Prognoza

Prognoza

Polska się rozgrzeje. Gdzie będzie najcieplej?

Synoptycy przewidują, że każdy następny dzień długiego weekendu będzie cieplejszy od poprzedniego, a w całym kraju będzie sporo słońca. Ta fala upałów będzie inna od poprzednich - krótka i niezbyt uciążliwa, podkreśla prezenter TVN Meteo Tomasz Wasilewski.

Prognozy nie są dobre. Agresywnych fal upałów będzie coraz więcej

Choć kilkadziesiąt lat temu niemal się nie zdarzały, aktualnie letnie, agresywne fale upałów dotykają 5 proc. powierzchni lądów. Prognozy pokazują, że w niedalekiej przyszłości będzie to częste zjawisko: do 2020 roku fal upałów będzie dwa razy więcej niż obecnie, a do 2040 r. - cztery razy więcej.

Złe warunki drogowe na północy

Nie wszystkim będzie się dziś jeździć komfortowo. Jeśli ten wolny od pracy świąteczny dzień chcecie spędzić na północy kraju, liczcie się z tym, że pogoda utrudni poruszanie się po tamtejszych drogach.

Upalnie na krańcach kontynentu

W czwartek upalnie będzie we wschodniej, południowej i zachodniej części kontynentu. Tam spodziewamy się ponad 30-stopniowych temperatur. Wypogadzać się zacznie w centrum, a to za sprawą wyżu.

Prognoza pogody na długi weekend: upalnie, słonecznie i sucho

- Długi weekend nie będzie burzowy. Będzie spokojny, słoneczny, bardzo suche powietrze napłynie nad Polskę - powiedział na antenie TVN24 Tomasz Wasilewski. Prezenter doprecyzował, że z każdym dniem pogoda będzie się poprawiać tak, że w sobotę i niedzielę niebo będzie niemal bezchmurne, a temperatury sięgną 30 st. C.

Prognoza na dziś: deszcz i burze, ale pojawi się też słońce

Na niebie w środę znów pojawią deszczowe chmury. Popada z nich przelotnie na południu i północy, a miejscami wystąpią burze. Mimo deszczu, synoptycy prognozują sporo słońca w ciągu dnia w wielu regionach Polski. Tego dnia będzie umiarkowanie ciepło - termometry pokażą od 19 do 24 st. C.

Polarno-morskie powietrze chłodzi środkową Europę

Po upałach z zeszłego tygodnia temperatury mocno się obniżyły - w środę miejscami spadną nawet lekko poniżej 20 st. C. To sprawa chłodnych mas powietrza polarno-morskiego, które napływa do nas w związku z niżową cyrkulacją. Ochłodzenie odczuwa cała Europa Środkowa, natomiast południe kontynentu wciąż ogrzewają zwrotnikowe masy powietrza.

Burze zanikają. Ostatnie błyski na Wybrzeżu

Uspokoiła się aktywność burzowa, która od popołudnia rozwijała się w Polsce. Lokalnie grzmi jeszcze na Wybrzeżu. Według prognozy pogody burze najdłużej mogą występować na Na Pobrzeżu Słowińskim.

Pogoda na długi weekend: znów zrobi się gorąco

Choć długi weekend zacznie się deszczową i niezbyt ciepłą aurą, to potem dzień po dniu będzie robić się coraz lepiej. W piątek wróci słońce, a temperatury w całym kraju będą się robić coraz wyższe. W niedzielę miejscami sięgną 32 st. C.

Pogoda na 16 dni: to nie koniec upałów. Znów będzie bardzo gorąco

- Wydawało nam się, że szalone wysokie temperatury już nie wrócą - mówi Agnieszka Cegielska z TVN Meteo, zapowiadając powrót upałów. W Polsce lato trwa w najlepsze i choć pojawi się przejściowy deszcz, synoptycy prognozują sporo słońca. Słupki rtęci będą sukcesywnie z dnia na dzień sięgać coraz wyżej.

Przelotny deszcz utrudni jazdę

Dobre warunki do jazdy przez całą niedzielę utrzymają się na połudnowym wschodzie kraju. Nie powinno padać i będzie pogodnie. Na pozostałym obszarze spodziewamy się z kolei przelotnego deszczu, który będzie utrudniał podróżowanie.

Polska w kleszczach burz

Nad wschodnią Polską rozciągają się dwa burzowe fronty, a lokalnie pojawiają się opady gradu. Nowe zjawiska tworzą się na także na zachodzie kraju nad który nadciąga nowy front atmosferyczny.

Burze idą na północny wschód

Z południa przez kraj przechodzą burzowe chmury. Towarzyszą im opady deszczu i gradu, a silny wiatr w porywach burzowych osiąga prędkość nawet 70 km/h. Zjawiska nabierają na sile, a chmury przysłaniają coraz więcej nieba w centralnej Polski.