Świadkowie mówili, że z premedytacją rozjechał psa. 62-latek stanie przed sądem

Autor:
katke/b
Źródło:
PAP
Świadkowie twierdzą, że kierowca umyślnie potrącił psa

Proces przeciwko Sławomirowi O., podejrzanego o celowe rozjechanie psa, ruszy w maju w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa. Z relacji świadków wynika, że 62-latek potrącił psa umyślnie, na oczach właściciela. Czworonóg nie przeżył wypadku.

Do zdarzenia doszło w sierpniu ubiegłego roku przy ulicy Zięby na warszawskim Ursynowie. Z ustaleń policjantów wynika, że właściciel wyszedł ze swoim cocker spanielem na popołudniowy spacer. Zaprowadził go tam, gdzie psy mogą biegać luzem. Był to teren zielony w pobliżu polnej drogi.

Świadkowie: umyślnie potrącił psa

W pewnym momencie tą drogą przejeżdżał samochód. - Osoby, które wyprowadzały zwierzęta w tym miejscu, nie po raz pierwszy widziały, że mężczyzna siedzący za kierownicą osobówki lekceważy sobie fakt, że przy drodze oraz po niej spacerują ludzie z psami i zawsze tam przyspieszał. Zareagowali więc szybko i zabrali swoje psy. Pokrzywdzony jednak nie zdążył - informowała policja.

Przekazywała też, że według relacji świadków, kierujący peugeotem widział cocker spaniela na poboczu, przyspieszył jednak i umyślnie go potrącił.

Obrażenia psa były zbyt rozległe

- Wszyscy jednogłośnie mówią, że zrobił to celowo. Zatrzymał się dopiero po kilkudziesięciu metrach. Wyszedł, spojrzał na cierpiące zwierzę, wymienił kilka zdań z właścicielem i odjechał. Właściciel podbiegł do psa. Widać było, że zwierzę bardzo cierpi. Jedna z kobiet zaproponowała pomoc w przewiezieniu czworonoga do weterynarza. Mimo zmagań o jego życie, nie udało się go uratować. Obrażenia były zbyt rozległe - podawała policja.

Właściciel potrąconego czworonoga zawiadomił o wszystkim funkcjonariuszy, ci szybko ustalili, kim był kierowca peugeota. 62-letni Sławomir O. został zatrzymany. Usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa z ustawy o ochronie zwierząt.

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ursynów, która skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie. Jak ustaliła PAP, pierwszy termin rozprawy w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa wyznaczono na 11 maja.

Czytaj również: Potrącił parę spacerującą z psem. Zwierzę nie przeżyło

Do potrącenia doszło w Płońsku
Do potrącenia doszło w PłońskuKPP Płońsk
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:katke/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KRP II

Pozostałe wiadomości