Wojciechowicz o nowym centrum Warszawy

Warszawa

materiały prasowePlany Jacka Wojciechowicza

Utworzenie nowego centrum Warszawy, które sięgałoby od Woli po Pragę, zaproponował w środę na konferencji prasowej kandydat na prezydenta Warszawy Jacek Wojciechowicz. Jego zdaniem inicjatywa ta wpisuje się w program rewitalizacji stołecznej Pragi.

Wojciechowicz wyjaśnił, że nowe centrum Warszawy zajmowałoby tereny "od postprzemysłowej Woli - od Towarowej - do Targowej na Pradze".Dodał, że inicjatywa ta wpisuje się w program rewitalizacji Pragi, podobnie jak ogłoszona już wcześniej przez niego koncepcja utworzenia 50 tysięcy nowych miejsc pracy po prawej stronie Wisły.

"Powód korków"

Kandydat zaznaczył, że mimo dynamicznego rozwoju stolicy, jej mieszkańcy borykają się z ciągłymi korkami. Zwrócił uwagę na "bardzo dysfunkcjonalny układ rozłożenia miejsc pracy po obu stronach Wisły". Jak powiedział, na Pradze jest 160 tys. miejsc pracy, a na lewym brzegu - 740 tys.

- Jest to jeden z powodów, dla którego w porannym i popołudniowym szczycie mamy tak ogromne korki - mówił.Wojciechowicz, były wiceprezydent stolicy w latach 2006-2016 przypomniał, że w swoim programie przewiduje utworzenie w najbliższych latach minimum 50 tys. miejsc pracy na Pradze. "Docelowo potrzeba 150 tys. po to, żeby zrównoważyć rynek pracy, a przy okazji ruch w mieście" - wskazał. W jego ocenie rozwiązanie problemu korków korzystnie wpłynie na jakość powietrza, a tym samym na zdrowie mieszkańców miasta.

DWA LATA TEMU JACEK WOJCIECHOWICZ MÓWIŁ O NOWYM CENTRUM WARSZAWY:

O funkcjonalnym centrum WarszawyMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

PAP/ran