Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

TVN Warszawa | Śródmieście

W Warszawie najwięcej nowych zakażeń od początku epidemii

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Niedzielski: chcemy wykorzystać alert RCB do informowania o wprowadzeniu nowych powiatów do stref z obostrzeniamiTVN24
wideo 2/7
TVN24Niedzielski: chcemy wykorzystać alert RCB do informowania o wprowadzeniu nowych powiatów do stref z obostrzeniami

W Warszawie potwierdzono ostatniej doby 178 nowych przypadków koronawirusa. Tylu zakażeń w stolicy nie było od początku epidemii.

Z najnowszych danych podanych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Warszawie wynika, że łącznie do tej pory w stolicy potwierdzono 5902 przypadki koronawirusa. Najwięcej dotąd - 178 zakażeń potwierdzono ostatniej doby. Dzień wcześniej przybyło ich niemal trzy razy mniej - 61.

Łącznie w Warszawie zmarły 153 osoby, z czego jedna od poniedziałku.

PPIS podał także liczbę ozdrowieńców: 1960 (z czego 68 w ciągu ostatniej doby).

Jak pisaliśmy, Warszawa obecnie znajduje się w strefie zagrożonej, nie jest objęta obostrzeniami. W czerwonej jest za to powiat otwocki.

Koronawirus w amerykańskiej szkole

Docierają też do nas kolejne informacje o zakażeniach w szkołach. Tym razem chodzi o amerykańską placówkę w Bielawie (powiat piaseczyński).

- Od początku roku szkolnego, 18 sierpnia 2020, zidentyfikowaliśmy 13 przypadków COVID-19 w naszej szkole: 10 uczniów i trzech pracowników. Sześć z tych osób wyzdrowiało i wróciło do szkoły. We wszystkich przypadkach powiadomiono władze sanitarne - przekazała nam we wtorek Agnieszka Świetliczko, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w American Warsaw School.

Dodała, że obecnie siedem osób znajduje się na kwarantannie w domu. - Zajęcia w szkole odbywają się normalnie, za wyjątkiem sytuacji, kiedy klasa lub grupa wymaga dodatkowego testowania. W takim przypadku uczniowie uczą się zdalnie - podkreśliła Świetliczko.

Sytuacja na Mazowszu

Ministerstwo Zdrowia podało, że we wtorek w kraju przybyło 2236 potwierdzonych przypadków koronawirusa. Mazowsze po raz kolejny znalazło się na pierwszym miejscu wśród województw z liczbą 318 zakażeń. Dzień wcześniej było ich jednak więcej - 336.

Na wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarło 58 osób. To najwięcej od początku pandemii. Zapowiedział wspólnie z policją, że zaostrzone zostaną kontrole, jeśli chodzi o zasłanianie ust i nosa w miejscach, gdzie jest to absolutnie wymagane. Sprawdzany będzie także dystans w lokalach (głównie tam, gdzie są imprezy czy dyskoteki) oraz w trakcie organizowanych zgromadzeń.

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Tagi:
Raporty: