Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Najnowsze

Najnowsze

Zwężenie ulicy Marszałkowskiej nie powoduje ogromnych utrudnień w ruchu. - Korki na razie się nie tworzą- informuje w środę rano Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. Nowa organizacja ruchu spowodowana jest pracami niezbędnymi dla budowy stacji "Świętokrzyska" centralnego odcinka II linii metra. Zmiany potrwają do końca sierpnia.

Do niecodziennego zdarzenia doszło na odcinku krajowej siódemki w okolicach Zakroczymia. Jeden z kierowców zauważył jadący pod prąd inny samochód. Sprawca całego zamieszania miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Problemy na kolei w całej Polsce. Związkowcom nie udało się dojść do porozumienia z zarządem Przewozów Regionalnych, więc przez cały dzień na tory nie wyjedzie prawie 3 tysiące pociągów tej spółki. Utrudnień muszą spodziewać się też warszawiacy.

Pierwszy gwizdek w meczu otwarcia Mistrzostw Europy w piłce nożnej już niespełna za 300 dni. Równa liczba wypadła w długi weekend, a we wtorek ratusz postanowił przypomnieć, co o imprezie myślą mieszkańcy stolicy.

- Kto będzie miał pierwszeństwo przy zjeździe z ronda "Radosława" - zastanawiają się nasi czytelnicy. I mają rację. Planowana organizacja ruchu miała mankament. Drogowcy wychwycili go w ostatniej chwili i poprawili projekt.

Kierowcy jadący al. Jana Pawła II w rejonie ronda ONZ od wtorkowego popołudnia mają do dyspozycji tylko dwa pasy w obu kierunkach. Utrudnienia powoduje budowa pobliskiej stacji metra.

Policjanci z warszawskiej Pragi zatrzymali podejrzewanego o znęcanie się nad matką 34-latka. Mężczyzna bił kobietę i groził jej śmiecią. Kobieta do dziś ma trudności z poruszaniem się.

Prawo i Sprawiedliwość zarzuca Platformie Obywatelskiej, że w swojej broszurze "Polska w Budowie" chwali się cudzymi osiągnięciami. Według PiS część wymienionych w niej inwestycji zaplanowano lub zrealizowano za poprzednich rządów bądź samorządów.

Wtorek był pierwszym dniem z nowymi cenami w komunikacji miejskiej. Do hurtowni i przewoźników trafiło 4,5 miliona nowych biletów - informuje ZTM. Sprawdziliśmy, czy bez problemu można je kupić.

Do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie trafił 16-latek z poważnym zatruciem prawdopodobnie muchomorem sromotnikowym. Chłopiec walczy o życie, a jedynym ratunkiem jest przeszczep wątroby. Rok po tym, jak muchomorem ciężko zatruł się Tomek Krzysztof, lekarze znowu apelują: "uważajmy na grzyby zbierane w lasach".

Zachęcony przez promocję komunikacji miejskiej, chciał kupić stary bilet dzień przed podwyżką by pojechać z rodziną na wycieczkę. Okazało się, że to nie takie proste. W końcu przeprosił się z samochodem i zapowiada: więcej do komunikacji nie wsiądę.

Buspasy, parkingi P+R, strefa płatnego parkowania - z pomocą tych inwestycji ratusz od lat stara się konsekwentnie ograniczać ruch samochodowy w mieście. Do przesiadki w komunikację najmocniej namawiani są mieszkańcy podwarszawskich gmin. Jednak to przede wszystkim w nich uderzy podwyżka cen biletów.

Część pasażerów odgraża się, że po podwyżce będą jeździć na gapę. Mogą za to słono zapłacić. Wraz z podwyżką cen biletów wzrastają też tak zwane "opłaty dodatkowe".

Potrzeba pieniędzy na nowe tramwaje, autobusy czy pociągi metra, zdrożała benzyna, planowane są nowe połączenia. Zobacz, jak ratusz tłumaczy podwyżkę cen biletów komunikacji miejskiej.

Obecne ceny biletów będą obowiązywać tylko do końca 2012 roku. Od 1 stycznia 2013 znów będzie drożej. Kolejna podwyżka czeka nas z początkiem 2014 roku.