Najnowsze

Kierowcy brną w gęstej mgle. Na dokładkę pada śnieg lub deszcz ze śniegiem

Najnowsze

Warunki drogowe w środę
Warunki drogowe w środę

Na drogach jest ślisko i niebezpiecznie przez opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Dodatkowo jazdę utrudniają mgły. Ograniczają widzialność na drogach zachodu i południa kraju. Niebezpieczna aura utrzyma się do wieczora. Apelujemy o ostrożną jazdę.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informowała po godz. 12.00, że mimo trudnych warunków atmosferycznych wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Pracuje na nich blisko 300 pojazdów do zimowego utrzymania.

Mokro i mglisto na drogach

Ślisko na drogach, za sprawą śniegu bądź deszczu ze śniegiem oraz mrozu jest aktualnie na drogach województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, opolskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego.

Dodatkowo jazdę utrudnia mgła. Ogranicza widzialność w woj. wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim, śląskim, opolskim, łódzkim, małopolskim i świętokrzyskim.

Pogoda nie poprawi się do końca dnia

Śnieg będzie prószył przez cały dzień. Do 2 cm białego puchu spadnie na zachodzie, a do 5 cm na wschodzie kraju. Nawierzchnia może być bardzo śliska.

Dodatkowo warunki biometeorologiczne będą niekorzystne, więc kierowcy mogą uskarżać się na zmęczenie, rozdrażnienie czy ból głowy.

POGODA NA NAJBLIŻSZE DNI - SPRAWDŹ PROGNOZĘ

Autor: mm,map/rs/bgr / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości