Anna Dymna kwestuje w Sukiennicach dla WOŚP. Aktorka zachęca do licytowania wspólnej kolacji

Autor:
bp/tok
Źródło:
TVN24
Anna Dymna kwestuje 31. raz
Anna Dymna kwestuje 31. razTVN24
wideo 2/12
TVN24Anna Dymna kwestuje 31. raz

Anna Dymna, aktorka i założycielka fundacji "Mimo Wszystko", kwestuje w 31. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sukiennicach. Artystka w samym sercu Rynku Głównego w Krakowie zbiera pieniądze na walkę z sepsą, będącą celem tegorocznej edycji WOŚP. Zachęca też do wylicytowania wspólnej kolacji. Wśród aukcji Orkiestry są też prace podopiecznych fundacji Anny Dymnej.

Znana z dziesiątek kreacji ról teatralnych i filmowych, a także ze swojej działalności społecznej aktorka Anna Dymna po raz 31. gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Artystka kwestuje razem z podopiecznymi swojej fundacji "Mimo Wszystko" w Sukiennicach w samym centrum Krakowa. Zachęca też do wzięcia udziału w aukcji, w której do wylicytowania jest między innymi wspólna kolacja.

Relacja z 31. Finału WOŚP >>>

Dymna: czeka się na ten dzień zawsze, bo to jest dzień pełen radości

Anna Dymna w rozmowie z reporterem TVN24 Konradem Borusiewiczem podkreśliła, że "czeka się na ten dzień zawsze, bo to jest dzień pełen radości".

Zobacz nasz specjalny serwis: WOŚP 2023 w tvn24.pl

W 31. Finale WOŚP biorą udział również między innymi podopieczni Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko". - Są ze mną wolontariusze, są podopieczni, są przyjaciele i my tak chodzimy zawsze w Sukiennicach, żeby nie zmarzli specjalnie - podkreśliła aktorka.

Środki, które w tym roku zbiorą wolontariusze w całej Polsce, zostaną przeznaczone na walkę z sepsą. - Trzeba ratować każdą chwilę życia ludzkiego, a sepsa zabiera naprawdę miliony ludzi - zaznaczyła Dymna. - Bądźmy razem. Jurek, jesteś wielki - zwróciła się do Jurka Owsiaka, podkreślając, że Finał WOŚP "daje ogromne siły".

Kolacja z Anną Dymną na aukcji WOŚP

Do wylicytowania w 2023 roku jest między innymi wspólna kolacja z Anną Dymną oraz dodatkowo nocleg w Hotelu Rubinstein w Krakowie. Wieczór będzie okazją do rozmowy, zrobienia pamiątkowej fotografii i uzyskania osobistej dedykacji aktorki.

Czytaj też: Andrzej Mleczko wystawił na aukcję WOŚP zbiór "żartów rysunkowych o miłości"

- To będzie tak, że się spotkamy, pochodzimy sobie po Krakowie, po Kazimierzu, nad Wisłę, na Wawel, a potem pójdziemy na kolację - mówiła reporterowi TVN24 Dymna. Po kolacji goście spędzą nocleg w hotelu zlokalizowanym w samym centrum krakowskiego Kazimierza.

Czytaj więcej: AUKCJA KOLACJI Z ANNĄ DYMNĄ

Aktorka zaznaczyła, że do wylicytowania są również prace podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko". "W tym roku na licytację zaprzyjaźnionego Sztabu WOŚP przy Urzędzie Miasta Krakowa trafiły dwie prace naszych podopiecznych z 'Doliny Słońca': Justyny Hojdyś i Edwarda Grabowskiego" - czytamy w komunikacie. "Dolina Słońca" to prowadzony przez fundację ośrodek terapeutyczno-rehabilitacyjny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Zobacz także: AUKCJA PRACY JUSTYNY HOJDYŚ

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/tok

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości