Przygotuj się na:

ZWĘŻENIE TUNELU PRZY DWORCU ZACHODNIM

Od piątku 9 kwietnia kierowcy skręcający w lewo, z Alei Jerozolimskich w stronę Żoliborza, nie przejadą środkowym pasem tunelu alei Prymasa Tysiąclecia. W związku z pracami na Dworcu Zachodnim, w najbliższy weekend nie będą też jeździć pociągi WKD. Zastąpią je autobusy.

Najnowsze

Najnowsze

Zakończył się pierwszy etap zapisów do stołecznych przedszkoli. - Teraz najważniejsze, aby rodzice potwierdzili w wybranej placówce zapis dziecka, z naszych doświadczeń wynika, że około 1000 osób tego nie robi i miejsce przepada – wyjaśnia Katarzyna Pieńkowska z biura prasowego warszawskiego ratusza. Z elektronicznej rekrutacji skorzystało 27,6 tys. osób.

Praga Południe zabiera się po zimie za remont chodników i jezdni. Te które są w najgorszym stanie, mają wskazać mieszkańcy. Właśnie ruszyły "konsultacje chodnikowe".

Członkowie stowarzyszenia "Solidarni 2010" twierdzą, że podczas poniedziałkowej akcji usuwania namiotu, który postawili przed Pałacem Prezydenckim, strażnicy miejscy pobili szefa Trójmiejskich Klubów "Gazety Polskiej" Michała Stróżyka oraz jednego z członków stowarzyszenia.

Ruszyła procedura odbioru zachodniej trybuny na stadionie Legii Warszawa - informuje tvn24.pl. Jako pierwsi, obiekt odwiedzili inspektorzy Sanepidu. Jest duża szansa, że ostatnia z trybun zostanie udostępniona dla kibiców "eLki" 10 maja. 11 dni później piłkarze Skorży w szlagierze podejmują krakowską Wisłę.

Po erze "szczęk", stoliczków rozkładanych na chodnikach oraz handlu z samochodów nadchodzi czas bazaromatów. Stoiska mają być wysuwane z posadzki po wrzuceniu pieniędzy do maszyny przypominającej parkomat. Pierwsze takie targowisko ma szansę pojawić się przy ulicy Mokotowskiej.

Śródmiejscy policjanci zatrzymali 16-latka podejrzanego o dokonanie serii napadów na młode kobiety. W momencie zatrzymania napastnik dokonywał innych czynności seksualnych. Chłopak usłyszał już pięć zarzutów dotyczących takich napaści, ale na tym może się nie skończyć.

W poniedziałek wieczorem około 30 osób przyszło pomodlić się przed Pałacem Prezydenckim. Po godz. 21.00 zebrali się przy drewnianym krzyżu, żeby odmówić Apel Jasnogórski.

Nawet o 10 proc. mogą wzrosnąć do końca roku ceny podstawowych artykułów spożywczych. Wszystko przez kiepskie plony, drożejącą ropę naftową i spekulacje - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

Wtorkowy poranek upłynie pod znakiem pogodnej aury. Niestety popołudniu możemy spodziewać sie powrotu opadów. Parasole przydadzą się też jutro.

Uważa się go za najlepszego gitarzystę flamenco na świecie. To on rozpowszechnił ten hiszpański styl tańca i muzyki. Perfekcyjne, namiętne i energetyczne show zobaczyć będzie można już 14 kwietnia w Sali Kongresowej.

Dwa samochody zderzyły się u zbiegu ul. Grójeckiej i Wawelskiej. Na miejsce przyjechała straż pożarna, bo z jednego z aut wyciekał olej.

Władze Żoliborza chcą tworzyć nowe miejsca parkingowe. Gdzie? O to urzędnicy pytają mieszkańców. Przygotowali krótką ankietę i czekają na odzew.

Ten generał ma być ikoną PRL. Ma obnażać sposób myślenia wojskowego-aparatczyka. Twórcy spektaklu "Generał" szukają pomostu między światem współczesnej Polski oraz Polski Ludowej. Premiera już 21 kwietnia.

Pracownicy Zarządu Dróg Miejskich w asyście strażników zdemontowali namiot członków stowarzyszenia "Solidarni 2010". Straż wylegitymowała dwie osoby. - Utrudniały pracę przedstawicielom ZDM-u - wyjaśnia rzeczniczka straży miejskiej.

Już szósty rok z rzędu mamy z wózkami ruszyły na warszawskie ulice. Sprawdzają i pokazują: te miejsca są dla nas niedostępne. Tym razem wzięły się za metro i główne węzły komunikacyjne. Wróciły też na dworce kolejowe. Wniosek: bariery wciąż uniemożliwiają swobodne poruszanie się z maluchem po mieście.