Prognoza

Prognoza

Pogoda podzieliła Polskę na dwoje

Warunki pogodowe na zachodzie i wschodzie kraju będą we wtorek skrajnie różne. Kiedy nad zachodnią częścią Polski Słońce z rzadka tylko schowa się za chmurami, wschodnia część ukryta pod grubą zasłoną frontu atmosferycznego, nawet go nie zobaczy. Obejrzy za to burze z piorunami, a nawet grad.

Wtorkowe burze będą groźniejsze

Front, który znalazł się w poniedziałek nad Polską, przeszedł przez nasz kraj stosunkowo łagodnie. Niestety już od wtorku sytuacja mocno się zmieni. Burze, które pojawią się na niebie, mogą być dużo bardziej intensywne - zapowiada prezenter i synoptyk TVN Meteo, Tomasz Wasilewski.

Na Bałtyku rozwiniesz we wtorek żagle

We wtorek wody zarówno Bałtyku, jak i mórz Grecji i Chorwacji będą sprzyjać żeglarzom. Niestety ci, którzy wybrali się na łódkę na jeziora, nie będą mieli powodów do zadowolenia.

Dobry dzień na plażę, ale nie kąpiele

Na polskim wybrzeżu będzie we wtorek naprawdę ładnie, choć nie upalnie. Zagrzmi i popada wyłącznie w Trójmieście. Dużo bardziej zróżnicowana pogoda czeka na wypoczywających nad jeziorami. Tradycyjnie już, iście wakacyjną aurą cieszyć się będą turyści spędzający wakacje na zagranicznych plażach.

Lipiec i... "lipna pogoda"

Ponieważ często narzekamy na pogodę - a to z zimno, a to za ciepło, a to za sucho, a to za mokro - natura postanowiła każdemu dać szansę na ponarzekanie lub na zadowolenie.

W poniedziałek znowu burze. Możliwy grad

W poniedziałek w wielu miejscach kraju będzie burzowo. Wraz z chłodnym frontem z zachodu nadejdzie ochłodzenie i deszcz. Gwałtowne opady i burze będą przesuwać się z zachodu na wschód Polski.

To będzie zły dzień na żagle

Jutro w morze i na jezioro wypuszczać się nie warto, a ci, którzy już tam są, powinni zachować szczególną ostrożność. Z powodu deszczy i burz polskie wody będą wyjątkowo niespokojne. Żeglujący u wybrzeży południowej Chorwacji i całej Grecji mogą liczyć na słońce i mocniejszy wiatr.

W Polsce na to nie licz

Na początku tygodnia w Polsce czekają nas deszcze i burze. W pozostałych kurortach Europy szykuje się natomiast piękny dzień. Tak, jak w większości pozostałych miejsc wypoczynkowych na świecie. W izraelskim Ejlacie będzie 41 st. C.

Lato żegnamy na tydzień

Czekają nas kolejne burze i deszcze, a potem poważne załamanie pogody. Naprawdę ciepło ma być dopiero za tydzień, ale i to nie jest pewne, bo mogą nas nawiedzić kapryśne fronty atmosferyczne. Polskie lato w tym roku zdecydowanie nie zachwyca. Są jednak szanse na to, że pogoda zrehabilituje się w sierpniu.

Atlantycka plaża 100 km od oceanu

W Mangualde, miejscowości położonej na północy Portugalii, uruchomiono pierwszą w Europie sztuczną plażę. Na terenie posiadłości znajdującej się 100 km od wybrzeża Atlantyku zainstalowano ogromny basen ze słoną wodą oraz panele odtwarzające niebo i linię horyzontu.

Ogrzewa nas wyż znad Bieszczad

Nad Europą Północną i Zachodnią zalegają niże z centrami nad Szkocją i Morzem Białym. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wysokiego ciśnienia. Polska jest pod wpływem wyżu znad Bieszczad.

Ponad 3 miliardy złotych dla powodzian

- Na pomoc związaną z ubiegłorocznymi powodziami Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazało w 2010 r. i 2011 r. kwotę 3 mld 216 mln 293 tys. zł - poinformowała w sobotę rzeczniczka resortu Małgorzata Woźniak.

Pożeglujemy z przyjemnością

W niedzielę po polskich wodach pożeglujemy z przyjemnością, choć pod wieczór pogoda znacząco popsuje się na zachodnim wybrzeżu. Zdecydowanie najprzyjemniej będzie w relaksować się na łódce w Grecji i w Chorwacji.

Raj dla plażowiczów na koniec tygodnia

Niedziela aż do wieczora, będzie sprzyjała wypoczywającym na plażach. Słonecznie będzie zarówno w krajowych, jak i światowych kurortach. Po południu zbliżający się do Polski znad Niemiec front atmosferyczny przeszkodzi w beztroskiej zabawie tylko turystom, którzy wybrali zachodnie wybrzeże.

I po burzach. Wkrótce kolejne

Burze przyszły w piątek po godz. 20 i ogarnęły południowo-wschodnie połacie kraju. Były silniejsze niż spodziewali się tego synoptycy. Już jest jednak po wszystkim. Do poniedziałku w Polsce nie będzie grzmiało.

Słoneczny dzień po burzowej nocy

Nareszcie doczekaliśmy się ładnego dnia. Po ostatnich burzach dręczących kraj, Polacy mają okazję wypocząć w weekend w promieniach słońca. Niestety, najmniej zaznają go plażowicze nad Bałtykiem i spędzający sobotę na Mazurach.

Żeglarski raj w sobotę na Cykladach

Żeglarze w Polsce nie znajdą idealnych warunków do wypłynięcia z portu. Nad Bałtykiem i na Mazurach popada, a wiatr wiał będzie z siłą 2-3 st. w skali Beauforta. Dużo lepsze warunki na Cykladach.

Najpierw słoneczny weekend, potem burze

Pogoda w weekend pozwoli nam nieco odpocząć od burz, ulewnych opadów deszczu i porywistego wiatru. Będzie ciepło, pogodnie i słonecznie. Powinniśmy jak najlepiej wykorzystać te krótkie chwile ze słońcem. W poniedziałek od zachodu napłynie do Polski kolejny front, który przyniesie ze sobą kolejne gwałtowne burze.

Jarocin: słońce, komary i rock'n'roll

W piątek wystartował festiwal w Jarocinie. Na scenie zagrają m.in. Armia, Myslovitz, Dżem i Apocaliptica. Apokaliptyczna aura fanom rocka na szczęście nie grozi. Portal tvnmeteo.pl sprawdził prognozę pogody na to muzyczne wydarzenie.

Pod Grunwaldem pogoda jak w 1410. Najpierw deszcz, potem słońce

Inscenizacja bitwy pod Grunwaldem już w sobotę. Po dwóch dniach burz i deszczu przechodzących przez Warmię i Mazury, rycerze i widzowie mogą liczyć na piękną słoneczną pogodę i... tony błota. Okazuje się, że w tym roku pogoda będzie bliźniaczo podobna do tej sprzed 601 lat.

Zobacz, jak w czwartek przez Polskę przechodziły burze

Przez cały czwartkowy poranek żyliśmy burzami nawiedzającymi Polskę. Kiedy nieco ucichły, postanowiliśmy sprawdzić, jak dokładnie rozkładała się ich droga. Prześledzisz ją z nami na mapach niemieckiego serwisu blids.de.

W piątek lepiej odpuścić sobie żeglowanie

Żeglowanie po polskich wodach, za sprawą deszczów, burz i porywistych wiatrów, lepiej sobie w piątek odpuścić. Najprzyjemniej czas spędzą ci, którzy zdecydowali się na pływanie po wodach Grecji i Chorwacji.

Niż odejdzie, burze zostaną

W czwartek niż, kształtujący pogodę w Polsce, przemieści się nad południową Szwecję, a front chłodny z nim związany dojdzie do naszej wschodniej granicy.