Wybory parlamentarne 2023. To proponują Bezpartyjni Samorządowcy

Źródło:
bezpartyjnisamorzadowcy.pl
Bezpartyjni Samorządowcy walczą o głosy wyborców
Bezpartyjni Samorządowcy walczą o głosy wyborcówTVN24
wideo 2/3
Bezpartyjni Samorządowcy walczą o głosy wyborcówTVN24

Zerowy PIT dla wszystkich i bezpłatna komunikacja miejska i regionalna to niektóre z postulatów Bezpartyjnych Samorządowców na wybory parlamentarne 2023 roku. Co jeszcze znalazło się w ich programie wyborczym?

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. Jednym z komitetów ogólnopolskich, biorących w nich udział, są Bezpartyjni Samorządowcy - ugrupowanie powstałe w 2014 roku, zrzeszone wokół samorządowców z Dolnego Śląska. Wystawią oni swoich kandydatów do Sejmu we wszystkich 41 okręgach wyborczych.

ZOBACZ TEŻ: Kim są Bezpartyjni Samorządowcy?

Program wyborczy Bezpartyjnych Samorządowców

Bezpartyjni Samorządowcy przekonują, że "Polacy nie muszą być skazani na ciągłą kłótnię dwóch partii politycznych a spór na scenie politycznej może się opierać na argumentach i przekonywaniu do swoich racji". Chcą stworzyć "normalną Polskę" - "solidarną, rozwijającą się, innowacyjną, będącą blisko ludzi i dla ludzi, równą dla wszystkich". Uważają, że "sukces" Pawła Kukiza w wyborach prezydenckich z 2015 roku, startującego wówczas z ich ramienia, dał im "podstawy do budowania struktur w całym kraju".

Program Bezpartyjnych Samorządowców liczy 126 stron i składa się z rozdziałów: "Zdrowa Polska", "Lepsza edukacja - lepsza przyszłość", "Demografia", "Przedsiębiorczość", "Rolnictwo", "Ekologia", "Energetyka", "Transport publiczny", "Polska. Europa. Świat" oraz "Sprawy ustrojowe". Wśród swoich głównych postulatów Bezpartyjni Samorządowcy wymieniają:

  • Bezpłatną komunikację miejską i regionalną
  • Głos kobiet (zwiększenie nakładów na powszechną opiekę ginekologiczną i psychologiczną młodych kobiet i kobiet w ciąży, równouprawnienie, sprawiedliwa i godna płaca - ZOBACZ TEŻ: Co partie oferują kobietom)
  • Pit zero dla wszystkich, który przyczyni się do wzrostu wynagrodzeń o ok. 15 proc. (ZOBACZ: Plany podatkowej rewolucji. Co nam szykują partie)
  • "Normalną" edukację (bezpłatne obiady w szkołach, bony na zajęcia edukacyjne dla uczniów i nauczycieli, psycholog w każdej szkole)
  • "Normalną" ochronę zdrowia (skrócenie kolejek do lekarzy pierwszego kontaktu, usprawnienie leczenia chorób rzadkich, poprawa psychologii i psychiatrii dzieci i młodzieży)
  • Tworzenie miejsc opieki nad dziećmi przy firmach, w których pracują rodzice, a także możliwość zachowania zasiłku macierzyńskiego w przypadku powrotu do pracy w jego trakcie.

ZOBACZ PROGRAM WYBORCZY BEZPARTYJNYCH SAMORZĄDOWCÓW

ZOBACZ TEŻ: Kandydaci do Sejmu w okręgach - na kogo możesz głosować? Referendum 2023. Pytania, które zostaną zadane 15 października Wybory wraz z referendum. Co trzeba wiedzieć, by dobrze zagłosować

Autorka/Autor:pb//mro

Źródło: bezpartyjnisamorzadowcy.pl

Pozostałe wiadomości

Prezydent USA Donald Trump w pierwszą podróż zagraniczną uda się do Arabii Saudyjskiej, a także do Kataru i być może innych państw regionu. Jak stwierdził, wyboru dokonał ze względu na obietnicę saudyjskich inwestycji w Stanach Zjednoczonych.

To tam Trump pojedzie w pierwszą podróż zagraniczną. Zdecydowały pieniądze

To tam Trump pojedzie w pierwszą podróż zagraniczną. Zdecydowały pieniądze

Źródło:
PAP

Rok po likwidacji obowiązkowych zadań domowych sprawdzamy, jak ich brak odmienił szkolną rzeczywistość. Kto się cieszy, a kto buntuje? Pytamy też ministrę edukacji Barbarę Nowacką, czy było warto. Bo twardych danych na ten temat nie ma.

Szkoła bez zadań domowych. A w niej: kartkówki, projekty, zadania "doskonalące" i "wyzwania"

Szkoła bez zadań domowych. A w niej: kartkówki, projekty, zadania "doskonalące" i "wyzwania"

Źródło:
tvn24.pl