Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Znów śmiertelny wypadek na drodze 631. "Kierowca wykonywał manewr wyprzedzania wielu samochodów"

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plŚmiertelny wypadek na DW631

Tragiczny wypadek na wojewódzkiej "631" w Markach. Z relacji policji wynika, że kierowca bmw wyprzedzał kolumnę samochodów i zderzył się z prawidłowo jadącym nissanem. Śmierć na miejscu poniósł mężczyzna z tego drugiego auta.

Do wypadku doszło we wtorek tuż przed godziną 15 w Markach, na drodze wojewódzkiej numer 631 z Zielonki do Nieporętu. - 37-letni kierowca bmw, wykonując manewr wyprzedzenia wielu samochodów zderzył się z jadącym z przeciwka nissanem, którym podróżował 69-letni kierowca z pasażerką. Była to żona tego pana - relacjonuje przebieg wydarzeń oficer prasowy wołomińskiej komendy Tomasz Sitek.

Niestety skutki tego zderzenia były tragiczne. - Śmierć na miejscu poniósł kierujący nissanem, a jego żona została przewieziona do szpitala - przekazał policjant. Jak zaznaczył, kierujący bmw został przebadany na zawartość alkoholu. - Był trzeźwy, niemniej decyzją prokuratora została mu pobrana krew do badań celem stwierdzenia, czy nie był pod wpływem innych środków, które mogły zaburzyć jego zdolność do prowadzenia pojazdów - wyjaśnił Sitek.

Dodał też, że 37-latek został zatrzymany i obecnie przebywa w wołomińskiej komendzie. - Po wypadku miał lekkie obrażenia, ale niewymagające hospitalizacji - doprecyzował.

Czynności w tej sprawie prowadzi wydział dochodzeniowo-śledczy wołomińskiej komendy.

Nie pierwszy śmiertelny wypadek

To nie pierwszy śmiertelny wypadek na wojewódzkiej "631" w ostatnim czasie. Pod koniec grudnia między Nieporętem a Markami doszło do czołowego zderzenia auta osobowego z ciężarowym. Śmierć na miejscu poniósł kierowca osobówki. Tylko on jechał tym samochodem, bez pasażerów. Policja podała wtedy wstępne okoliczności. - Kierujący pojazdem osobowym z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas i doszło do zderzenia z ciężarówką - mówiła nam rzeczniczka legionowskiej komendy Justyna Stopińska.

Do innego tragicznego wypadku na DW 631 między Warszawą a Nieporętem doszło w kwietniu ubiegłego roku. W zderzeniu uczestniczyły cztery pojazdy. Ratownicy medyczni reanimowali poszkodowanego w wypadku mężczyznę, ale nie udało się go uratować. 83-latek zmarł.

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl