia pośrednikom handlu ropą naftową przez poprzedni zarząd Orlen Trading Switzerland. Zaliczki przepadły, a surowiec nigdy nie dotarł do kraju. W środę do tej sytuacji odniósł się były premier Mateusz Morawiecki.

Orlen stracił ogromne pieniądze. Morawiecki komentuje

Orlen stracił ogromne pieniądze. Morawiecki komentuje

Źródło:
tvn24.pl

Główny Inspektorat Sanitarny wydał w środę ostrzeżenie dotyczące wykrycia Escherichia coli wytwarzających toksynę Shiga (STEC) w tatarze wołowym. Zakażenie bakterią STEC może prowadzić do krwotocznego zapalenia okrężnicy lub znacznie rzadziej - bezkrwawej biegunki.

Ostrzeżenie przed tatarem. "Nie należy spożywać"

Ostrzeżenie przed tatarem. "Nie należy spożywać"

Źródło:
PAP

Pierwotne niedobory odporności (PNO) to grupa chorób, przeważnie uwarunkowanych genetycznie. Szacuje się, że w Polsce z tą przypadłością może żyć nawet 40 tysięcy osób, ale zdiagnozowano ją u zaledwie pięciu tysięcy pacjentów. Tymczasem konsekwencje opóźnionej diagnozy są w dużej mierze nieodwracalne i wiążą się z uszkodzeniem narządów lub występowaniem przewlekłych chorób.

PNO może mieć nawet 40 tysięcy Polaków, niewielu otrzymało diagnozę. Objawy ostrzegawcze

PNO może mieć nawet 40 tysięcy Polaków, niewielu otrzymało diagnozę. Objawy ostrzegawcze

Źródło:
PAP

IMGW wydał alerty meteorologiczne. W dużej części Polski obowiązują alerty pierwszego stopnia przed przymrozkami, oblodzeniem i opadami śniegu. Sprawdź, gdzie może być niebezpiecznie.

Spadnie śnieg, chwyci mróz, lód skuje drogi. Alerty IMGW

Spadnie śnieg, chwyci mróz, lód skuje drogi. Alerty IMGW

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Departament Stanu USA opublikował raport dotyczący przestrzegania praw człowieka na całym świecie. 45 stron zajęło podsumowanie sytuacji w Polsce w 2023 roku. W dokumencie wskazano na doniesienia dotyczące między innymi dyskryminacji wobec kobiet, zagrożenia dla niezależności sądów, nadmiernego używania siły przez policję i sytuacji mediów.

Departament Stanu USA o przestrzeganiu praw człowieka w Polsce

Departament Stanu USA o przestrzeganiu praw człowieka w Polsce

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Znamy wyniki czwartej edycji rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+. W zestawieniu znalazły się placówki z sześciu miast. Najwięcej, bo aż sześć jest z Warszawy. Inicjatywa została objęta patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Równości i Rzecznika Praw Dziecka.

Jest nowy ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+

Jest nowy ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+

Źródło:
Fundacja GrowSPACE, tvn24.pl
Holenderska telemedycyna dla kobiet z Polski. "Prawo do aborcji nie powinno być narzucane przez granice"

Holenderska telemedycyna dla kobiet z Polski. "Prawo do aborcji nie powinno być narzucane przez granice"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Kanadyjska piosenkarka Celion Dion pojawiła się na okładce francuskiego "Vogue'a" i udzieliła magazynowi przejmującego wywiadu. Artystka, która w 2022 roku zawiesiła koncerty z powodu rzadkiej choroby - tak zwanego zespołu sztywnego człowieka - opowiedziała o tym, jak obecnie wygląda jej życie i terapia. Powiedziała, że wciąż ma nadzieję na powrót do koncertowania.

Celine Dion opowiada o dramatycznej walce z chorobą. "Chcę zobaczyć wieżę Eiffla"

Celine Dion opowiada o dramatycznej walce z chorobą. "Chcę zobaczyć wieżę Eiffla"

Źródło:
"Vogue", "The Hollywood Reporter", tvn24.pl

Krajowa Rada Sądownictwa zaskarżyła do Trybunału Konstytucyjnego przepis Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności zobowiązujący Polskę do wykonywania wyroków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w zakresie nakładającym na Polskę między innymi obowiązek zmian ustaw dotyczących procedury powoływania sędziów i ustroju sądów.

KRS zaskarżyła do TK artykuł Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności

KRS zaskarżyła do TK artykuł Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności

Źródło:
PAP

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) Maciej Świrski nałożył w ostatnim czasie kary na TVN24 oraz TOK FM, które zostały wyegzekwowane od spółek pomimo wniesienia odwołania od decyzji przewodniczącego. "Nie może przewodniczący KRRiT, prezes Orlenu czy dowolny wójt lub burmistrz stawiać się w roli nadredaktora, mówiącego niezależnym redakcjom co wolno, a czego nie" - napisała w oświadczeniu Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych.

"Nie może stawiać się w roli nadredaktora"

"Nie może stawiać się w roli nadredaktora"

Źródło:
tvn24.pl

Z okazji jubileuszu Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej - Grand Press Photo internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja. Wyboru można dokonać spośród 19 Zdjęć Roku z poprzednich edycji konkursu.

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Źródło:
TVN24