Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Najnowsze

Podrobione wietnamskie paszporty. 17 zarzutów dla trzech osób

Najnowsze

Autor:
ab/b
Źródło:
PAP
ShutterstockPolicja zatrzymała trzech obywateli Wietnamu

Trzech obywateli Wietnamu zatrzymała warszawska policja. Jak poinformowała Marta Sulowska z komendy na Bemowie, mężczyźni mogą być zamieszani w podrabianie paszportów. Usłyszeli łącznie 17 zarzutów.

Do zatrzymania doszło w zeszłym tygodniu. Jak podała Marta Sulowska, w związku informacją dotyczącą podrabiania dokumentów przez obywateli Wietnamu, policjanci pojechali na posesję w powiecie piaseczyńskim. Na miejscu było trzech mężczyzn w wieku: 37, 42 i 61 lat.

"Karty zawierały zdjęcia oraz dane różnych osób"

Podczas przeszukania pomieszczeń budynku funkcjonariusze znaleźli wydruki kart z danymi, które stanowiły pierwszą stronę w wietnamskim paszporcie. - Karty zawierały zdjęcia oraz dane różnych osób - powiedziała policjantka, dodając, że "w pomieszczeniu znajdowały się również puste karty z paszportów, w których brakowało danych i zdjęć". Funkcjonariusz znaleźli na miejscu także karty pobytu i paszporty.

Trójka mężczyzn została zatrzymana. - Podejrzani usłyszeli łącznie 17 zarzutów za czynienie przygotowań do podrabiania dokumentów - tłumaczyła Sulowska.

Obywatelom Wietnamu za to przestępstwo może grozić nawet do dwóch lat więzienia.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o wzmożonych kontrolach policji na stołecznych drogach:

Wzmożone kontrole policji na stołecznych drogach

108 osób zginęło w tym roku na stołecznych ulicach
108 osób zginęło w tym roku na stołecznych ulicachTVN24
wideo 2/4

Źródło: PAP

Autor:ab/b

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości