Dwie noce w apartamencie Muzeum II Wojny Światowej - to jedna z kilku aukcji, które wystawiło muzeum na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiegło się to w czasie, kiedy w mediach pojawiła się informacja o tym, że Karol Nawrocki, jeszcze jako dyrektor, korzystał z podobnego apartamentu przez pewien czas za darmo. Jak podkreśla jednak rzeczniczka MIIWŚ, pomysł na aukcję pojawił się dużo wcześniej i nie ma związku ze sprawą.
GRUPA TVN WARNER BROS. DISCOVERY PO RAZ DZIEWIĄTY JEST GŁÓWNYM PARTNEREM MEDIALNYM FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
"Gramy na zdrowie!" - tak brzmi hasło 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej zbiórki jest wsparcie hematologii i onkologii dziecięcej, a motywem przewodnim "bezpieczeństwo i zdrowie dzieci". Finał już w niedzielę 26 stycznia.
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku poinformowało, że również dołącza go orkiestry. Można między innymi wylicytować voucher dla dwóch osób na dwa noclegi w Apartamentach Muzeum oraz bezpłatne wejście na wystawy.
"Gwarantujemy wysokiej klasy usługi noclegowe w centrum miasta. Oferujemy pobyt w apartamencie dwupoziomowym, który swoim wyposażeniem i charakterem przypomina mieszkanie" - czytamy w opisie aukcji.
Chociaż aukcja pojawiła się niedługo po tym, kiedy w mediach pojawiła się informacja darmowych noclegach Karola Nawrockiego, rzeczniczka prasowa Muzeum II Wojny Światowej Aleksandra Trawińska podkreśla, że pomysł licytacji pojawił się dużo wcześniej i nie ma związku ze sprawą.
Czytaj także: Pół roku rezerwacji w apartamencie deluxe. Nawrocki odpowiada na publikację "Wyborczej"
W ramach aukcji wystawionych przez Muzeum II Wojny Światowej można wylicytować również między innymi: zwiedzanie wystawy głównej w towarzystwie dyrektora Muzeum, prof. dra hab. Rafała Wnuka oraz przejazd zabytkowym samochodem Dodge WC-52 spod Muzeum II Wojny Światowej na Westerplatte. Po półwyspie zwycięzca zostanie oprowadzony przez Mateusza Jasika, zastępcę dyrektora MIIWŚ.
WOŚP 2025. Letnia zadyma w środku zimy
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra od 1993 roku. Od 32 lat Fundacja WOŚP dzięki jednodniowym zbiórkom publicznym, które nazywane są Finałami - wspiera polski system opieki zdrowotnej: kupuje najnowocześniejszy sprzęt medyczny dla szpitali, prowadzi osiem ogólnopolskich programów medycznych, realizuje program edukacyjny oraz promuje zdrowy tryb życia i działania profilaktyczne.
W ciągu 32 Finałów WOŚP zebrała blisko 2,3 miliarda złotych, które przeznaczono na zakup 74,5 tysiąca najróżniejszych urządzeń medycznych. Podczas większości Finałów Orkiestra grała, aby poprawić jakość opieki medycznej dla dzieci. Ale nie tylko. Fundacja między innymi w ubiegłych dwóch latach prowadziła zbiórki również na rzecz osób dorosłych: w 2023 roku na walkę z sepsą, a w 2024 roku - na leczenie chorób płuc.
Motywem przewodnim 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest bezpieczeństwo i zdrowie dzieci, a towarzyszy mu hasło: "Gramy na zdrowie!". Zebrane środki przeznaczone zostaną na potrzeby hematologii i onkologii dziecięcej.
33. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 26 stycznia, ale część tradycyjnych inicjatyw - jak na przykład warszawski Bieg "Policz się z cukrzycą!" - zorganizowana zostanie w sobotę 25 stycznia. Wszystkie najważniejsze wydarzenia będzie można śledzić na antenach TVN24, TVN, TTV, w serwisach MAX, Player.pl, TVN24 GO oraz w portalu tvn24.pl.
Źródło: TVN24
Źródło zdjęcia głównego: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku/ Allegro