TVN24 | WOŚP 2021

Sernik Podsiadły, obraz Barcisia, kolacje z politykami, zapas soków od austriackiej ambasady

TVN24 | WOŚP 2021

Autor:
tam/gp
Źródło:
tvn24.pl
Przejazd autem sportowym na aukcji WOŚP
Przejazd autem sportowym na aukcji WOŚPTVN24
wideo 2/35
TVN24Przejazd autem sportowym na aukcji WOŚP

Sernik upieczony i dostarczony przez Dawida Podsiadłę, sprzątanie mieszkania przez Andrzeja Chyrę, wieczne pióra od pary prezydenckiej i roczny zapas soków owocowych od ambasady Austrii w Polsce. To tylko niektóre z rzeczy i usług, które można wylicytować i tym samym wesprzeć 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co jeszcze można kupić na internetowych aukcjach? Sprawdziliśmy.

Na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy grają nie tylko zastępy wolontariuszy, którzy przemierzają ulice polskich miast z puszkami. Do grania włączyły się między innymi gwiazdy estrady, ekranu, sportu i politycy. Przekazane przez nich przedmioty czy usługi można kupić na internetowych aukcjach. POKAŻ WOŚP >>>

Sernik od Podsiadły i obraz od Barcisia

Janusz Gajos na rzecz WOŚP przekazał fotel, który sam otrzymał kilka lat temu podczas realizacji zdjęć do filmu "Układ Zamknięty". Oprócz fotela na tej samej aukcji wylicytować można spotkanie z aktorem.

Z kolei Artur Barciś na licytację wystawił namalowany przez siebie obraz "Anioły 2020/21". Obraz o wymiarach 50x40 cm jest poświęcony ofiarom pandemii choroby COVID-19. A Jerzy Owsiak opisuje go tak: "Artur Barciś, na 15. Finale, w 2007 roku przyniósł pierwsze Anioły. Tyle lat! Najpierw dzwoni, a osobiście przynosi swoją anielską twórczość. Tegoroczne anioły o zupełnie innej wymowie, bo czas także zupełnie inny. Ale dla mnie wyjątkowo dojrzały i bardzo dobry pod względem malarskim obraz. Pięknie oprawiony i, jak zwykle, osobiście dostarczony".

Dawid Podsiadło na aukcję wystawił "sernik á la Podsiadło", a to oznacza, że temu, kto zapłaci najwięcej, własnoręcznie upiecze sernik, który osobiście dostarczy zwycięzcy licytacji.

Dawid Podsiadło zadzwonił do Szkła Kontaktowego i opowiedział o serniku, który przekazał na aukcję WOŚP
Dawid Podsiadło zadzwonił do Szkła Kontaktowego i opowiedział o serniku, który przekazał na aukcję WOŚP TVN24/FACEBOOK/DAWID PODSIADŁO

A Andrzej Chyra zwycięzcy aukcji proponuje posprzątanie przez siebie mieszkania. I deklaruje: - Myślę, że poradzę sobie w każdych warunkach.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Pióra od pary prezydenckiej, uczta od prezydenta Wrocławia i wyjazd do Brukseli

Do akcji włączają się też politycy, wśród nich są między innymi Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda. Para prezydencka na licytację wystawiła dwa wieczne pióra sygnowane podpisem głowy państwa i jego żony. "Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisuje takimi piórami ważne umowy i porozumienia międzynarodowe, jak również obdarowuje nimi prezydentów innych państw" - czytamy w opisie aukcji.

Donald Tusk, były premier Polski i były przewodniczący Rady Europejskiej, a także obecny szef Europejskiej Partii Ludowej na rzecz WOŚP przekazał swoją książkę "Szczerze" z podpisem nie tylko swoim, ale też Borysa Budki, Rafała Trzaskowskiego, Szymona Hołowni i Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Do kupienia jest też włoska uczta z prezydentem Wrocławia. Jacek Sutryk na kolacji ugości dwie osoby. Jednak nie u siebie, a w jednej z restauracji na wrocławskim Rynku. "Spotkanie będzie okazją do luźnych rozmów o Wrocławiu. Wszystko to we włoskim i filmowym stylu w klimatycznym lokalu w samym sercu wrocławskiego Rynku" - napisano w opisie licytacji.

Europosłowie Radosław Sikorski i Andrzej Halicki zapraszają z kolei na wycieczkę do Brukseli. Zwycięzca aukcji i jego osoba towarzysząca mają zapewnione przeloty, nocleg w hotelu, lunch z europosłami i oprowadzenia przez nich po siedzibie Parlamentu Europejskiego, a także tour po mieście odrestaurowanym fiatem 125p.

WOŚP 2021. Meksyk, Tajlandia, Stacja Polarna Hornsund. Orkiestra gra na całym świecie.

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Owsiak: z takimi pieniędzmi zrealizujemy wszystkie nasze wcześniejsze pomysły
Owsiak: z takimi pieniędzmi zrealizujemy wszystkie nasze wcześniejsze pomysłyTVN24
wideo 2/20

Dyplomaci dla WOŚP: austriacki zapas soków, australijski obraz i francuski podręcznik

Z WOŚP grają też dyplomaci. Na aukcjach można kupić między innymi roczny zestaw soków owocowych od ambasady Austrii. Zwycięzca zgarnie ponad sto litrów soków w dziewięciu smakach. Z kolei Lloyd Brodrick, ambasador Australii w Polsce, na orkiestrowe granie przekazał obraz "Bush medicine ceremony" stworzony przez australijską malarkę Naomi Pulę Price.

A ambasador Francji Frédéric Billet na aukcję przekazał swój pierwszy podręcznik do nauki języka polskiego z którego korzystał w trakcie studiów.

Zostań radiowcem i zobacz, jak powstają monety

Dzięki aukcjom WOŚP będzie można spełnić też swoje marzenia. I na przykład wcielić się w rolę prezentera radiowego. Taką możliwość daje Radio Zet, które oferuje współprowadzenie "Listy Przebojów". Pomóc w prowadzeniu godzinnej audycji będzie można też - dzięki WOŚP - na antenie Radia Nowy Świat. "Wybierzesz muzykę, wybierzesz konwencję, wybierzemy termin, a aby wszystko przebiegło gładko i profesjonalnie, na antenie wspomogą Cię osobowości znane z anteny Radia Nowy Świat" - radiowcy tak opisują swoją ofertę.

Fani numizmatyki będą mogli z kolei, w trakcie dwugodzinnej wizyty w Mennicy Polskiej, z bliska przyjrzeć się temu jak powstają monety. "Zobaczysz, jak powstają monety obiegowe i kolekcjonerskie. Zanurzysz ręce w świeżo wybitych, jeszcze ciepłych monetach. Wcielisz się w rolę mincerza i samodzielnie wybijesz swoją monetę" - zapewnia Mennica Polska w opisie aukcji.

Na aukcjach jest też gratka dla muzyki i teatru. Do wylicytowania jest bowiem loża VIP podczas pierwszej - po otwarciu teatrów - premiery w Teatrze Muzycznym ROMA.

Sport dla zdrowia

Swoją cegiełkę do orkiestrowego grania dorzucają też sportowcy. Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski na aukcję przekazał koszulkę Bayernu Monachium w której ze swoim klubem wygrał finałowy mecz Ligii Mistrzów przeciwko Paris Saint-Germain.

Anna Lewandowska zwycięzcę aukcji zaprasza na organizowany przez siebie tygodniowy obóz Camp by Ann.

A judoka Paweł Nastula, złoty medalista z Igrzysk Olimpijskich w Atlancie, zwycięzcy swojej aukcji oferuje trening bokserski pod swoim nadzorem. Zapewniony jest też sparingpartner, którym będzie Michał Koterski.

"Zimowa lub letnia wycieczka w górach (do wykorzystania w 2021 roku w terminie dogodnym dla obu stron) polegająca na wejściu taternickim na jeden z tatrzańskich wierzchołków" - to z kolei oferta licytacji od Justyny Kowalczyk-Tekieli i Kacpra Tekieli. Wyprawa z mistrzynią olimpijską w biegach narciarskich potrwa od czterech do 10 godzin i będzie miała charakter kondycyjno-wspinaczkowy.

Od gwiazd radia i telewizji

Mateusz Gessler i produkcja programu "MasterChef Junior" na licytację przekazali kostium homara z szóstej edycji programu.

A Michel Moran, drugi z jurorów tego samego programu, na licytację wystawił kostium krewetki.

Dorota Szelągowska, zwycięzcy aukcji, proponuje zaprojektowanie przez swoją pracownię jednego z pomieszczeń.

Na aukcjach WOŚP można też wylicytować kolację ugotowaną przez Michała Figurskiego.

Z kolei Filip Chajzer i produkcja programu "Dzień Dobry TVN" zwycięzcy aukcji oferują ręcznie zdobioną jeansową kurtkę. Katana w rozmiarze L zdobiona jest logo programu i WOŚP.

Natomiast Szymon Majewski przygotował na licytację żart "Jak się czuje stulatek?". "Kto zlicytuje żart – będzie jego nowym właścicielem i zyskuje prawo do opowiadania żartu dalej! Ja o nim wtedy zapominam" - zapewnia Majewski w opisie aukcji.

Autobus, samolot, krasnal i klapki

Na aukcjach można kupić też między innymi autobus, który przez kilkanaście lat woził pasażerów komunikacji miejskiej we Wrocławiu. Ten, by wesprzeć WOŚP sprzedaje MPK Wrocław.

Autobus wrocławskiego MPK wystawiony na aukcję na rzecz WOŚP
Autobus wrocławskiego MPK wystawiony na aukcję na rzecz WOŚPMPK Wrocław

Wylicytować można nie tylko autobus, ale też m.in. samolot. "Burmistrz miasta Nowa Ruda wraz z Radą Miasta przekazuje na licytację samolot MIG-21M który został przekazany Nowej Rudzie przez firmę ASCO z Wrocławia podczas 8 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po tym jak pierwotny zwycięzca licytacji nie wpłacił pieniędzy" - opisują darczyńcy na stronie aukcji. Samolot jest niesprawny i od 20 lat był "zaparkowany" w tym samym miejscu.

Do kupienia jest też wrocławski krasnal z podobizną Jurka Owsiaka. Takie krasnale są w Polsce tylko dwa. Jeden trafił do szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a drugi zostawił wystawiony na internetowej aukcji.

Wylicytować można też dwie, ponad dwumetrowe, dekoracyjne nogi, które zdobiły witrynę sklepu Pan Tu Nie Stał.

Urząd Gminy Kraszewice na licytację wystawił znak drogowy z nazwą miejscowości Koniec Świata. "Znajdował się przy Chacie na Końcu Świata i stanowił atrakcje turystyczną. Oblepiony wlepkami i naklejkami przez wielu turystów odwiedzających to miejsce" - reklamują swoją aukcję urzędnicy.

Fani wygody i kultowych klapków Kubota też mogą wesprzeć Orkiestrę. Na aukcję wystawiono bowiem czerwone klapki z logo 29. Finału WOŚP. Jest też coś dla miłośników ceramiki z Bolesławca. Ceramika Artystyczna Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego Bolesławiec po raz kolejny, z okazji WOŚP, przygotowała specjalny i unikatowy zestaw.

Ręcznie malowany zestaw ceramiki z Bolesławca do wylicytowania dla WOŚP
Ręcznie malowany zestaw ceramiki z Bolesławca do wylicytowania dla WOŚPTVN24

Dziennikarze TVN24 też grają

Przedmioty na aukcje zaoferowali też dziennikarze TVN24. Wśród nich jest Monika Olejnik, która na licytację przekazała czarną opaskę z kokardą wykonaną z bawełny i jedwabiu. Ta zdobiła głowę dziennikarki w trakcie Balu Fundacji TVN w 2019 roku.

Jest też gratka dla fanów "Szkła Kontaktowego". Wylicytować można swój własny odcinek programu, który będzie nagrany specjalnie dla zwycięzcy aukcji. Poprowadzą go Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski.

Dziennikarz "Szkła Kontaktowego" Marek Przybylik przekazał na aukcję WOŚP książkę Grzegorza Miecugowa "Inny punkt widzenia" z jego autografem. Jest to już ostatni egzemplarz z pięciu, które pozostały panu Markowi.

Swoje aukcje wystawili również prowadzący i komentatorzy programu Wojciech Zimiński i Tomasz Sianecki. Wojciech Zimiński przygotował na aukcję unikatowy rysunek pod tytułem "Narodowy Program Szczepień". Jego rysunki w ironiczny sposób komentują życie społeczno-polityczne w Polsce i na świecie. Tomasz Sianecki przekazał bordową bonżurkę, w której prowadził sylwestrowe wydanie "Szkła kontaktowego".

Rafał Wojda, jeden z prowadzących "Wstajesz i Wiesz" przekazał na rzecz WOŚP namalowany przez siebie - na drzwiczkach od biurka - obraz.

Z kolei Wojciech Bojanowski na aukcję wystawił swoją pełnomorską kurtkę i bluzę. W opisie aukcji o kurtce czytamy: "Razem z właścicielem, reporterem Faktów TVN i Superwizjera przez niemal miesiąc brudziła się rozmaitymi smarami na pokładzie statku Seawatch3, który u wybrzeży Libii patrolował najniebezpieczniejszy szlak świata. Dotychczasowy właściciel kurtki Wojciech Bojanowski przygotowywał w niej film dokumentalny 'Niech Toną', w którym opowiada o losach 32 osób uratowanych przez załogę statku, jak również o ponad 12 tysiącach osób które nie przeżyły niebezpiecznej podróży przez morze". A Piotr Kraśko i Karolina Ferenstein-Kraśko oferują wyprawę do stadniny koni na Mazurach, odwiedzenie Puszczy Piskiej i kolację w swoim towarzystwie.

ZOBACZ WIĘCEJ CIEKAWYCH AUKCJI WOŚP

Autor:tam/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: allegro.pl/ WOŚP

Pozostałe wiadomości