Ulice

Do 2 razy sztuka. 3 tygodnie bez wiaduktu ul. Saskiej

Ulice


Zapowiadany w sierpniu i w ostatniej chwili odwołany remont wiaduktu ul. Saskiej, ma rozpocząć się w poniedziałek. Kierowcy i komunikacja miejska pojadą objazdami. Utrudnienia potrwają do końca września.

Wiadukt zostanie zamknięty w nocy z niedzieli na poniedziałek (9 na 10 września).

Otwarty dla pieszych

Podczas prac na wiadukcie wymieniona zostanie izolacja i nawierzchnia jezdni. Po wiadukcie będą mogli poruszać się tylko piesi. Chodniki i schody nie zostaną zamknięte. Czynne będą także wszystkie wjazdy i zjazdy na połączeniu ul. Saskiej i Trasy Łazienkowskiej.

Objazdy

W związku z zamknięciem wiaduktu autobusy, zwykle jeżdżące ul. Saską, pojadą objazdem ulicami Zwycięzców – Paryską – Brukselską – Ateńską. Nowymi trasami kursować będą linie dzienne: 111, 123, 147, 151, 411, 507 oraz 509 oraz nocne: N02, N22 oraz N72.

Na pasażerów czekają również zmiany przystankowe. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.

Samochody prywatne zamknięty wiadukt ominą ulicą Paryską.

Windy będą… w przyszłym roku

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich przy wiadukcie pojawią się również nowe urządzenia dźwigowe. Wkrótce drogowcy uruchomią procedury związane z przetargiem na ich montaż. Do końca roku przy wiadukcie zostaną wylane ławy fundamentowe. Urządzenia dźwigowe zostaną zamontowane jednak dopiero w przyszłym roku.

Już raz miał być

Remont wiaduktu ul. Saskiej miał odbyć się pod koniec sierpnia. W ostatniej chwili został jednak odwołany. Jak tłumaczył rzecznik ZDM Adam Sobieraj remont nie rozpoczął się ze względów logistycznych. Rzecznik nie chciał jednak doprecyzować, co dokładnie ma na myśli.

Źródło zdjęcia głównego: UM

Pozostałe wiadomości