TVN24 | WOŚP 2021

Superbohaterowie myją szpitalne okna. "Alpiniści dla WOŚP"

TVN24 | WOŚP 2021

Autor:
eŁKa
Źródło:
TVN24 Pomorze
Alpiniści myją okna na łódzkim szpitalu
Alpiniści myją okna na łódzkim szpitalu tvn24
wideo 2/13
tvn24Alpiniści myją okna na łódzkim szpitalu

W 22 szpitalach okna umyją pracownicy branży wysokościowej. To ich cegiełka do tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Celem ogólnopolskiej akcji "Alpiniści dla WOŚP" jest zebranie jak największych środków do utworzonej dla WOŚP eSkarbonki. Każda z firm, która weźmie udział w akcji, obiecuje przekazać wynagrodzenie za jeden pełny dzień pracy.

Alpiniści na dniówkę zapracują, myjąc okna na szpitalnych oddziałach dziecięcych. Wszystko oczywiście z użyciem technik alpinistycznych, profesjonalnie i bezpiecznie.

>>> ZOBACZ SPECJALNY SERWIS TVN24.PL

Ponadto zamierzają to zadanie wykonać przebrani – głównie za superbohaterów, ale też inne postacie. W niektórych miastach – jak Kraków – akcja obyła się już w piątek. W innych – na przykład w Łodzi czy Gdyni – w sobotę, a pozostałych w niedzielę.

Umyją okna w 22 szpitalach

Organizatorzy – właściciele firm z branży wysokościowej – nie ukrywają, że ideę zapożyczyli z zagranicznych akcji podobnego typu. Postanowili, że to idealny pomysł, by dołożyć swoją cegiełkę na szczytny cel.

W sumie w akcji weźmie udział 200 alpinistów. Będą działać w 22 szpitalach m.in. w Gdańsku, Gdyni, Warszawie, Krakowie, Wejherowie, Malborku, Katowicach, Chorzowie, Zabrzu, Gliwicach, Sosnowcu, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie, Bydgoszczy, Kędzierzynie-Koźlu, Śremie czy Toruniu.

Do eskarbonki akcji pieniądze może wpłacać każdy, nie tylko alpiniści. Cała suma zostanie przekazana na WOŚP.

Rekordy pomocy

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna. W poprzednich 28 edycjach fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiego systemu ochrony zdrowia łącznie ponad miliard złotych.

Według pierwotnego planu miał rozpocząć się 10 stycznia, jednak został przełożony ze względu na obostrzenia i restrykcje związane z pandemią. W tym roku WOŚP pod hasłem "Finał z głową" zbiera środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Za zebrane w tym roku środki Fundacja WOŚP zamierza zakupić specjalistyczny sprzęt, m.in. wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych.

#WOSPwTVN24. Pokaż, jak grasz z Orkiestrą w Polsce i na świecie

Autor:eŁKa

Źródło: TVN24 Pomorze

Pozostałe wiadomości