Debiutujący kandydaci o zatrzymaniu posłanki, aferze wizowej i bezpieczeństwie granic

Autor:
ek/kab
Źródło:
TVN24
Debiutanci o aferze wizowej
Debiutanci o aferze wizowej
TVN24
TVN24Debiutanci o aferze wizowej

"Czas decyzji: debiuty" to specjalny program na czas kampanii, w którym prezentowani są debiutujący kandydaci do parlamentu. Monika Drozdowska (lista Trzeciej Drogi) i Piotr Łapszo (lista Koalicji Obywatelskiej) rozmawiali z reporterem Mateuszem Grzymkowskim w Białymstoku o aferze wizowej, zatrzymaniu posłanki Kingi Gajewskiej przez policjantów, ale też o transformacji energetycznej i bezpieczeństwie granic.

Reporter spotkał się z debiutującymi kandydatami w Białymstoku. Na początku rozmowy zadał pytanie o zatrzymanie posłanki Kingi Gajewskiej przez policję. Oboje kandydaci byli zgodni, że nie powinno dojść do tej sytuacji.

- Interwencja policji była nadmiernie intensywna, nie powinno do takiej dojść. W Polsce mamy wolność słowa, więc posłanka, tak jak każdy obywatel, ma prawo się wypowiedzieć. Tak naprawdę od ośmiu lat telewizja publiczna nie przekazuje wszystkich ważnych informacji naszym obywatelom. Kiedy pojawiła się osoba, która chciała przekazać ważną dla naszego bezpieczeństwa informację, uciszono ją w brutalny sposób - powiedziała Drozdowska.

Monika Drozdowska (Trzecia Droga) o zatrzymaniu Kingi Gajewskiej
Monika Drozdowska (Trzecia Droga) o zatrzymaniu Kingi GajewskiejTVN24

"Rząd zburzył zaufanie do polskiego munduru"

- Sytuacja, która miała miejsce w ostatnich dniach jest skandaliczna. Prawo polskie gwarantuje posłankom i posłom polskiego parlamentu immunitet i nietykalność (...) Posłowie i posłanki opozycji mają prawo do wypowiadania swojego zdania. Nie może być tak, że tylko jedna słuszna opcja ma prawo do swojego przekazu. Bardzo negatywnym aspektem sytuacji też jest burzenie budowanego zaufania do polskich służb mundurowych. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zburzył zaufanie publiczne do polskiego munduru. Jednym z najważniejszych działań przyszłego Sejmu będzie odpolitycznienie służb mundurowych, przede wszystkim służb policyjnych - podkreślił Piotr Łapszo.

- Uważam, że należałoby porozmawiać z przełożonymi policjantów i wymagać konsekwencji od przełożonych. Policjanci wykonują tylko swoje obowiązki, które są im narzucone - dodał kandydat KO.

Drozdowska o aferze wizowej: zagrożenie dla całej Europy

- Partia rządząca od wielu lat twierdzi, że dba o nasze bezpieczeństwo, a dowiadujemy się, że za pieniądze wpuszcza niesprawdzonych ludzi. To nie jest zagrożenie tylko dla nas. To jest zagrożenie dla całej Europy, ponieważ szlakiem przemytniczym mogą się dostać do Europy i do Stanów Zjednoczonych. Nie twierdzę, że wszyscy imigranci to przestępcy i terroryści, ale kiedy nasze państwo wpuszcza do nas niesprawdzonych ludzi, mamy powód czuć się zagrożeni. Nie powinno mieć to miejsca - uważa kandydatka Trzeciej Drogi.

- Na pewno nie nazywamy tego aferką, tylko jedną z największych afer po upadku komunizmu w Polsce. Jeżeli politycy wysokiego szczebla zamieszani są w afery dotyczące nielegalnego przerzutu i budowania kanałów nielegalnego przerzutu, to podburza nie tylko bezpieczeństwo Polski jako narodu, ale przede wszystkim wiarygodność Polski wobec innych krajów i innych wspólnot, do których należymy. Takie skrajne działania mogą doprowadzić nawet do zawieszenia naszej działalności w Schengen - twierdzi Łapszo.

Debiutanci o aferze wizowej
Debiutanci o aferze wizowejTVN24

Jak zagwarantować bezpieczeństwo Polski?

Grzymkowski zapytał o rozwiązania, które można wprowadzić, aby zwiększyć bezpieczeństwo Polski. Debiutanci mówili o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, potrzebie dozbrajania i utrzymywania dobrych stosunków z członkami Unii Europejskiej i NATO.

- Uważam, że granica nie powinna być całkowicie zamknięta, bo to zmusza tych ludzi, którzy chowają się po lasach, do nielegalnego przekraczania granicy. Granica powinna być otwarta, ale kontrolowana. Każda osoba, która przekracza granicę polsko-białoruską powinna zostać sprawdzona. Wtedy byśmy wiedzieli, że jesteśmy bezpieczni - mówiła Drozdowska.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej poruszył temat dozbrajania. - Powinniśmy się dozbrajać, ale nie wtedy, gdy nieprzyjaciel stoi u naszych bram, tylko wcześniej. Rząd PiS świetnie zaprezentował, jak nie prowadzić polityki bezpieczeństwa. Przez osiem lat odwoływali przetargi na zakup sprzętu. Wiemy, że kupowanie na szybko wiąże się z kupowaniem bardzo drogo. Jesteśmy członkami wielu wspólnot. Afera wizowa podkopała bardzo mocno zaufanie do Polski. Przy prowadzeniu polityki bezpieczeństwa należy polegać i działać na zasadzie wspólnoty. Pakt Północnoatlantycki i Unia Europejska są gwarantami bezpieczeństwa Polski i naszego województwa - tłumaczył kandydat KO.

Piotr Łapszo (KO) i Monika Drozdowska (Trzecia Droga)TVN24

Łapszo: przede wszystkim transformacja energetyczna

Kolejne pytanie dotyczyło zanieczyszczenia środowiska. Reporter zapytał debiutantów o sposoby na poprawę jakości powietrza.

- Nasze państwo od jakiegoś czasu zaangażowało się w wymianę tych niewydajnych pieców (węglowych - red.) i dało dotacje na różne bardziej ekologiczne rozwiązania. Najlepiej byłoby dać obywatelom możliwość stworzenia sobie zielonej farmy energii - powiedziała kandydatka Trzeciej Drogi.

- Przede wszystkim transformacja energetyczna. Obywatele muszą mieć możliwość ogrzewania swojego domu tanim, dobrym prądem. Niestety, ale działania rządu doprowadziły do tego, że ustawa prosumencka ogranicza możliwości albo daje dużo gorsze warunki wytwarzania własnego prądu z paneli fotowoltaicznych. Należy też zmienić ustawę wiatrakową, żebyśmy mogli produkować tani, ekologiczny prąd. Przede wszystkim powinniśmy zwiększyć działania dotyczące budowy elektrowni atomowej w Polsce, żeby prąd był tani i dobrze dostępny - twierdzi Łapszo.

Jak poprawić jakość powietrza w Polsce?
Jak poprawić jakość powietrza w Polsce?TVN24

Trzy postulaty po wejściu do Sejmu

"Czym zajmiecie się, gdy wejdziecie do Sejmu?" - zapytał na koniec spotkania Mateusz Grzymkowski.

Monika Drozdowska wymieniła wśród postulatów produkcję zielonej energii na własną rękę, dostęp do ginekologa w każdej gminie i reformę edukacji.

- Reforma systemu podatkowego, zniesienie lub zryczałtowanie składki zdrowotnej dla przedsiębiorców i osób pracujących. Wprowadzenie szybko dostępnego psychiatry dziecięcego i walka o to, żeby parlamentarzyści pobierali mniejsze wynagrodzenia. Ja się zrzekam wynagrodzenia - zakończył Piotr Łapszo.

Zaślepka materiału TVN24GO
Monika Drozdowska, Piotr Łapszo w programie "Czas decyzji: debiuty"
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ek/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

To ostatnie godziny rządów PiS. Mateusz Morawiecki wygłosił w Sejmie expose. Ponad godzinę mówił o wizji Polski, która "musi wygrać" i podsumował sukcesy jego ekipy. W debacie przed głosowaniem nad wotum zaufania dla jego gabinetu głos zabrało 107 posłów. Po południu Sejm zamierza wystawić jako kandydata na premiera Donalda Tuska. Polityczny poniedziałek relacjonujemy na żywo w tvn24.pl. W TVN24 trwa wydane specjalne.

Koniec pytań. Teraz znów Morawiecki

Koniec pytań. Teraz znów Morawiecki

Aktualizacja:
Autor:
ads,
pp/kab,
adso
Źródło:
tvn24.pl

W trakcie exposé premiera Mateusza Morawieckiego do miejsca, gdzie siedzi marszałek Sejmu Szymon Hołownia, podszedł - po krótkiej wymianie zdań z Jarosławem Kaczyńskim - Ryszard Terlecki. Jak podała reporterka "Faktów" TVN, przekazał on "wiadomość od Jarosława Kaczyńskiego".

"Wiadomość od Jarosława Kaczyńskiego". Ryszard Terlecki przy fotelu marszałka Sejmu, w trakcie exposé

"Wiadomość od Jarosława Kaczyńskiego". Ryszard Terlecki przy fotelu marszałka Sejmu, w trakcie exposé

Autor:
akw/adso
Źródło:
tvn24.pl

W czasie swojego exposé w Sejmie premier Mateusz Morawiecki zaliczył wpadkę. W pewnym momencie, gdy czytając z kartki mówił o korzyściach wynikających z wprowadzenia 500 i 800 plus przez PiS, padło słowo "slajd".

W exposé premiera Morawieckiego pojawił się "slajd"

Autor:
pb//am
Źródło:
tvn24.pl

Milczcie, bo o śmierci mówię! - rzuciła w stronę sejmowych ław posłanka KO Barbara Nowacka, gdy w trakcie jej przemówienia rozległy się na sali głośne komentarze. Posłanka mówiła akurat o katastrofie smoleńskiej, w której zginęła jej matka. - Milczcie, bo czasami w imię pewnej powagi trzeba zachować spokój, a wy żeście pozwolili sobie na obrzydliwe rzeczy dotyczące podziału - stwierdziła, zwracając się do polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Barbara Nowacka w Sejmie: milczcie, bo o śmierci mówię!

Barbara Nowacka w Sejmie: milczcie, bo o śmierci mówię!

Autor:
momo/adso
Źródło:
TVN24

- Klub Prawa i Sprawiedliwości poprze inwestyturę pana premiera. Jeśli to nie zakończy się sukcesem, będzie forsował koncepcję, która została przedstawiona - zapowiedział Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia po exposé Mateusza Morawieckiego. Inwestyturą we Włoszech i Francji nazywa się zgodę parlamentu na skład i program powołanego rządu. W średniowieczu określano tak nadanie lenna wasalowi przez seniora.

Jarosław Kaczyński zapowiada, że "klub PiS poprze inwestyturę" Mateusza Morawieckiego

Jarosław Kaczyński zapowiada, że "klub PiS poprze inwestyturę" Mateusza Morawieckiego

Autor:
ek/adso
Źródło:
TVN24

Premier Mateusz Morawiecki chce rozszerzenia praw opozycji, której rolę w obecnym Sejmie przejęło Prawo i Sprawiedliwość. Jego propozycje wzbudziły wyraźne rozbawienie u posłów obecnej większości sejmowej. Kamery zarejestrowały śmiech liderów Koalicji Obywatelskiej.

PiS traci władzę, Morawiecki chce więcej praw dla opozycji. Śmiech w ławach większości sejmowej

PiS traci władzę, Morawiecki chce więcej praw dla opozycji. Śmiech w ławach większości sejmowej

Autor:
ads/adso
Źródło:
TVN24

W trakcie debaty po exposé premiera Mateusza Morawieckiego głos poza kolejką chciał zabrać Antoni Macierewicz. Wszedł na mównicę sejmową, twierdząc że chce sprostować słowa przemawiającej wcześniej Barbary Nowackej. Marszałek Szymon Hołownia głosu mu jednak nie udzielił.

"Proszę o ciszę, rozmawiam z panem posłem Macierewiczem". Zamieszanie na mównicy sejmowej

"Proszę o ciszę, rozmawiam z panem posłem Macierewiczem". Zamieszanie na mównicy sejmowej

Autor:
pb//am
Źródło:
tvn24.pl

Jedna osoba została ranna po tym, jak we wsi Tymbark niedaleko Limanowej (woj. małopolskie) padły najprawdopodobniej strzały. - Sprawdzamy, jaka to była broń i amunicja - poinformowała starszy aspirant Jolanta Batko, rzeczniczka limanowskiej policji. Według zgłoszenia poszkodowany mężczyzna został postrzelony.

Strzały w małopolskiej wsi, ranny mężczyzna. Mógł zostać postrzelony

Strzały w małopolskiej wsi, ranny mężczyzna. Mógł zostać postrzelony

Autor:
bp,
AMN/PKoz
Źródło:
Kontakt 24

Paulina Hennig-Kloska zapowiada, że jej resort zajmie się odpadami niebezpiecznymi z państwowego Nitro-Chemu, które zalegają na nielegalnych składowiskach, często blisko domów. Posłanka ma kierować ministerstwem klimatu i środowiska w nowym rządzie. Nitro-Chem przyznał się, że odpady z produkcji trotylu zalegają w kolejnej podwarszawskiej wsi.

Kolejne miejsce z odpadami z Nitro-Chemu. Przyszła minister zapowiada zdecydowane działania

Kolejne miejsce z odpadami z Nitro-Chemu. Przyszła minister zapowiada zdecydowane działania

Autor:
Olga
Orzechowska,
Filip
Folczak
Źródło:
TVN24

W czasie wojny ciężko jest znaleźć czas i przelecieć połowę kuli ziemskiej - przyznał Wołodymyr Zełenski, który w niedzielę wziął udział w zaprzysiężeniu na urząd prezydenta Argentyny Javiera Milei. Jak zauważa BBC, zmiana władzy w Argentynie może stać się dla Ukrainy darem losu. Budzący ogromne kontrowersje we własnym kraju Milei jednoznacznie wspiera bowiem walczącą z rosyjską agresją Ukrainę, co wśród przywódców regionu nie jest wcale oczywistością. Czy po tej wizycie prezydent Zełenski znajdzie nowych sojuszników w Ameryce Łacińskiej?

"Dar losu dla Ukrainy". Po co Zełenski wybrał się na drugi koniec świata

"Dar losu dla Ukrainy". Po co Zełenski wybrał się na drugi koniec świata

Autor:
tas/kg
Źródło:
BBC

W czwartek po południu po autostradzie A1 w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego (woj. łódzkie) pasem awaryjnym pod prąd pędził srebrny volkswagen. Inni kierowcy zaalarmowali policję, a ta zatrzymała 49-latkę. Interwencja zakończyła się... pouczeniem. Starszy posterunkowy Edyta Daroch z piotrkowskiej policji informuje, że funkcjonariusze wrócą do sprawy "w związku z pojawieniem się nowych okoliczności". Chodzi o film, na którym widać zdarzenie. Nagranie trafiło do sieci i zbulwersowało opinię publiczną.

Pędziła pod prąd na A1. Policjanci ją "pouczyli" i puścili bez żadnej kary

Pędziła pod prąd na A1. Policjanci ją "pouczyli" i puścili bez żadnej kary

Aktualizacja:
Autor:
bż/PKoz
Źródło:
tvn24.pl

Policjanci zatrzymali 31-latka, który w centrum Krakowa miał zaatakować "ostrym narzędziem" przechodnia. Podejrzany został zatrzymany po tym, jak mundurowi opublikowali w mediach społecznościowych jego wizerunek. Mężczyzna trafił do aresztu.

Miał zaatakować przechodnia "ostrym narzędziem". Został zatrzymany

Miał zaatakować przechodnia "ostrym narzędziem". Został zatrzymany

Autor:
bp/PKoz
Źródło:
tvn24.pl

Podczas wyburzania budynku na terenie Elektrowni Stalowa Wola (woj. podkarpackie) z sufitu spadły ludzkie szczątki. Do prokuratury zgłosiła się kobieta, która podejrzewała, że mogą należeć do jej ojca. Od kobiety pobrano materiał biologiczny, który został porównany z tym wyodrębnionym ze szczątków. Wynik wykluczył pokrewieństwo.

Z sufitu spadły szczątki. Do prokuratury zgłosiła się kobieta, która szuka ojca. Jest wynik ekspertyzy

Z sufitu spadły szczątki. Do prokuratury zgłosiła się kobieta, która szuka ojca. Jest wynik ekspertyzy

Autor:
ms/PKoz
Źródło:
tvn24.pl

Błażej Poboży, do niedawna wiceminister spraw wewnętrznych i administracji w rządzie PiS, rozpoczął pracę w Narodowym Banku Polskim. Poboży, który jest też warszawskim radnym, do banku centralnego trafił na początku grudnia. W ostatnich dniach prezydent Andrzej Duda powołał ponadto byłego wiceministra finansów Artura Sobonia na członka zarządu NBP.

Kolejny były wiceminister trafił do NBP

Kolejny były wiceminister trafił do NBP

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes

Prokuratura postawiła zarzut księdzu Arkadiuszowi B, proboszczowi jednej z parafii z okolic Malborka (woj. pomorskie). Duchowny jest podejrzany o usiłowanie popełnienia przestępstw pedofilskich. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Obywatelskie zatrzymanie księdza. Proboszcz usłyszał zarzut, grozi mu więzienie

Obywatelskie zatrzymanie księdza. Proboszcz usłyszał zarzut, grozi mu więzienie

Autor:
mm/PKoz
Źródło:
tvn24.pl

Marek Suski z PiS zajął mównicę i zgłosił wniosek formalny, w momencie, kiedy Mateusz Morawiecki miał zacząć wygłaszać swoje expose. Chciał wydłużenia czasu poniedziałkowej debaty. Odpowiedział mu prowadzący obrady marszałek Szymon Hołownia.

Mateusz Morawiecki szedł, by wygłosić expose. Miejsce na mównicy zajął Marek Suski

Mateusz Morawiecki szedł, by wygłosić expose. Miejsce na mównicy zajął Marek Suski

Autor:
ads/kab
Źródło:
TVN24

W Polsce trwa sejmowa gorączka. Historyczne poniedziałkowe posiedzenie niższej izby parlamentu transmitowane jest na żywo w jednym z warszawskich kin. Na platformie X krąży zaś zdjęcie punktu sprzedaży choinek, którego właściciel skrócił godziny pracy, żeby oglądać obrady. 

Skracają pracę, by oglądać Sejm. Kino transmituje na żywo obrady w "dniu dwóch premierów"

Skracają pracę, by oglądać Sejm. Kino transmituje na żywo obrady w "dniu dwóch premierów"

Autor:
kgo//az
Źródło:
tvn24.pl

Były prezydent Lech Wałęsa został powitany przez marszałka Szymona Hołownię na posiedzeniu Sejmu. Po przywitaniu wielu posłów wstało. Rozległy się oklaski i okrzyki: "Lech Wałęsa! Lech Wałęsa!". W zeszłym tygodniu Wałęsa przebywał w szpitalu w związku z zarażeniem koronawirusem. Dziś w mediach społecznościowych poinformował, że test wykazał negatywny wynik.

Lech Wałęsa w Sejmie. Powitał go marszałek Szymon Hołownia

Lech Wałęsa w Sejmie. Powitał go marszałek Szymon Hołownia

Autor:
ek/kab
Źródło:
TVN24

Mateusz Morawiecki wygłosił w poniedziałek swoje exposé. Mówił, że Prawo i Sprawiedliwość odniosło w tych wyborach "drugi w historii III RP wynik" i to "właśnie dlatego prezydent Andrzej Duda, zgodnie z obyczajem parlamentarnym, powierzył misję tworzenia rządu" właśnie Morawieckiemu. - Urząd można sprawować dłuższą lub krótszą chwilę, ale służba Polsce to zobowiązanie na zawsze - mówił w Sejmie. Przedstawił w swoim wystąpieniu "siedem wyzwań dla Polski".

Exposé Mateusza Morawieckiego w Sejmie

Exposé Mateusza Morawieckiego w Sejmie

Autor:
ek/kab
Źródło:
TVN24, PAP

Izabela Leszczyna typowana jest na ministrę zdrowia w nowym rządzie Donalda Tuska. Wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej ma za sobą pracę w resorcie finansów, przez lata pracowała również jako nauczycielka języka polskiego.

Chciała "nieść kaganek oświaty". Teraz ma objąć resort zdrowia

Chciała "nieść kaganek oświaty". Teraz ma objąć resort zdrowia

Autor:
wac//am
Źródło:
tvn24.pl

Przejęcie władzy w Polsce przez dotychczasową opozycję, dla unijnych liderów oznacza zakończenie okresu niepewności - mówił z Brukseli korespondent TVN24 Maciej Sokołowski. Agencja Bloomberg pisze, że "powrót Polski do politycznego mainstreamu jest jasnym punktem dla Unii Europejskiej".

"Tusk ma wrócić na stanowisko premiera już dziś, a przywódcy Unii nie mogą się doczekać"

"Tusk ma wrócić na stanowisko premiera już dziś, a przywódcy Unii nie mogą się doczekać"

Autor:
momo/kab
Źródło:
Bloomberg, TVN24

Przepisy, na mocy których Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nakładał na Polskę kary są niezgodne z konstytucją - uznał w poniedziałek Trybunał Konstytucyjny kierowany przez Julię Przyłębską.

"Niezgodne z konstytucją". TK o karach nakładanych na Polskę przez TSUE

"Niezgodne z konstytucją". TK o karach nakładanych na Polskę przez TSUE

Autor:
ads/kab
Źródło:
tvn24.pl

Unia Europejska szykuje się do wprowadzenia zakazu używania pieców na gaz i węgiel. Porozumienie w tej sprawie osiągnęły kraje członkowskie Unii Europejskiej i Parlament Europejski. Pierwsze przepisy wprowadzające ograniczenia mają wejść w życie już w 2025 roku.

Koniec z piecami na gaz. Ważne terminy

Koniec z piecami na gaz. Ważne terminy

Autor:
mp/dap
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP

Strażacy otrzymali zgłoszenie dotyczące zatrucia tlenkiem węgla w jednym z domów w Piastowie (powiat pruszkowski). Jednak pomiary nie wykazały tej substancji. W środku odnaleziono ciała dwóch mężczyzn. Okoliczności ich śmierci wyjaśnia policja.

Dwa ciała znalezione w domu pod Warszawą

Dwa ciała znalezione w domu pod Warszawą

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kolejny wyrok w sprawie aktora Jerzego S., który w październiku 2022 kierował samochodem po alkoholu i uderzył motocyklistę.

Aktor Jerzy S. jechał po alkoholu, ucierpiał motocyklista. Jest wyrok

Aktor Jerzy S. jechał po alkoholu, ucierpiał motocyklista. Jest wyrok

Autor:
ms/
tam
Źródło:
PAP

Zerowa stawka VAT na niektóre produkty żywnościowe ma obowiązywać do końca marca 2024 roku. Oznacza to, że w pierwszym kwartale przyszłego roku dochody budżetu państwa z tytułu podatku VAT mogą być mniejsze o około 2,7 miliarda złotych - tak wynika z rządowych szacunków dołączonych do wydanego w weekend rozporządzenia.

Jedna z ostatnich decyzji rządu PiS. Podano koszt

Jedna z ostatnich decyzji rządu PiS. Podano koszt

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie wobec Grupy Olx. W jego efekcie spółka może zapłacić karę w wysokości nawet 10 procent obrotu. Zarzuty - tłumaczy UOKiK - dotyczą między innymi "nietransparentnych i wprowadzających w błąd określeń przyjętych w systemie zamieszczania opinii". Grupa Olx podkreśliła, że "prowadzi działalność zgodnie z przepisami prawa, obowiązującymi regulacjami i najwyższymi międzynarodowymi standardami biznesowymi i każdorazowo współpracuje z organami kontroli".

Popularna platforma sprzedażowa z dwoma zarzutami. Spółce grozi wysoka kara

Popularna platforma sprzedażowa z dwoma zarzutami. Spółce grozi wysoka kara

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes

Nagranie kierowcy peugeota jadącego pod prąd trasą S7 z okolicy Mławy otrzymaliśmy w poniedziałek na Kontakt 24.

Jechał pod prąd trasą ekspresową. "Mógł kogoś zabić i sam zginąć". Mamy nagranie

Jechał pod prąd trasą ekspresową. "Mógł kogoś zabić i sam zginąć". Mamy nagranie

Autor:
as/b
Źródło:
Kontakt 24

Fundacja Media Forum przygotowała raport na temat zainteresowania Polaków informacjami pochodzącymi z mediów lokalnych. Wynika z niego, że coraz chętniej po nie sięgamy. Aż 84 procent badanych deklaruje swoje zainteresowanie sprawami lokalnymi.

Polacy ufają lokalnym mediom. "Chcemy wiedzieć, co się dzieje w mieście czy gminie"

Polacy ufają lokalnym mediom. "Chcemy wiedzieć, co się dzieje w mieście czy gminie"

Autor:
mm/tok
Źródło:
tvn24.pl

Dziennikarze tvn24.pl, TVN i TVN24 są wśród nominowanych do tegorocznych nagród Grand Press. Nominacje otrzymali: Justyna Suchecka, Piotr Szostak, Wojciech Bojanowski, Filip Folczak, Olga Orzechowska, Maciej Duda, Łukasz Ruciński, Michał Fuja, Grzegorz Głuszak, Marcin Jakóbczyk, Piotr Świerczek, Robert Zieliński, Olga Mildyn, Ewa Galica, Marcin Gutowski, Edyta Krześniak, Piotr Jacoń, Adam Diehl, Piotr Karczewski, Michał Przedlacki, Łukasz Frątczak, Dariusz Kubik i Grzegorz Łakomski.

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Autor:
red.
Źródło:
tvn24.pl