Trwa głosowanie w wyborach parlamentarnych. Lokale zostały otwarte o godzinie 7 i pierwsze osoby oddały już swoje głosy. Dzień wyborów relacjonują od samego rana reporterzy TVN24.
Wieczór wyborczy "Czas decyzji" rozpocznie się o godzinie 20 w TVN24, a od 20.30 także w telewizji TVN. Internauci będą mogli oglądać transmisję w aplikacji TVN24 GO i na platformie Player.
O godzinie 7 rano ruszyło głosowanie w wyborach parlamentarnych 2023. Polscy obywatele wybierają dziś posłów i senatorów. Lokale wyborcze w całym kraju będą otwarte do godziny 21. Po ich zamknięciu zakończy się cisza wyborcza, a do wiadomości publicznej podane zostaną wyniki sondaży exit poll.
Pierwsi wyborcy w Polsce oddali już swoje głosy. Sytuację sprzed i w lokalach wyborczych relacjonują reporterzy TVN24. Paweł Łukasik odwiedził obwodową komisję wyborczą nr 33 w Warszawie. - Głosowanie rozpoczęte - mówił tuż po godzinie 7.00.
Natalia Madejska przedstawiła sytuację w obwodowej komisji wyborczej nr 106 w Szczecinie. Jak relacjonowała, lokal został otwarty o czasie, gotowe były także specjalne miejsca, w których wyborcy mogą wypełnić karty do głosowania.
Katarzyna Pasikowska-Poczopko była przed siedzibą trzech obwodowych komisji wyborczych. Jak mówiła, prace komisji rozpoczęły się o czasie, a do środka lokali od razu po ich otwarciu udało się kilkanaście osób.
Głosowanie trwa także w Gdańsku, gdzie jest Tomasz Kanik. Reporter TVN24 poinformował, że zaświadczenie o prawie do głosowania w Gdańsku pobrało blisko osiem tysięcy osób, dwukrotnie więcej niż cztery lata temu.
Mateusz Półchłopek relacjonował sytuację w Krakowie, gdzie funkcjonują 454 obwodowe komisje wyborcze. Przypomniał, że w skali miasta uprawnionych do głosowania w wyborach jest ponad 600 tys. osób. Do spisu wyborców w Krakowie dopisało się ponad 75 tys. osób.
Każda osoba znajdująca się w spisie wyborców po zgłoszeniu się do odpowiedniej komisji może pobrać trzy karty do głosowania: w wyborach do Sejmu, w wyborach do Senatu i w ogólnopolskim referendum. Karty do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu opatrzone muszą być pieczęcią Obwodowej Komisji Wyborczej, a także odciskiem Okręgowej Komisji Wyborczej. Na karcie do głosowania w referendum powinna znajdować się pieczęć Obwodowej Komisji Wyborczej oraz odcisk Państwowej Komisji Wyborczej.
Źródło: TVN24
Źródło zdjęcia głównego: TVN24