Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Pożar na Woli, nie żyje jedna osoba. "Podstawiony został skokochron"

Najnowsze

Autor:
ab/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Pożar na PłockiejJacek/Kontakt24
wideo 2/2
Pożar na Płockiej

W budynku mieszkalnym przy Płockiej doszło do pożaru mieszkania. Zginął mężczyzna. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło około godziny 8.10 w mieszkaniu na piątym piętrze. – Po przybyciu na miejsce, strażacy stwierdzili pożar w rozwiniętej fazie. Ogień wychodził przez okno na zewnątrz lokalu - relacjonował Wojciech Kapczyński z warszawskiej straży pożarnej.

Na miejsce przyjechało pięć zastępów straży pożarnej, które do gaszenia budynku wykorzystały dwa prądy wody.

Jak podali strażacy, w trakcie przeszukania mieszkania w którym wybuchł pożar, znaleziono zwęglone ciało mężczyzny.

Była ewakuacja

Przed przybyciem strażaków z budynku ewakuowała się część mieszkańców. – My dokonaliśmy ewakuacji pięciu osób z lokali znajdujących się powyżej piątego piętra, z powodu zadymienia panującego w mieszkaniach – dodał Kapczyński. Zadymiona była również klatka schodowa.

Pod blokiem podstawiony został skokochron, czyli sprzęt w formie poduszki amortyzujący skok z wysokości. Jak podali strażacy, nie było konieczności jego wykorzystywania.

Na miejscu znajdowały się straż pożarna, policja, pogotowie energetyczne i pogotowie ratunkowe. Do zespołów ratownictwa medycznego zgłaszały się osoby z podejrzeniem podtrucia dymem. Jak podał reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz, kilka z nich zostało przewiezionych do szpitala, jednak ich stan zdrowia nie zagraża życiu.

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:ab/r

Źródło zdjęcia głównego: Jan/Kontakt24