Warszawa stawia na nowatorskie pomysły biznesowe. Ruszają konsultacje

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
TVN24Warszawa przygotowuje "Program generujemy innowacje"

Wystartowały konsultacje społeczne projektu "generujemy innowacje". Jego celem będzie stworzenie w stolicy jak najlepszych warunków do rozwijania nowatorskich pomysłów biznesowych, naukowych, artystycznych i społecznych przy wykorzystaniu współpracy między różnymi podmiotami i instytucjami. Uwagi i opinie można zgłaszać do 12 maja.

Jak informuje ratusz, "Program generujemy innowacje" będzie realizowany w latach 2021-2025. Jego głównym założeniem jest poprawa funkcjonowania warszawskiego ekosystemu generowania innowacji, rozumianego jako sieć instytucji i usług, których celem jest kompleksowa pomoc twórcom i innowatorom w przejściu przez wszystkie etapy procesu rozwoju nowego przedsięwzięcia. 

Dotychczas wyznaczone zostały trzy najważniejsze obszary programu: poprawa oferty wsparcia dla twórców i innowatorów, zwiększenie współpracy pomiędzy sektorem nauki, biznesu, kultury, instytucjami otoczenia biznesu i miastem oraz wsparcie kultury innowacji administracji.

Mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi do projektu do 12 maja 2021 roku. Są na to dwa sposoby. Można kierować je mailowo na adres: konsultacje.innowacje@um.warszawa.pl. Można też wypełnić ankietę, do której link będzie aktywny od 23 kwietnia. Natomiast 6 maja o godzinie 18 planowane jest spotkanie konsultacyjne. Zostanie ono zrealizowane w formule online na kanale Konsultacje społeczne Warszawa w serwisie YouTube.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24

"Warszawa jest idealnym miejscem do rozwoju innowacyjności"

Urzędnicy zaznaczają, że innowacje odgrywają ważną rolę w budowaniu gospodarki opartej na wiedzy i podnoszą jej konkurencyjność, wpływając przy okazji na rozwój regionu. A stolica dąży do statusu miasta zapewniającego najlepsze warunki do realizacji oryginalnych i nowatorskich pomysłów.

"Program generujemy innowacje" jest kierowany do przedstawicieli warszawskich startupów, firm kreatywnych i innowacyjnych, naukowców, artystów i twórców kultury. Wśród jego adresatów są również pracownicy administracji samorządowej m.st. Warszawy oraz korporacje, uczelnie i instytuty badawcze, instytucje kultury oraz instytucje otoczenia biznesu.

- Warszawa jest idealnym miejscem do rozwoju innowacyjności i kreatywności. W stolicy funkcjonuje największe w kraju zaplecze edukacyjne z dużą liczbą ośrodków badawczych i uniwersytetów. Mieszka tu wielu bardzo dobrze wykształconych ludzi, działa wiele firm z innowacyjnych branż, startupy mogą liczyć na wysoką dostępność finansowania, poziom nakładów na badania i rozwój jest wysoki w porównaniu do reszty kraju - wymienia Karolina Zdrodowska dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego, cytowana w komunikacie urzędu miasta. - To są nasze atuty. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że jest jeszcze wiele do zrobienia. Dlatego stworzyliśmy program, który ma to ułatwić i sprawić, że Warszawa stanie się znaczącym ośrodkiem na europejskiej mapie innowacyjności - podkreśla.

Ratusz podaje, że jest to kolejny z gospodarczych programów wykonawczych "Strategii #Warszawa2030".

Informowaliśmy również o liczniku "kopciuchów" uruchomionym przez aktywistów przy rondzie Dmowskiego:

Licznik "kopciuchów" na rondzie DmowskiegoMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:kk/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24