Śródmieście

Śródmieście

Nigeryjski afrobeat, ukraiński folk, koreańska nowa fala

Artyści z Iranu, Turcji, Tadżykistanu, Pakistanu, Korei Południowej, Nigerii i Ukrainy wystąpią podczas tegorocznej edycji Skrzyżowania Kultur. Jeden z najważniejszych festiwali muzyki świata w Polsce wystartował w poniedziałek i potrwa do niedzieli. Wszystkie koncerty odbywają się w namiocie na placu Defilad.

Policja: przestępczość spada. Mniej włamań, kradzieży, bójek

Stołeczna policja przekonuje, że w ciągu ostatnich 10 lat spadła liczba przestępstw w Warszawie, a na dowód pokazuje statystyki. Wciąż jest jednak problem z kradzieżami - najczęściej dochodzi do nich w rejonie Śródmieścia, Pragi Południe, a także na obrzeżach: w Wawrze, Rembertowie i Wesołej.

Przebudowa w oku kamery. Wkrótce połączenie Łazienkowskiego

Z wody i powietrza, na zewnątrz mostu i od jego środka. Kamera towarzyszyła budowniczym w trakcie prac na remontowanej przeprawie. - W 1,5 minuty pokazaliśmy ostatnie nasuwanie na Łazienkowskim - informuje rzecznik wykonawcy. Pierwsi kierowcy na most mają wjechać pod koniec października.

Noc Świątyń w Warszawie

Kościoły, meczety, cerkwie czy synagogi można było oglądać podczas pierwszej Nocy Świątyń w Warszawie. W sumie w stolicy zwiedzający mogli wejść do 11 sakralnych miejsc. Oprócz zwiedzania zaplanowano także panele dyskusyjne, prezentacje czy koncerty. Noc Świątyń trwała od 18.00 do 22.00. Została zorganizowana przez Kampanię "Bez Nienawiści" oraz warszawskie świątynie w ramach obchodów Dnia Przeciwko Islamofobii i Nietolerancji Religijnej.

Zawracał na skrzyżowaniu, uderzył go tramwaj

Na skrzyżowaniu alej Jana Pawła II i Solidarności samochód osobowy zderzył się z tramwajem. - Przez kilkanaście minut zablokowany był ruch tramwajowy w obu kierunkach - powiedział Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Zniknęły donice, wróciły samochody

Mocno krytykowane donice zaczęły znikać z chodnika przy wyremontowanej Świętokrzyskiej – to dobra wiadomość. Ale ci, którzy wcześniej je piętnowali wcale nie są z tego zadowoleni, bo w miejscu gdzie stały kierowcy zaczęli parkować swoje samochody.

30 cm do połączenia dwóch części mostu Łazienkowskiego

Już tylko 30 centymetrów brakuje do połączenia mostu Łazienkowskiego. Pomiędzy lewobrzeżną a nasuwaną od strony Saskiej Kępy częścią pozostała tylko szczelina technologiczna. - Mamy już "przechodność". Na przejezdność trzeba będzie poczekać tylko do końca października – zapowiada wykonawca.

Proste bryły w sercu miasta. Takie będzie Muzeum Sztuki Nowoczesnej

W piątek odbyła się prezentacja projektów przyszłych budynków Muzeum Sztuki Nowoczesnej i TR Warszawa. To jedna z największych współczesnych inwestycji kulturalnych Warszawy. Wizualizacje obiektów, które wkrótce mają stanąć w sercu miasta pokazał ich architekt Thomas Phifer.

Tramwaj do Wilanowa. Siedem firm chce opracować trasę

Siedem firm złożyło oferty w przetargu na wykonanie koncepcji trasy tramwajowej z Woli do Wilanowa. Tramwaje Warszawskie mają teraz miesiąc na ich przeanalizowanie. -To istotny krok do budowy trasy - zapowiadają tramwajarze.

Miliony na szkoły i inwestycje. Radni poprawili budżet

Warszawscy radni przyjęli uchwałę zmieniająca Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2015-2042. Przegłosowali też korektę budżetu na rok 2015. Niemal 400 mln zł przeznaczono na wydatki związane z edukacją m.in.: na budowę nowych szkół i przedszkoli. Znalazły się pieniądze również na nowe inwestycje.

Jest dochodzenie ws. haseł na antyimigranckim marszu

Stołeczna policja prowadzi dochodzenie ws. haseł umieszczonych na transparentach przeciwników przyjęcia przez Polskę uchodźców, którzy manifestowali w sobotę w Warszawie. Za publiczne znieważenie grupy osób z powodu m.in. przynależności wyznaniowej grozi do trzech lat więzienia.

Planują nowe centrum stolicy

Miasto robi poważny krok do przebudowy bezpośredniego otoczenia Pałacu Kultury i Nauki. Chce uporządkować podziemne instalacje i zaplanować nowy plac miejski wraz parkingiem podziemnym."Zagospodarowanie Nowego Centrum Warszawy" – pod tym hasłem inwestycyjnym kryją się plany zagospodarowania otoczenia Pałacu Kultury i Nauki. CZYTAJ WIĘCEJ O TYCH ZAŁOŻENIACH.Żeby myśleć o pracach na powierzchni, urzędnicy chcą najpierw uporządkować podziemia. Dlatego Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta ogłosił właśnie przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej, która wskaże, jak poprowadzić m.in. kanał techniczny, w którym będą instalacje z prądem czy wodą.Kanał dla mediów- To ważny krok przed planowaną zabudową otoczenia PKiN. Dokładnie chodzi o kanał zbiorczy z mediami. Projektant wybrany w przetargu wskaże, jak go poprowadzić w podziemiach przy Pałacu Kultury i Nauki, żeby później te media mogły być bez problemu dostarczane do planowanych wieżowców czy Muzeum Sztuki Nowoczesnej – mówi tvnwarszawa.pl Jarosław Jóźwiak, wiceprezydenta Warszawy. I zaznacza, że na podstawie miejscowego planu zagospodarowania wiadomo, gdzie mają powstać wysokościowce, czy nowy plac miejski i MSN, więc projektowane uporządkowanie podziemi musi być do nich dostosowane.Ratusz przymierza się również do budowy Muzeum Sztuki Nowoczesnej na placu Defilad. W czwartek radni Warszawy mają zdecydować, czy siedziba placówki powstanie z miejskich pieniędzy – inwestycja jest planowana na lata 2015-20.

Będą dwie nowe "zebry" na Emilii Plater

Warszawski ratusz planuje wyznaczyć dwa nowe przejścia naziemne przez ulicę Emilii Plater, wzdłuż Al. Jerozolimskich. Inwestycja ma kosztować 2 mln złotych i być gotowa w przyszłym roku. W tym tygodniu radni zdecydują, czy przeznaczyć pieniądze na ten cel.

Rozpylił gaz w barze z falafelem. "Nie mogliśmy oddychać"

Incydent podczas demonstracji antyimigranckiej. - Dwóch młodych mężczyzn wpadło do lokalu, jeden z nich krzyczał "fuck islam", drugi rozpylił gaz - relacjonuje właściciel libańskiego baru Falafel Bejrut przy Senatorskiej. Policja zapowiada, że zajmie się sprawą.