Najnowsze

Najnowsze

Przyznali się do brania łapówek. "Będą dostawać pół pensji"

- Dwóch tymczasowo aresztowanych urzędników Zarządu Dróg Miejskich przyznało się do brania łapówek – potwierdził informacje tvnwarszawa.pl Dariusz Ślepokura, rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Warszawie. Sześć pozostałych osób zwolniono za poręczeniem majątkowym.

Robotnicy okradli budowę Żagla

Dwóch pracowników budowy apartamentowca "Żagiel" przy ulicy Złotej połasiło się na narzędzia warte 20 tysięcy złotych. Ukryli je u kolegi w Radzyminie. Łupem nie cieszyli się długo. Zostali zatrzymani przez policję, grozi im 10 lat więzienia.

Wojewoda zmienił zdanieKibice Lecha wejdą na Legię

Mecz pomiędzy Legią Warszawa a Lechem Poznań odbędzie się z udziałem kibiców gości. Co spowodowało, że wojewoda diametralnie zmienił swoją decyzję? – Mamy od kibiców zapewnienie na piśmie, że doping będzie odbywał się w spokojnej atmosferze – twierdzą urzędnicy wojewody.

Dźwig zsunął się z lawety

W nocy na ulicy Zajęczej podczas transportu, dźwig osunął się na jezdnię. Maszyna była przewożona na specjalnej lawecie. Zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt24.

Zwęzili Trasę Toruńską

Kierowcy przejeżdżający przez Trasę Toruńską powinni przygotować się na utrudnienia. Do wtorku jezdnia w stronę Marek będzie zwężana na kilka godzin do jednego pasa.

Przewoził słomę. Zablokował Siekierkowską

Paraliż. Tak jednym słowem można opisać to, co się działo na Trasie Siekierkowskiej w piątek. - Jadącej w kierunku Mokotowa ciężarówce odpadło koło- relacjonował około 7.00 Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. Kierowcy stali gigantycznym korku.

Drogowcy wracają na Łazienkowską

Już dziś wieczorem kolejny etap frezowania Trasy Łazienkowskiej. Tym razem będą wymieniać nawierzchnię między al. Niepodległości a ul. Grójecką. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom na razie nowy asfalt nie pojawi się natomiast w zatokach autobusowych. Powód? Oszczędności.

Zamiast komunisty będzie Jan Paweł II

Uczniowie i nauczyciele jednej z bemowskich podstawówek nie mogli pogodzić się z tym, że patronem szkoły jest były stalinowski działacz komunistyczny Franciszek Zubrzycki. Za zgodą rady Warszawy szkołą będzie nosić imię Jana Pawła II.- Obecny patron nie jest wzorem do naśladowania z racji swojej przeszłości i prezentowanych poglądów politycznych. Biografia Franciszka Zubrzyckiego przedstawia go, jako: stalinowskiego działacza komunistycznego wykreowanego przez propagandę PRL na legendarnego dowódcę bohaterskich walk o wolność – tak tłumaczyła wniosek o zmianę patrona placówki Katarzyna Załuska-Schumacher Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania na jednym z posiedzeń bemowskiej komisji oświaty.Najwięcej głosów za papieżem Polakiem

Fałszywa administratorka okradała mieszkania

Mokotowscy policjanci zatrzymali 53-letnią Grażynę W. Kobieta podając się za pracownika administracji wchodziła do mieszkań i kradła z nich pieniądze oraz wartościowe przedmioty.

Prezydent zakazała kibicom protestować

Prezydent Warszawy zakazała kibicom Legii i Lecha protestować przed stadionem przy ul. Łazienkowskiej 3. Protest miał się odbyć w trakcie sobotniego meczu obu drużyn. Wcześniej na wejście kibiców z Poznania na Pepsi Arenę nie zgodził się wojewoda mazowiecki.

Urzędnicy z ZDM aresztowani na 3 miesiące

Urzędnicy Zarządu Dróg Miejskich, podejrzani o przyjmowanie łapówek w związku ze zmianami sygnalizacji świetlnej na warszawskich drogach, zostali tymczasowo aresztowani. – Sąd przychylił się do wniosku prokuratury – mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Dariusz Ślepokura, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Oddali hołd żydowskim powstańcom

Hanna Gronkiewicz-Waltz, Władysław Bartoszewski, wojewoda Jacek Kozłowski, dyrektor Muzeum Powstania warszawskiego Jan Ołdakowski, inni przedstawiciele państwa oraz miasta złożyli wieńce przed Bunkrem Anielewicza. To jeden z głównych punktów obchodów 69. rocznicy powstania w getcie warszawskim.

Więcej władzy dla prezydent. Opozycja: niszczycie samorząd

Radni Warszawy dali Hannie Gronkiewicz-Waltz więcej władzy. Dzięki głosom rządzącej w stolicy Platformy Obywatelskiej prezydent może pozbywać się udziałów w spółkach, których miasto nie jest stuprocentowym właścicielem, praktycznie bez kontroli samorządowców. - Niszczycie samorząd - grzmi opozycja.

Wybrzeże Helskie: 1 osoba ranna

Jedna osoba ranna, dwa rozbite samochody i utrudnienia dla kierowców. To efekt wypadku na ul. Wybrzeże Helskie na wysokości ul. Ratuszowej. Informacje i zdjęcia dostaliśmy Reportera 24.

Rycerskie full-contact: pojedynek pokazowy

Rycerskie Mistrzostwa Świata to gratka dla wielbicieli rekonstrukcji historycznych, sportów walki, ale i tych, którzy lubią spektakularne pojedynki na miecze. Choć do imprezy zostało jeszcze sporo czasu, rycerze już teraz przygotowują się do pojedynków.

"Chodzi o zapach, nie o rasizm" Smród ma zniknąć w czerwcu

- Wprowadzono mnie w błąd - skarży się restaurator, na którym skoncentrował się gniew mieszkańców z Grzybowskiej 4. Lokal Zbigniewa Sośnickiego zatruwa im życie brzydkim zapachem: - Ale to nie ja jestem winny - zarzeka się Sośnicki i odsyła do właściciela budynku. Ten deklaruje, że śmierdzący problem rozwiąże w czerwcu.

Fiat na barierkach mostu

- Na moście Gdańskim samochód osobowy uderzył w barierki i zakleszczył się na nich - informuje Mariusz Mrozek z biura prasowego KSP. Jedna osoba została ranna. Między 10.00 a 11.00 były duże utrudnienia w ruchu.

W 175 pasażerowie złapali kieszonkowców

37-letni Tomasz G. i 55-letni Bogusław P. próbowali ukraść portfel z dokumentami i pieniędzmi w linii 175, którą można dojechać m.in. na lotnisko.Kobieta jadąca 175 zauważyła, jak mężczyzna wyjmuje pasażerowi z kieszeni spodni portfel, a później podaje go stojącemu obok wspólnikowi.Pomogli pasażerowie

Praski Koneser nabiera stylu. Co tu będzie?

Pierwszy budynek na terenie dawnej fabryki wódek jest już wyremontowany. W kompleksie powstaną mieszkania, biura, teatr. Ma być też miejsce na wystawę polskiego designu. Całość będzie dostępna dla przechodniów i rowerzystów. Żadnych samochodów między budynkami. Parkingi będą tylko pod ziemią.

"Chcieli umrzeć z bronią w ręku"

69 lat temu żydowscy bojownicy stawili zbrojny opór oddziałom niemieckim, które przystąpiły do likwidacji warszawskiego getta. - Są takie piękne słowa: godność, człowieczeństwo. Tego broniliśmy - mówił o podjętej wtedy walce Marek Edelman, jeden z przywódców powstania.

Budowa I linii metra też blokowała miasto

Aleja Niepodległości zamknięta na... siedem lat. Do tego rozkopana ulica Waryńskiego, zamknięta Trasa Łazienkowska - między innymi takie utrudnienia przetrwali warszawiacy w czasie budowy I linii metra. Wtedy co prawda ruch na stołecznych ulicach był mniejszy, ale inwestycja i tak stwarzała spore niewygody.