TVN Warszawa | Ulice

Na dwa tygodnie zamkną rondo Sedlaczka. Rusza rozbiórka wiaduktu Trasy Łazienkowskiej

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Rozpoczęła się przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej
Rozpoczęła się przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl Rozpoczęła się przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej

Przez dwa tygodnie drogowcy będą prowadzili rozbiórkę fragmentu wiaduktu Trasy Łazienkowskiej w rejonie ronda Sedlaczka. Oznacza to wyłączenie tego miejsca z ruchu. Wytyczone zostaną objazdy, co będzie wiązało się ze zmianami tras autobusów miejskich. Utrudnienia rozpoczną się w piątek w nocy.

W miniony weekend drogowcy zamknęli północną nitkę Trasy Łazienkowskiej w kierunku Ochoty. Wiadukt zostanie teraz rozebrany i zbudowany od nowa. Na czas prac rozbiórkowych konieczne będzie wyłączenie z ruchu ronda Sedlaczka u zbiegu ulic Rozbrat, Myśliwieckiej i Łazienkowskiej. Zmiany w organizacji zostaną wprowadzone w piątek, 4 lutego o godzinie 22, a już w sobotę rano ruszy usuwanie starej konstrukcji.

Ratusz zapowiada, że prace będą prowadzone zarówno w ciągu tygodnia, jak i w weekendy. Mieszkańcy muszą spodziewać się też tego, że mogą toczyć się w późnych godzinach nocnych. Wszystko po to, by jak najszybciej zakończyć rozbiórkę tej części wiaduktu. Zakończenie tego etapu przewidziane jest w niedzielę, 20 lutego.

Objazd zamkniętego ronda Sedlaczka

Strefa wyłączona z ruchu będzie obowiązywać na Łazienkowskiej na wysokości numeru 14, z pominięciem wjazdu do posesji. Ulice Rozbrat i Myśliwiecka (od strony Szwoleżerów) będą zamykane na wysokości przejść dla pieszych w rejonie ronda. Myśliwiecka po drugiej stronie ronda, czyli od Górnośląskiej, będzie wyłączona z ruchu na wysokości pomiędzy posesjami 6A i 6B.

Kierowcy jadący ulicą Hoene-Wrońskiego od strony Górnośląskiej przy skrzyżowaniu z Myśliwiecką będą mogli skręcić wyłącznie w prawo, natomiast jadących Myśliwiecką w kierunku ronda Sedlaczka będzie obowiązywał nakaz skrętu w lewo w Hoene-Wrońskiego.

Jadących w stronę ronda ulicą Rozbrat czeka nakaz skrętu w lewo w Przemysłową. Zasady te nie będą dotyczyły pojazdów budowy oraz dojazdu do posesji.

Zamknięte rondo można ominąć na dwa sposoby. Pierwsza opcja to objazd Alejami Ujazdowskimi do ulic Belwederskiej, Gagarina i Czerniakowskiej. Druga opcja to przejazd  Alejami Ujazdowskimi do Książęcej i Ludnej, a następnie skręt w Czerniakowską lub nieco dalej w ulicę Solec.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Objazd zamkniętego ronda SedlaczkaUrząd m.st. Warszawy

Utrudnienia dla pieszych

Ratusz zapowiada, że mimo toczących się prac rozbiórkowych piesi przez cały czas będą mogli przechodzić pod wiaduktem Trasy Łazienkowskiej. Umiejscowienie ciągów komunikacyjnych będzie uzależnione od postępów robót. Wykonawca ma obowiązek zapewnienia oznakowania wskazującego najbliższe przejście. W projekcie tymczasowej organizacji ruchu wskazane są dwie możliwości:

- na wysokości Myśliwieckiej 6A i 6B - w pierwszym etapie,

Zmiany dla pieszych w rejonie ronda - etap IUrząd m.st. Warszawy

- od strony Łazienkowskiej - w drugim etapie prac.

Zmiany dla pieszych w rejonie ronda - etap IIUrząd m.st. Warszawy

W rejonie wiaduktu zamknięta dla ruchu pieszych i rowerzystów zostanie aleja Hopfera. Piesi nie będą także mogli korzystać z chodnika oraz schodów prowadzących do Parku Ujazdowskiego. 

Autobusy zmienią trasy

Na czas zamknięcia ronda Sedlaczka na objazdy zostaną skierowane autobusy linii: 107, 108, 109, 159, 162, 171, N33 i N83.

Linie autobusowe 109 i 171 w kierunku pętli Torwar ominą utrudnienia ulicami Książęcą, Ludną, Wioślarską, Solec, Górnośląską i Rozbrat do przystanku ŚNIEGOCKIEJ 02. W kierunku krańców Os. Górczewska i Chomiczówka autobusy będą odjeżdżały z przystanku ŚNIEGOCKIEJ 52 i ulicą Rozbrat pojadą do swoich tras.  

Linie 107 i 159 w kierunku pętli Kierbedzia i EC Siekierki będą kursowały Alejami Ujazdowskimi, przez plac Na Rozdrożu, aleję Szucha, Trasą Łazienkowską i ulicą Solec do Czerniakowskiej. W kierunku pętli Esperanto i CH Blue City autobusy zostaną skierowane na objazd tą samą trasą, z pominięciem alei Szucha.

Linie autobusowe 108 w kierunku placu Trzech Krzyży i 162 w kierunku placu Hallera pojadą ulicami: Czerniakowską, Solec, Wioślarką i Ludną. W stronę przeciwną - w kierunku pętli Metro Wilanowska lub krańca EC Siekierki i Chełmskiej - objazd poprowadzi ulicami Górnośląską, Solec i Czerniakowską. Autobusy linii nocnych N33, N83 w kierunku pętli Zajezdnia Woronicza i PKP Piaseczno zostaną skierowane na Górnośląską, Solec i Czerniakowską, a w kierunku pętli Dw. Centralny kursować będą ulicami: Czerniakowską, Solec, Wioślarską i Ludną.

Objazdy dla autobusów na czas zamknięcia ronda Sedlaczka Urząd m.st. Warszawy

Zamknięcie ronda wiąże się w wyłączeniem z funkcjonowania przystanków Piękna 04, Wiejska 01 i 02, Rozbrat 03, 04, 05 i 06, Agrykola 01 i 02, Szwoleżerów 04, Legia-Stadion 02, Torwar 06 i 07 oraz Dragonów 01. Jednocześnie Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi dwa przystanki tymczasowe. Pierwszy z nich - Śniegockiej 52 - będzie zlokalizowany na ulicy Rozbrat, zaraz za przystankiem Śniegockiej 02. Drugi - Górnośląska 52 - znajdzie się na Górnośląskiej, niespełna 100 metrów od skrzyżowania z ulicą Solec.

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta

Pozostałe wiadomości