TVN Warszawa | Ulice

Potrącenie 13-latka na rowerze. Policja: kierowca nie miał prawa jazdy

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Potrącenie w Sulejówku - relacja reportera tvnwarszawa.pl Tomasza Zielińskiego
Potrącenie w Sulejówku - relacja reportera tvnwarszawa.pl Tomasza ZielińskiegoTVN24
wideo 2/2
TVN24Potrącenie w Sulejówku - relacja reportera tvnwarszawa.pl Tomasza Zielińskiego

We wtorek rano w Sulejówku pod Warszawą doszło do wypadku. Kierowca auta osobowego potrącił 13-letniego rowerzystę. Chłopiec został zabrany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policja poinformowała, że kierowca nie miał prawa jazdy.

Pierwszą informację o wypadku potwierdził nam Kamil Płochocki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 8.52. Na ulicy Okuniewskiej doszło do potrącenia nieletniej osoby poruszającej się na rowerze. Pomocy udzielił jej zespół ratownictwa medycznego, który przybył na miejsce przed strażakami. Na miejsce wezwano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy są w trakcie udzielania pomocy poszkodowanej osobie - przekazał po godzinie 9 strażak.

Na miejscu jest również policja. - Potwierdzam, że w Sulejówku doszło do potrącenia dziecka. Policjanci są na miejscu i wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia - przekazała krótko Magdalena Tchórzewska z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.

Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, stan rowerzysty jest poważny. Poszkodowane dziecko zostało przetransportowane do szpitala śmigłowcem.

Po godzinie 10 Magdalena Tchórzewska przekazała więcej informacji na temat okoliczności tego zdarzenia.

- Do wypadku doszło przy skrzyżowaniu Okuniewskiej i Reja. 13-letni chłopiec przejeżdżał przez przejście dla pieszych na rowerze. Tam został potrącony przez 30-letniego mężczyznę kierującego mazdą. Kierowca był trzeźwy. W trakcie prowadzonych na miejscu czynności policjanci ustalili, że kierowca poruszał się pojazdem bez wymaganych uprawnień - podała Tchórzewska. - Na miejscu trwają czynności wyjaśniające okoliczności tego zdarzenia - dodała.

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości