Frida powąchała fotel i poszła prosto do poszukiwanego kierowcy

Autor:
mg/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Pijani kierowcy mają tracić samochód (wideo ilustracyjne)
Pijani kierowcy mają tracić samochód (wideo ilustracyjne)TVN Turbo
wideo 2/7
TVN TurboPijani kierowcy mają tracić samochód (wideo ilustracyjne)

Frida doprowadziła policjantów do kierowcy, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna odjechał, a następnie porzucił pojazd i ukrył się w jednym z budynków.

- W środę o godz. 10.45 w Garwolinie na ulicy generała Józefa Bema kierujący mazdą spowodował na kolizję z innym autem, po czym odjechał z miejsca. Jak się później okazało, w pobliskiej miejscowości porzucił pojazd i uciekł w nieznanym kierunku. Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu - przekazuje mł. asp. Małgorzata Pychner z garwolińskiej policji.

O zdarzeniu poinformowany został oficer dyżurny, który wysłał na miejsce policyjne patrole. Do akcji włączył się również przewodnik psa służbowego mł. asp. Dariusz Domaszczyński z ogniwa patrolowo-interwencyjnego garwolińskiej komendy wraz z Fridą.

Frida doprowadziła policjantów do poszukiwanegoPolicja Garwolin

Nie zgubiła tropu

W pobliskiej miejscowości policjanci odnaleźli porzucone auto, a pies powąchał fotel kierowcy i podjął trop. Skierował się wzdłuż pobocza, trzymając nos przy samej ziemi. Zwolnił dopiero przy wejściu do budynku na jednej z posesji. W środku znajdował się mężczyzna, który odpowiadał rysopisowi sprawcy zdarzenia drogowego.

- To właśnie przy nim zatrzymała się Frida, pokazując, że skończyła tropienie. Za wzorowo wykonane zadanie została nagrodzona przez przewodnika – dodaje mł. asp. Małgorzata Pychner.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Poszukiwany w chwili zatrzymania był pijanypolicja Garwolin

52-letni kierowca mazdy został zatrzymany, a dalsze czynności z jego udziałem przeprowadzili policjanci z wydziału ruchu drogowego. Badanie trzeźwości wykazało, że w chwili zatrzymania miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Frida to policyjny piesPolicja
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mg/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Policja Garwolin

Pozostałe wiadomości