TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. W tej gminie Duda zdobył ponad 95 procent poparcia

TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

Autor:
tam/gp
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Duda: dziękuję wszystkim moim rodakom, którzy poszli na wybory
Duda: dziękuję wszystkim moim rodakom, którzy poszli na wyboryTVN24
wideo 2/11
TVN24Duda: dziękuję wszystkim moim rodakom, którzy poszli na wybory

Godziszów, Chrzanów, Dzwola, Kulesze Kościelne, Przytuły, Kobylin-Borzymy i Brańsk - to gminy, w których ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda zanotował wyniki na poziomie ponad 90 procent.

Ogólnopolskie rezultaty ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy i walczącego o urząd Rafała Trzaskowskiego są do siebie bardzo zbliżone. Jednak są w kraju gminy, gdzie głowa państwa zdeklasowała rywala.

Powiat janowski za Dudą

Zdecydowanie najlepszy wynik Andrzej Duda zanotował w województwie lubelskim w trzech gminach powiatu janowskiego. W gminie Godziszów uzyskał najlepszy wynik w kraju. Zdobył tu 95,24 proc. głosów. Niewiele gorszy wynik osiągnął w Chrzanowie, gdzie na urzędującego prezydenta oddano 94,36 proc. głosów. I w Dzwoli, gdzie wybory zakończył z rezultatem 92,51 proc. Podobnie wysokie rezultaty Andrzej Duda osiągnął w kilku gminach województwa podlaskiego. Najwięcej w Kuleszach Kościelnych (powiat wysokomazowiecki), gdzie na urzędującą głowę państwa zagłosowało 92,76 proc. wyborców. Ponad 91 proc. głosów Andrzej Duda uzyskał w Przytułach (powiat łomżyński), a ponad 90 proc. w gminie Kobylin-Borzymy (powiat wysokomazowiecki) i w gminie Brańsk (powiat bielski).

Duda bierze Podkarpacie, ale w jednej gminie to Trzaskowski zdobył ponad 70 procent głosów.

Wysoką wygraną prezydent Andrzej Duda odniósł także na Podkarpaciu. Jednak tu jest tylko jedna gmina, gdzie zdobył ponad 90 proc. głosów. To Jeżowe w powiecie niżańskim. Ubiegający się o reelekcję prezydent przekonał tu do siebie 91,42 proc. wyborców. Tym samym prezydent, w tych gminach, poprawił swoje - i tak wysokie - wyniki z pierwszej tury wyborów.

Oczekiwanie na pełne wyniki

Po przeliczeniu głosów ze wszystkich obwodów wyborczych Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła, że w drugiej turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda uzyskał 51,03 procent poparcia, a Rafał Trzaskowski 48,97 procent.

W gminie Godziszów Andrzeja Dudę poparło 95,24 proc. głosujących. Google

Autor:tam/gp

Źródło: tvn24.pl, PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości