Najnowsze

Maturzyści uczą się zdalnie. Koronawirus w wawerskim liceum

Najnowsze

Autor:
kz
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Profesor Drąg: zaczyna się duży przyrost dziennych zachorowań
TVN24Profesor Drąg: zaczyna się duży przyrost dziennych zachorowań

Maturzyści z wawerskiego liceum przez tydzień będą uczyć się zdalnie. U jednego z nich wykryto koronawirusa - poinformował tamtejszy urząd dzielnicy.

Informację o zakażeniu w wawerskiej placówce potwierdziła Aleksandra Słowińska, rzeczniczka dzielnicy. Jak sprecyzowała, chodzi o ucznia trzeciej klasy w XXV Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Wybickiego. - Cała klasa do 13 września będzie uczyć się zdalnie - powiedziała.

Zapewniła jednocześnie, że o sprawie został poinformowany sanepid, w innych klasach nie było konieczności wprowadzenia nauczania zdalnego. - Szkoła pracuje w reżimie sanitarnym - przekazała.

Wawerska placówka nie jest pierwszą z warszawskich szkół, która w nowym roku wprowadza naukę zdalną. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o zakażeniu na Ursynowie. Ósmoklasiści jednej z tamtejszych podstawówek trafili na kwarantannę. Dwa dni po rozpoczęciu roku szkolnego dyrekcja placówki otrzymała informację o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednego z uczniów. Po zasięgnięciu opinii sanepidu, zapadła decyzja o odesłaniu klasy na zdalne nauczanie.

Ile zakażeń w Warszawie?

Mapa zakażeń koronawirusem w Polsce pokazuje, że najwięcej zachorowań od początku epidemii potwierdzono na Mazowszu i Śląsku, a najmniej na Opolszczyźnie i Podlasiu. Ostatniej doby odnotowano 183 nowe zakażenia SARS-CoV-2 – sześć w Warszawie, 22 na Mazowszu. 

Autor:kz

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości