11 podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej zakażonych koronawirusem. Ponad 360 osób na kwarantannie

TVN Warszawa | Bemowo

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Koronawirus w Wojskowej Akademii Technicznej
wideo 2/4
Koronawirus w Wojskowej Akademii Technicznej

358 podchorążych i czterech żołnierzy Wojskowej Akademii Technicznej zostało objętych kwarantanną. Rzeczniczka uczelni potwierdziła, że u 11 osób osób potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Pierwsze informacje o zakażonych kadetach dotarły do nas na Kontakt 24. O prawdopodobieństwie zakażenia koronawirusem 11 osób w akademiku poinformował nas członek rodziny jednego ze studentów. "Mam syna na Wojskowej Akademii Technicznej. Tam sytuacja jest podobna do tej w szkole pożarniczej" - napisała inna osoba.

Zakażeni są odizolowani

O sytuację w uczelni zapytaliśmy rzeczniczkę WAT Ewę Jankiewicz. - Zgodnie z decyzją komendanta Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej w Modlinie w akademiku wojskowym numer 3 Wojskowej Akademii Technicznej do 20 kwietnia kwarantanną objętych jest 358 podchorążych i czterech żołnierzy zawodowych - przekazała.

I potwierdziła informację o zakażonych. - Po pobraniu wymazów od wszystkich osób objętych kwarantanną wynik pozytywny stwierdzono u 11 podchorążych. Wszystkie te osoby nie wykazują żadnych objawów chorobowych COVID-19. Stan zdrowia osób objętych kwarantanną jest na bieżąco monitorowany przez WOMP Modlin – poinformowała Jankiewicz.

I dodała, że osoby z wynikiem pozytywnym zostały "przekwaterowane do oddzielnych pomieszczeń w ramach akademika objętego kwarantanną". - Podchorążowie zakwaterowani w pozostałych akademikach nie są objęci kwarantanną, akademiki nie są zamknięte - podsumowała.

Zakażona studentka

O pierwszym przypadku podejrzenia koronawirusa i kwarantannie w akademiku WAT pisaliśmy na tvnwarszawa.pl 23 marca. Studentka trafiła do szpitala. 25 marca uczelnia poinformowała, że badania potwierdziły COVID-19. Akademik numer 3, w którym mieszkała, objęto kwarantanną.

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Hiuppo/Wikipedia (CC BY-SA 4.0)

Tagi:
Raporty: