Kojot w szkolnej ubikacji

Autor:
anw//rzw
Źródło:
BBC, www.rcdas.org, tvnmeteo.pl
Kojot w łazience
Kojot w łazience
Riverside County Animal Services
Riverside County Animal ServicesKojot w łazience

Do straży dla zwierząt w kalifornijskim hrabstwie Riverside wpłynęło we wtorek rano nietypowe zgłoszenie. Dotyczyło kojota, który ukrył się w szkolnej ubikacji. Funkcjonariuszom udało się wyprowadzić młodego samca. Wile E. - bo tak nazwano zwierzę na cześć bohatera kreskówki Warner Bros. - zostanie wypuszczony na wolność w swym naturalnym środowisku.

Pracownicy szkoły Mission Middle School w hrabstwie Riverside w Kalifornii zauważyli kojota na terenie placówki we wtorek około godziny 9, tuż przed rozpoczęciem się lekcji. Zwierzę wystraszyło się ich i ukryło w szkolnej toalecie, w jednej z kabin, która akurat była otwarta.

Kojot w szkolnej łazience Riverside County Animal Services

Jak Wiluś E. Kojot ze "Zwariowanych melodii"

Jak opowiadali pracownicy szkoły, kojota widziano kilka razy w ciągu ostatnich tygodni w jej pobliżu, ale wcześniej nigdy nie odważył się wejść na jej teren.

Will Luna z miejscowej straży dla zwierząt bez większych problemów schwytał i wyprowadził kojota. - Cieszymy się, że wszystko przebiegło sprawnie i żadnemu z dzieci nic się nie stało. Oswobodzony kojot trafi do swojego naturalnego środowiska - powiedziała Erin Gettis, szefowa Riverside County Animal Services. 

Nieproszony gość to samiec, jego wiek oszacowano na dziewięć miesięcy. Nazwano go Wile E. - na cześć bohatera kreskówki Warner Bros. z serii "Zwariowane melodie", opowiadającej o wiecznej pogoni Wilusia E. Kojota (jak nazywa się ta postać w polskiej wersji) za Strusiem Pędziwiatrem.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:anw//rzw

Źródło: BBC, www.rcdas.org, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Riverside County Animal Services